-
8 april:
- Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
- Witch Fever 9 april:
- 1914 en Katla
- Carnivore A.D.
- Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
- Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
- Predatory Void en Inferum 10 april:
- Carnivore A.D.
- Novelists, TSS en Vianova
- Year Of The Goat en Firmament
- Zeke 11 april:
- Dead Head en Burning
- Iotunn, In Vain en Nephylim
- Smyrna Death Fest 13 april:
- Exhumed en Gruesome
- Skynd 14 april:
- Casey, Lastelle en Watch Me Rise
-
8 mei:
- A burial At Sea // Newhvn en Divided
- Splendidula en Doomcult
- Alexi Laiho (Children Of Bodom)† - 47
- Aries (Hellsaw) - 44
- Biz Markie† - 62
- Chris Astley (Xentrix) - 58
- Christian Lukhaup (Atrocity) - 56
- Henrik Rangstrup (Chaoswave) - 49
- Izzy Stradlin (Guns N' Roses) - 64
- Juho Törmälä (Frostburn) - 40
- Paul Gray (Slipknot)† - 54
- Roger Chapman (Family) - 84
- Steve Howe (Yes) - 79
- Tore Østby (Conception) - 54
- Per Yngve "Dead" Ohlin (Mayhem) - 1991
Geplaatst op 28-03-2015 om 23:03u.
Het rondreizende Paganfest streek zondag 22 maart neer in Tilburg. De festivalgangers hebben geluk, want op sommige dagen van de tour is er sprake van een ‘extended version’, zo ook op deze dag. Dat betekent dat naast Wintersun, Turisas, Heidevolk, Obscurity en Frosttide ook Kopiklaani, Grailknights en Finsterforst aanwezig waren. Veel bekende namen dus, waaronder een aantal die al eerder tijdens het heidense evenement optrad. Toch staan deze acts garant voor een feest, dus reisden vele metalfans af naar het frisse en zonnige Tilburg. Zo ook Jeffrey. Zijn verslag van Paganfest XL kun je hier lezen.
Lees verder...Geplaatst op 28-03-2015 om 17:25u.
De Formule 1-coureurs, waaronder de Nederlandse tiener Max Verstappen, verblijven dit weekeinde in Maleisië voor de nationale grand prix. Daar waar de Maleisische overheid de snelheidsduivels van harte welkom heet, mag de Britse deathmetalband Carcass het land echter niet in. De groep wilde er graag optreden, maar de visumaanvraag is afgewezen vanwege de inhoud van hun songteksten. Carcass noemt deze beslissing lachwekkend en beschamend. Vreemd genoeg mocht de band afgelopen jaar nog wel optreden in Kuching, dat in het Maleisische deel van het eiland Borneo ligt. In zijn reactie heeft Carcass op Facebook de vlag van Maleisië bewust ondersteboven geplaatst en zegt de formatie pas weer een belletje te willen krijgen uit Maleisië zodra het land een "verstandige seculiere staat" is. Het is niet de eerste keer dat westerse metalbands door het Aziatische land geweerd worden. Eerder overkwam dat onder meer Kreator en Lamb Of God.
Reacties...Geplaatst op 28-03-2015 om 14:44u.
Heidevolk-gitarist Kevin Vruchtbaert is in het ziekenhuis beland, nadat hij per ongeluk een klap op zijn kop kreeg en een hoofdwond opliep (zie bijgaande foto). Zijn collega's laten echter weten dat Kevin inmiddels in orde is en zich weer bij de band heeft aangesloten. Het gezelschap trekt momenteel door Europa met het rondreizende festival Paganfest. De bezoekers van het concert van vanavond in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen worden door Heidevolk opgeroepen om Kevin een kusje op zijn voorhoofd te komen geven. Op 2 mei gaat de Gelderse formatie overigens in Luxor Live te Arnhem de (zoals je al op Metalfan.nl kon lezen commercieel succesvolle) release van het kersverse album Velua vieren. Ook staat de folkmetalband deze zomer onder meer op Graspop en Summer Breeze.
