-
3 april:
- Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
- Hexvessel en Aluk Todolo
- Kreator, Carcass, Exodus en Nails
- Molokai, Sneurf en Mountain Eye
- Samavayo
- The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
- The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
- THE MON en Kariti 4 april:
- Anna KiaRa
- Dirty Sound Magnet
- Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
- Gama Bomb en Lich King
- Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
- Valdrin en Amalekim 5 april:
- Anna KiaRa
- Black Rabbit Fest
Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
6 april: - Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
- Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
- Skynd 7 april:
- Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
- Skynd
- Witch Fever 8 april:
- Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
- Witch Fever 9 april:
- 1914 en Katla
- Carnivore A.D.
- Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
- Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
- Predatory Void en Inferum
-
3 mei:
- Author & Punisher en Fange
- KrashKarma
- Quest Master, Orcus en Segadeth
- Solence, Dream State en Written By Wolves
- Anders Looström (Memory Garden) - 57
- Arjen Anthony Lucassen (Ayreon) - 66
- Criss Oliva (Savatage)† - 63
- Greg Calbi (technicus) - 77
- James MacDonough (Iced Earth) - 56
- Marco Biazzi (Lacuna Coil) - 49
- Mike Ness (Social Distortion) - 64
- Nicke Borg (Backyard Babies) - 53
- Sean Peck (Cage) - 59
- Sebastian Bach (Skid Row) - 58
- Thorstein Aaby (Pagan's Mind)† - 55
- Tsuyoshi Sekito (The Black Mages) - 63
Geplaatst op 01-08-2015 om 17:20u.
Begin dit jaar vertelde Dream Theater-zanger James LaBrie dat de progressive metalband in februari de studio in zou duiken om een nieuw album op te nemen. De Amerikanen mikten destijds op een releasedatum in de herfst van dit jaar, maar dat gaat niet lukken. Volgens gitarist John Petrucci heeft de band desondanks al heel wat tijd doorgebracht in de studio en gaan de werkzaamheden voorspoedig. Ook tijdens de huidige tournee, die de formatie onder meer langs Bospop en Wacken Open Air bracht, is de groep aan de nieuwe cd blijven werken middels wat last-minute schrijfsessies en dergelijke. De release van het dertiende studio-album van Dream Theater wordt nu begin volgend jaar verwacht.
Lees verder...Geplaatst op 01-08-2015 om 16:34u.
Terwijl de laatste dag van de zesentwintigste editie van Wacken Open Air in volle gang is, maakt de organisatie zojuist al de eerste namen voor de volgende editie bekend. Volgend jaar vindt het grootste metalfestival van Europa plaats van 4 t/m 6 augustus, met ondermeer Blind Guardian, Steel Panther, Eluveitie, Ministry, Dragonforce, Therion, Legion Of The Damned, Axel Rudi Pell, Callejon, Orden Ogan, Borknagar, Eskimo Callboy, Unisonic, Henry Rollins, Orphaned Land, Kylesa en Pyogenesis op het programma. Kaarten gaan maandag in de voorverkoop via www.wacken.com. Wil je zeker zijn van een kaart, wacht dan niet te lang. Vorig jaar waren ze na slechts één dag al uitverkocht.
Reacties...Geplaatst op 01-08-2015 om 14:00u.
Zanger Udo Dirkschneider gaat afscheid nemen van de vele hits die hij in de jaren tachtig en negentig met zijn toenmalige werkgever Accept heeft gescoord. Hoewel hij die nummers nog steeds graag vertolkt, vindt hij het binnenkort het juiste moment om tracks als Balls To The Wall en Fast As A Shark uit de setlist van zijn huidige band U.D.O. te verwijderen. Inmiddels heeft U.D.O. immers al zo'n omvangrijke discografie opgebouwd dat de groep op eigen benen moet kunnen staan.
Om Accept-fans nog eenmaal de gelegenheid te geven om een flinke verzameling Accept-klassiekers live te horen met het karakteristieke stemgeluid van Udo Dirkschneider, organíseert de kleine frontman volgend jaar echter eerst nog een speciale tournee. Onder zijn eigen naam 'Dirkschneider' zal Udo een headlinershow verzorgen met louter songs uit zijn periode bij Accept. Daarna zal je dus voor Accept-songs alleen nog terecht kunnen bij de huidige versie van die band, met vocalist Mark Tornillo, en gaat U.D.O. enkel nog eigen composities uitvoeren.
