Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2026 werd uitgebracht?

Amon Amarth - The Allfather Awakens
Brymir - What We Leave Behind
Butcher Babies - Nightbloom
Carnation - Symphony In Flesh
Cirith Ungol - All The Shadows
Enslaved - Mið
Escape The Fate - The Last Goodbye
Forbidden - Forbidden
Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
Gloryhammer - Space 1993
Graveyard - Fever
Greta Van Fleet - Palace For The People
Imminence - Axis Mundi
Insomnium - Netherworlds
Left To Suffer - Unwelcome Guest
Mental Cruelty - Echoes Of A Forlorn Land
Ministry - Hate To Go
Miss May I - No Place For Me
Nickelback - Everything Under The Sun
Queens Of The Stone Age - Perfecth
Rattlesnakes - Shadows In The Night
Shores Of Null - Homesick
Tony Iommi - From The Dark
Wolves In The Throne Room - Estuary
een ander album uit oktober 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 november:
  • Brainstorm festival
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Insurrectio, Boneripper, Written In Blood en Deafened To Death
  • 8 november:
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Helldriver
  • Korn, Architects en Pixel Grip
  • Vengeance, Seven Thirty en Helldriver
  • 10 november:
  • Chemicide en Velozza
  • Fabio Lione
  • Fifth Angel en Leatherwitch
  • 11 november:
  • Enter Shakiri, Holding Absence en The Callous Daoboys
  • Fabio Lione
  • 13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna Katharina Kränzlein (Schandmaul) - 46
  • Claudio Carrasco García (Poema Arcanus) - 52
  • Greg Tribbett (Mudvayne) - 58
  • Jani Kinnunen (Medicated) - 38
  • Martin "Ducky" Duckstein (Schandmaul) - 54
  • Michael Tangermann (Superior) - 60
  • Richard Fortus (Guns N' Roses) - 60
  • Rob Caggiano (Volbeat) - 50
  • Robin Finck (Guns N' Roses) - 55
  • Ronni Clasen (Manticora) - 48
  • Sebastian Marino (Overkill)† - 61
  • Sergio Ortola Ramon (Phantom Mask) - 48
  • Steve DiGiorgio (Sadus) - 59
  • Tim Calvert (Forbidden)† - 61
  • Tommy Thayer (Kiss) - 66
  • Zach Myers (Shinedown) - 43

Vandaag overleden:
  • Chris Blair (technicus) - 2005
Interview met Arch Enemy

Geplaatst op 03-04-2017 om 20:46u.

Vorig jaar waren we op Wacken Open Air getuige van één van de grootste shows uit de geschiedenis van Arch Enemy. Niet alleen stond het veld goed vol, ook qua productie had Arch Enemy nog niet eerder zoiets groots meegenomen. Gelukkig maar dat de band dit nu uitbrengt op dvd, zodat iedereen die erbij was het opnieuw kan beleven en iedereen die het gemist heeft het alsnog kan zien. Onlangs spraken we erover met bassist Sharlee D'Angelo, toen hij net terugkwam van een boottochtje. Je kunt het interview hier lezen

Interview met Arch Enemy

Lees verder...
Preview van nieuw album End Of The Dream

Geplaatst op 03-04-2017 om 20:00u.

Until You Break is de titel van het nieuwe album van End Of The Dream. Het album, dat de band opnam met producer Joost Van Den Broek, komt op 11 mei uit, maar de Brabantse band heeft nu de eerste single Defile online gezet. Als je verder leest kun je hem beluisteren.

Lees verder...
Max Cavalera wil nu Nailbomb live spelen

Geplaatst op 03-04-2017 om 19:51u.

De tour van Max en Iggor Cavalera waarop ze het album Roots spelen is nog niet afgelopen, maar Max heeft nu de smaak te pakken. Nu is hij van plan om, op veler verzoek, Nailbomb weer in de spotlights te zetten. Met zijn band Soulfly is hij van plan het hele album Point Blank live te spelen. Wanneer precies is echter nog niet bekend. Als je verder leest kun je de video bekijken waarin Max het aankondigt.

Nailbomb was een eenmalige samenwerking tussen Max Cavalera (destijds van Sepultura) en Alex Newport (Fudge Tunnel). In 1994 brachten ze onder de naam Nailbomb het album Point Blank uit, wat tot op heden nog altijd door vele fans geroemd wordt. De band trad welgeteld één keer op, en wel op Dynamo Open Air in 1995. Die show werd enkele maanden uitgebracht onder de titel Proud To Commit Commercial Suicide, waarna Nailbomb ophield te bestaan.