Lees verder...Geplaatst op 27-03-2015 om 15:13u.
Metal van eigen bodem doet het deze week goed in de Dutch Album Top 100. Het debuutalbum van The Gentle Storm, getiteld The Diary, komt in zijn eerste week binnen op de zesde plaats. Zowel zangeres Anneke van Giersbergen als componist Arjen Anthony Lucassen zijn natuurlijk wel gewend aan goede verkoopcijfers, dus het succes van The Gentle Storm is geen echte verrassing.
Sensationeler is dat Nederlands bekendste folkmetalband, Heidevolk, voor de allereerste keer in de Album Top 100 staat. De kersverse plaat Velua debuteert op nummer 93. Dat is bijvoorbeeld hoger dan Disquiet, het nieuwe album van alternatieve rock/metal gezelschap Therapy?, dat in zijn eerste week op plek 99 blijft steken. Sowieso is het een zeldzame (zo niet unieke) gebeurtenis dat een folkmetalalbum de Top 100 haalt.
Toch komt de hoogste nieuweling niet uit Nederland, maar uit de Verenigde Staten. De AOR-veteranen van Toto hebben namelijk een nieuwe cd uit met de eenvoudige titel XIV, die de verkooplijst op de tweede plaats is binnengekomen. Ook bluesrocker Joe Bonamassa mag tevreden zijn, want diens Muddy Wolf At Red Rocks doet met plek 13 niet al te veel onder voor Toto en The Gentle Storm.
Minder goed nieuws is er voor AC/DC. Rock Or Bust is namelijk na "slechts" zestien weken al uit de Dutch Album Top 100 verdwenen. De meeste hardrock- en metalbands zouden maar wat blij zijn met zo'n bestseller, maar in vergelijking met de voorganger Black Ice vallen de verkoopcijfers van Rock Or Bust toch wat tegen. Black Ice (waar slaggitarist Malcolm Young nog op meespeelde) hield het namelijk 46 weken uit in de Top 100, dus bijna drie keer zo lang.
Reacties...Geplaatst op 27-03-2015 om 14:18u.
Sleeping Romance toerde onlangs door Europa en eindigde de reis in Nederland, het tweede thuis van de Italiaanse symfonische metalband. Maar liefst vier optredens vonden plaats in ons land en een ervan was in MFC ’t Ukien in Kampen. Support is er op deze zaterdag van twee goede Nederlandse acts: La-Ventura en Sin7sinS. Jeffrey was er ook bij. Zijn verslag van deze avond kun je hier lezen.
Lees verder...Geplaatst op 26-03-2015 om 21:12u.
Vandaag heeft de organisatie van Masters@Rock de eerste vijf namen bevestigd voor de zesde editie, die op 28 en 29 augustus plaats zal vinden in het Vlaamse Torhout. Medio februari had de organisatie reeds bekendgemaakt dat het festival weliswaar blijft bestaan, maar dat metal en hardcore voor negentig procent van de affiche verdwijnt en wordt vervangen door mainstream rock voor een breed publiek. Nu blijkt dat ondanks die koerswijziging toch een stevige band op herhaling mag komen.
De hardcore/rapmetal formatie Dog Eat Dog stond in 2010 en 2012 namelijk reeds op de affiche van Masters@Rock en mag op zaterdag 29 augustus voor de derde keer langskomen. De andere twee aangekondigde groepen voor de zaterdag zijn Golden Earring en Bulls On Parade (een Rage Against The Machine-coverband). Een dag eerder zullen in elk geval het producersduo Arsenal en de danceact Praga Khan aantreden. Het lijkt er dus op dat de vrijdag deze keer geen harde bands zal bevatten, maar dat de zaterdag voor de liefhebber van stevige muziek toch nog interessant blijft. Meer informatie vind je op www.mastersatrock.be.