Lees verder...Geplaatst op 31-07-2015 om 21:50u.
Het titelloze studio-album van Metallica uit 1991, beter bekend als The Black Album, is na 21 jaar teruggekeerd in de Dutch Album Top 100. De cd staat op nummer 45. Daarmee komt het totaal aantal weken dat The Black Album in de lijst heeft gestaan op maar liefst 149! Ook de nummer 1 is deze week een plaat die na jarenlange afwezigheid terugkeert in de charts, maar bevat wat minder stevige muziek. Voormalig Pink Floyd-bandleider Roger Waters heeft namelijk een deluxe-editie uitgebracht van zijn solo-album Amused To Death uit 1992. Die langspeler kwam indertijd niet hoger dan de tiende plek, maar staat nu dus alsnog bovenaan de Nederlandse albumverkooplijst.
We vinden in de Dutch Album Top 100 deze week echter ook wat gloednieuwe cd's terug die voor rock- en metalfans interessant zijn. Joe Satriani komt met Shockwave Supernova binnen op plaats 11, Lamb Of God met VII - Sturm Und Drang op 13 en Symphony X met Underworld op 20. Verder stijgt Lindemann met Skills In Pills in zijn zesde week in de lijst van 83 naar 79 en zakt The Endless River van Pink Floyd (zonder Roger Waters) in zijn 36ste week van 77 naar de onderste plek van de Top 100.
Reacties...Geplaatst op 31-07-2015 om 19:17u.
Vandaag heeft de organisatie van Full Metal Mountain tijdens het Wacken Open Air-festival bekendgemaakt dat Avantasia de hoofdact zal zijn van de eerste editie van het wintersportfestijn Full Metal Mountain. Bandleider Tobias Sammet vertelde bij de persconferentie dat hij zelf een goede skiër is, maar helaas zelf niet zal kunnen deelnemen aan de sportieve activiteiten tijdens het evenement, dat van 28 maart t/m 3 april in het Oostenrijkse ski-oord Nassfeld plaats zal vinden. Dat geldt tevens voor de andere leden van Avantasia, want het muzikale project is in die periode op tournee en van de verzekering mogen er tijdens de rondreis geen gevaarlijke hobby's worden uitgeoefend.
Leden van o.a. Accept en Heaven Shall Burn hebben al wel toegezegd mee te doen bij het skiën en snowboarden. Andere aansprekende acts die optredens gaan verzorgen zijn bijvoorbeeld Gamma Ray, Sabaton, In Extremo en de vandaag naast Avantasia aan de line-up toegevoegde bands Powerwolf en Korpiklaani. Er kunnen diverse arrangementen geboekt worden. De prijzen beginnen vanaf 599 euro per persoon. Dat is inclusief zes overnachtingen, een festivalticket voor vijf dagen (en voor alle locaties), een kaart voor de skilift voor vijf dagen en een gratis busverbinding in de omgeving van het ski-oord. Meer informatie is te vinden op www.full-metal-mountain.com.
Lees verder...Geplaatst op 30-07-2015 om 18:50u.
Iron Maiden deelt vandaag een eerste preview van het aankomende album The Book Of Souls. Het betreft een kort fragment van slechts dertig seconden, wat je kunt beluisteren als je even verder leest.
The Books Of Souls is het zestiende studioalbum van Iron Maiden, en werd net als voorganger The Final Frontier geproduceerd door Kevin Shirley. Het album wordt een dubbel-cd, met als afsluiter het achttien minuten durende Empire Of The Clouds. Het album had eigenlijk al dit voorjaar moeten verschijnen maar wegens de constatering van kanker bij frontman Bruce Dickinson is het album uitgesteld naar 4 september. Dickinson is inmiddels vrij verklaard van de ziekte en is momenteel nog herstellende. Begin volgend jaar gaat de Britse band op tournee voor het nieuwe album.
Lees verder...Geplaatst op 30-07-2015 om 16:39u.
Veel deathmetalfans waren enige tijd in rouw vanwege het stoppen van Neurotic Deathfest. De organisatie had alles bereikt wat het wilde. Gelukkig lijkt er komend jaar al een waardige opvolger te komen, wederom in de 013 te Tilburg. Het gerenommeerde Amerikaanse festival Maryland Deathfest heeft namelijk besloten om uit te breiden met een Europees evenement, dat dus de 013 als standplaats heeft gekozen. De speeldata voor de eerste editie van het 'Maryland Deathfest presents: Netherlands Deathfest' zijn 26, 27 en 28 februari 2016. We vermoeden dat het programma wel wat breder zal worden dan wat we van Neurotic gewend waren, want de laatste jaren is (de originele, Amerikaanse versie van) Maryland Deathfest ook acts gaan programmeren die niet tot het deathmetalgenre behoren, zoals thrash-, speed- en traditionele heavy metalbands. De eerste rij namen zal komende woensdag, 5 augustus, om 14 uur worden bekendgemaakt, samen met informatie over de kaartverkoop.
Reacties...Geplaatst op 29-07-2015 om 20:46u.
Zojuist hield Europe op het Wacken Open Air-festival een persconferentie om te vertellen dat ze daar vanavond opnames gaan maken voor een live-dvd. De setlist zal daarom wat harder zijn dan normaal. Bovendien gaat de groep voor het eerst maar liefst zes songs op een avond spelen van het meest recente studio-album, War Of Kings. Natuurlijk staan er ook wat oude nummers op het programma, zoals een track van het onder metalfans populaire tweede album van Europe, Wings Of Tomorrow, en de onvermijdelijke titelsong van het hitalbum The Final Countdown.
De groep legde tijdens de persconferentie uit dat ze een keer op weg naar een optreden op het grote Britse Download-festival spontaan besloten om die wereldhit weg te laten uit de setlist. Het regende die dag echter nog erger dan momenteel op Wacken. Het resultaat was een gigantische verkeersopstopping, waar Europe in verzeild raakte. De Zweedse hardrockers misten het optreden op Download en hadden het gevoel dat hun voornemen om The Final Countdown niet te spelen hen ongeluk had gebracht. Sindsdien denken ze er niet meer over om deze song uit hun setlist te schrappen, zeker niet nu de weergoden op Wacken in een bijzonder slecht humeur zijn. Gelukkig speelt Europe straks, op de vooravond van het eigenlijke festival, in een tent. Het lijkt er daarom op dat het concert en de dvd-opnames gewoon door kunnen gaan.
Lees verder...Geplaatst op 29-07-2015 om 13:00u.
Op 4 september verschijnt Love, Fear And The Time Machine, het nieuwe album van Riverside. Voor het zover is, toert de band door Europa en is te zien op zowel festivals als tijdens clubshows. Een van de optredens is in het gemoedelijke Cultuurpodium Boerderij te Zoetermeer, waar Riverside onlangs was. Er was die avond geen voorprogramma, dus kon men extra lang genieten van de hoofdact. Jeffrey was erbij en zijn verslag kun je hier lezen.
Lees verder...Geplaatst op 29-07-2015 om 02:04u.
Over anderhalve week, op zaterdag 8 en zondag 9 augustus, vindt in het Vlaamse Kortrijk een nieuwe editie plaats van het Alcatraz Metal Festival. Een van de dingen die opvalt aan dit evenement, is dat tussen de negentien acts op de affiche eigenlijk geen "kleine" naam te vinden is. Zelfs de dagopeners Wolf en D-A-D zijn buitenlandse artiesten die al lange tijd meedraaien en internationaal een behoorlijke fanschare hebben opgebouwd. Bovenaan de festivalposter staan (voor metalbegrippen) populaire publiekstrekkers als Nightwish, Sabaton, Trivium en Venom. Wat vind jij de gaafste band uit de line-up van Alcatraz 2015?
Geplaatst op 29-07-2015 om 01:03u.