Reacties...Geplaatst op 26-03-2015 om 16:45u.
Van 27 t/m 31 mei zou in het Hard Rock Hotel te Riviera Maya (Mexico) het evenement Ozzfiesta plaatsvinden, met diverse activiteiten rond zanger Ozzy Osbourne, zijn echtgenote Sharon en zijn voormalige gitarist Zakk Wylde en diens band Black Label Society. Ozzfiesta gaat echter niet door en de reden is volgens de organisatie dat Ozzy na afloop van een Zuid-Amerikaanse tournee (die op 2 mei eindigt) geopereerd zal worden. Na de operatie zal de Black Sabbath-frontman minstens vier weken nodig hebben om te herstellen, waardoor Ozzfiesta dus te vroeg komt. Wat voor gezondheidsproblemen Ozzy heeft, is vooralsnog niet bekendgemaakt.
Reacties...Geplaatst op 26-03-2015 om 14:54u.
Nadat hij er niet in is geslaagd om tot overeenstemming te komen met de opgestapte bandleden van Immortal, heeft zanger/gitarist Abbath besloten om de legendarische blackmetalband op te doeken en onder eigen naam verder te gaan. Abbath zegt dankbaar te zijn en respect te hebben voor de bijdrages van Demonaz, Horgh en Apollyon, maar dat het nu de juiste tijd is om met een nieuwe line-up zijn kunst aan de wereld te presenteren en de nalatenschap verder uit te bouwen. Hij heeft al flink wat nieuw materiaal geschreven en gerepeteerd. Binnen twee jaar dient de eerste Abbath-plaat te verschijnen.
Ook zal de nieuwe formatie enkele live-optredens doen. De eerste aankondigingen zijn een show in The Forum in de Britse hoofdstad Londen op 18 september van dit jaar en een headlinershow in februari 2016 op het Blastfest evenement in het Noorse Bergen (waar alleen Noorse bands op het programma staan). Abbath zal naast nieuw werk ook bekende en minder bekende Immortal-songs blijven spelen. Omdat hij de naam van Immortal niet door het slijk wil halen, zal hij die bandnaam (op dit moment) dus echter laten rusten. Het is nog niet bekend uit welke personen zijn begeleidingsband zal bestaan.
Reacties...Geplaatst op 26-03-2015 om 12:45u.
Een heavy metal cruise is zó 2015... Volgend jaar lanceert de organisatie achter Wacken Open Air de nieuwste rage voor metalfans met een goedgevulde portemonnee. Van 28 maart tot en met 3 april 2016 vind in het Oostenrijkse Nassfeld namelijk de eerste editie plaats van Full Metal Mountain. Je kunt voor dit festival geen losse kaartjes kopen, maar alleen pakketten die bestaan uit hotelovernachting, een skipas en een festivalticket. Het gaat dus om een combinatie van een reguliere wintersportvakantie met optredens van vooraanstaande metalbands. De prijzen beginnen bij 599 euro per persoon.
Vandaag zijn de eerste elf artiesten bekendgemaakt: Accept, Heaven Shall Burn, In Extremo, Gamma Ray, Orden Ogan, Dog Eat Dog, Alkbottle, Devil's Train, Beyond The Black, Russkaja en de formatie met de toepasselijke naam Eskimo Callboy. Wij stellen ons dus voor dat je voor en na de concerten op ski's of snowboard de piste af kunt gaan in het gezelschap van een Wolf Hoffmann, Kai Hansen of Marcus Bischoff. Laatstgenoemde legt in enkele videoclips op de Facebook-pagina van Full Metal Mountain alvast het een en ander uit.
Lees verder...Geplaatst op 25-03-2015 om 21:51u.

Geplaatst op 25-03-2015 om 21:21u.