Volgens de bezoekers van Metalfan.nl is het furieuze debuutalbum The Ultra-Violence uit 1987 nog steeds het beste werkstuk dat (het destijds piepjonge) Death Angel tot dusver heeft uitgebracht. Een aantal tracks van dit album eindigt namelijk bovenaan in onze frontpage-poll van afgelopen week, waarin we jullie vroegen naar je favoriete nummer van deze Bay Area-thrashers. De allerbeste Death Angel-song is Voracious Souls, dat bijna twintig procent van de stemmen opeiste.
Op de tweede plaats vinden we de lange, instrumentale titelsong van The Ultra-Violence terug. Het brons is voor Seemingly Endless Time, de openingstrack van de cd Act III uit 1990, maar daarna komen we met Kill As One en Mistress Of Pain weer enkele songs van het legendarische debuut tegen. Verder mogen in elk geval Thrown To The Wolves en de emotionele ballades A Room With A View en Veil Of Deception volgens onze lezers in de ideale setlist van Death Angel niet ontbreken.
Lees verder...Geplaatst op 28-07-2015 om 10:27u.
Heb jij een drumstel of een ander percussie-instrument? Dan bezit je waarschijnlijk wel wat drumstokjes van het merk Vic Firth. De oprichter van dat bedrijf, Everett "Vic" Firth, is eergisteren (zaterdag 26 juli) helaas overleden. De drumstokpionier richtte zijn onderneming in 1963 op, nadat hij met het Boston Symphonic Orchestra had opgetreden en hem was opgevallen dat er aan de kwaliteit van de drumstokjes weinig aandacht werd besteed. Ook vond de Amerikaan dat er onvoldoende variatie was in het aanbod. Onder meer Christoph Schneider (Rammstein), John Dolmayan (System Of A Down), Danny Carey (Tool), Charlie Watts (Rolling Stones), Carmine Appice (Vanilla Fudge), Gavin Harrison (Porcupine Tree), Mike Terrana (ex-Masterplan), Matt Greiner (August Burns Red) en Steve Smith (ex-Journey) hebben hun eigen signatuurdrumstokken uitgebracht van het merk Vic Firth. Everett "Vic" Firth is 85 jaar oud geworden.
Reacties...Geplaatst op 28-07-2015 om 09:13u.
D.J. Ashba heeft Guns n' Roses verlaten. De gitarist maakte zo'n zes jaar deel uit van de beruchte band van Axl Rose. Hij kwam in 2009 bij GnR, nadat gitarist Robin Finck de band verlaten had, vlak na de release van het langverwachte album Chinese Democracy. Wie hem gaat opvolgen is nog niet bekend. Ashba gaat zich nu richten op zijn andere band Sixx: A.M, die hij nog voor zijn tijd met Guns n' Roses had opgericht samen met Nikki Sixx van Mötley Crüe.
Reacties...Geplaatst op 27-07-2015 om 23:17u.
Wat een leuke festivaldag, tot de nok toe gevuld met de geneugten van metal, had moeten worden, liep uit op een grote teleurstelling toen het Stonehenge festival halverwege het programma stilgelegd werd in verband met de extreme weersomstandigheden. De organisatie kon de veiligheid van de mensen op het terrein niet meer garanderen en liet de 2.200 betalende aanwezigen naar huis gaan. Doodzonde van de uitverkochte eenentwintigste editie, ook voor de hardwerkende organisatoren en vrijwilligers, maar in deze omstandigheden de enige juiste en verantwoorde beslissing. Wessel en Jeffrey waren aanwezig en zagen, ondanks het vervroegde einde, meerdere goede optredens. Hun verslag lees je hier.
Lees verder...Geplaatst op 27-07-2015 om 22:35u.
Het gaat goed met Epica. Het laatste album The Quantum Enigma deed het uitstekend, de band verkoopt overal ter wereld zalen uit en kreeg onlangs een Buma Rocks Export Award. Na de zomerfestivals tourt de band weer door Noord-Amerika en Europa, met als afsluiter het eigen festival genaamd Epic Metal Fest in Eindhoven. We spraken er over met gitarist van het eerste uur Mark Jansen. Je kunt het interview hier lezen.
Lees verder...Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.