Het Belgische festival Pukkelpop heeft vandaag de eerste lading acts bekendgemaakt voor de editie van dit jaar. Daar zitten behoorlijk stevige namen bij, zoals Architects, Dropkick Murphys, Enter Shikari, Limp Bizkit en Linkin Park op donderdag 20 augustus, Atreyu en Mastodon een dag later, en op zaterdag 22 augustus zowel All Time Low, Halestorm, The Dillinger Escape Plan, The Offspring als Truckfighters. In totaal zijn al 118 artiesten bekendgemaakt. Voor de volledige lijst moet je even verder lezen. Meer informatie over het festival vind je op de website van Pukkelpop.
Lees verder...Geplaatst op 25-03-2015 om 14:25u.
Pasen is in aantocht en dat betekent dat we ons weer op mogen maken voor het jaarlijkse Paaspop-festival te Schijndel. Dit festijn kenmerkt zich door een groot aantal (tent)podia met allerlei soorten muziek, waarbij gelukkig ook flink wat heavy acts zitten. Wat is voor jou de gaafste band uit het programma van de aankomende editie? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link.
Geplaatst op 25-03-2015 om 14:19u.
Als je een 'meet and greet' wilt met andere bezoekers van Metalfan.nl, dan biedt de Graspop Metal Meeting deze zomer de grootste kans van slagen. Bijna 44 procent van de deelnemers aan onze poll van afgelopen week geeft namelijk aan het weekeinde van 19, 20 en 21 juni met een weekendticket naar Dessel af te reizen.
Nog eens (ruim) zes procent heeft een dagkaart gekocht, waarbij de vrijdag (met Kiss) en zaterdag (met Slipknot) iets populairder zijn dan de zondag (met Scorpions als hoofdact). Bovendien gaat nog eens twee procent met zekerheid naar Graspop, maar twijfelt nog over welke dag(en), en moet zo'n twaalf procent van de bezoekers van Metalfan.nl nog besluiten wat ze dat weekeinde gaan doen.
Daarmee blijft slechts zo'n 35 procent van de 'Metalfanners' over die dit jaar in elk geval niet naar Graspop gaan. Dat zijn grotendeels thuisblijvers, maar ook Dokk'em Open Air mag dat weekeinde behoorlijk wat bezoekers verwachten die Metalfan.nl bezoeken (en deelnemen aan de polls). Evenementen als Best Kept Secret, Hellfest en Jera On Air zijn bij onze lezers daarentegen dit jaar niet erg in trek.
Reacties...Geplaatst op 25-03-2015 om 09:11u.
In 2005 bracht System Of A Down met de zusteralbums Mezmerize en Hypnotize een verzameling nieuwe songs op de markt. Sindsdien zijn de bandleden vooral met nevenprojecten in de weer en beperkten de activiteiten van System Of A Down zich tot spaarzame optredens. Volgens bassist Shavo Odadjian komt daar binnenkort echter verandering in. De band heeft in alle stilte reeds enkele songs geschreven en is van plan om in de aankomende maanden de studio in te duiken, met de intentie om een kersvers studio-album in te blikken. Volgende maand komt System Of A Down overigens voor een korte tournee naar Europa, met onder meer optredens in Vorst Nationaal (Brussel) op donderdag 16 april en een dag later in de Ziggo Dome (Amsterdam).
Reacties...Geplaatst op 25-03-2015 om 08:45u.
Scott Clendenin is gisteren overleden. De Amerikaanse bassist is vooral bekend van The Sound Of Perseverance uit 1998, het laatste studio-album van de band Death. In 2012 en 2013 deed hij nog mee aan tournees van de tribute-act D.T.A. (Death To All), waarbij hij bas en (op de instrumentale song Voice Of The Soul) akoestische gitaar speelde. Volgens Death-manager Eric Greif heeft het overlijden van de bassist hem geschokt. Clendenin had de afgelopen jaren weliswaar enkele gezondheidsproblemen, maar hij was volgens Greif optimistisch over zijn vooruitzichten. Scott Clendenin is slechts 47 jaar oud geworden.
Reacties...Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.