Wie overigens de show van Max en Iggor nog wil zien: de twee broers zullen Roots ook op Graspop Metal Meeting en Wacken Open Air weer integraal spelen.

Lees verder...
Laatste twee namen voor Into The Grave bekend

Geplaatst op 03-04-2017 om 12:45u.

Into The Grave heeft de laatste twee bands van de line-up bekendgemaakt. Op vrijdag zijn de thrashers van Flotsam And Jetsam toegevoegd, terwijl op zaterdag Pro-Pain de vervanger is van Hail Of Bullets. Eerder al waren onder meer Saxon, Amon Amarth, Powerwolf, Arch Enemy, Overkill, Life Of Agony en Sodom bevestigd. Into The Grave vindt dit jaar plaats op 11 en 12 augustus op het Oldehoofsterkerkhof in Leeuwarden. Kaarten kosten 45 euro voor een weekendticket, maar er zijn ook dagkaarten verkrijgbaar. Alle informatie vind je op www.intothegrave.nl.

Laatste twee namen voor Into The Grave bekend

Lees verder...
Ghost headliner Bloodstock Open Air

Geplaatst op 03-04-2017 om 08:13u.

Nu de Britse tour voorbij is, kan Ghost bekendmaken dat de band is aangesteld als de derde headliner van Bloodstock Open Air. De Zweedse band zal de zaterdag van het festival afsluiten. Het Britse festival heeft eerder al Amon Amarth en Megadeth vastgelegd voor de headlineposities van respectievelijk vrijdag 11 en zondag 13 augustus. Verder treden onder meer Kreator, Blind Guardian, Arch Enemy, Testament, Hatebreed, Skindred, Hell, Annihilator en Decapitated op. Bloodstock wordt gehouden van 11 t/m 13 augustus in het Britse Derbyshire. Een weekendticket kost 146 Britse pond, oftewel ongeveer 170 euro. Alle informatie vind je op www.bloodstock.co.uk.

Deze en volgende week speelt Ghost overigens in Amsterdam en Brussel. Kunnen we wellicht daarna ook nog een festivalaankondiging voor de Benelux verwachten? Het Belgische Alcatraz Hard Rock & Metal Festival mist nog een grote naam op zaterdag, maar op die dag staat Ghost dus al in het Verenigd Koninkrijk.

Lees verder...
Win kaarten voor Havok

Geplaatst op 01-04-2017 om 22:03u.

Donderdag 6 april staat er in 013 weer een tourtje met veel thrash! Havok komt langs en de Amerikanen nemen Warbringer, Gorod en Exmortus mee! Dat belooft een feest te worden. Wil je kans maken op twee kaarten voor Havok en kornuiten in 013? Doe dan snel mee met onze Havok winactie!

Win kaarten voor Havok

Lees verder...
Nieuw album van Sikth

Geplaatst op 01-04-2017 om 21:47u.

Na ruim tien jaar komt Sikth met een opvolger voor Death Of A Dead Day. In 2007 verlieten zangers Mikee Goodman en Justin Hill de band, waarna de band enkele maanden later stopte. In 2014 kwam de band weer bij elkaar voor een optreden op het Download festival. Dat smaakte naar meer en heeft nu geleid tot een album, al is dat wel zonder Justin Hill. Hij is vervangen door Joe Rosser. Met hem heeft Sikth het nieuwe album The Future In Whose Eyes? opgenomen, dat op 2 juni uitkomt. Als je verder leest kun je alvast de eerste single Vivid beluisteren.

Lees verder...
Zes nieuwe clips met o.a. Axel Rudi Pell en Ankor

Geplaatst op 01-04-2017 om 13:00u.

Het Catalaanse alternatieve metalgezelschap Ankor met de Engelse zangeres Jessie Williams heeft beelden online gezet bij Lost Soul. Het nummer staat op het aankomende album Beyond The Silence Of These Years.

Sleaszy Rider Records is in zee gegaan met Tattered Pages, dat pas sinds 2015 actief is. De formatie uit Birmingham mixt metal, dance en pop en laat zich inspireren door Within Temptation, Delain, Rob Zombie, Rascal Flatts en Savatage. Maak kennis middels I Am The Voice, dat op Open Diary I zal staan.

Al eerder verscheen er een clip bij Black Magic van Azathoth Circle, maar nu is er een uitgebreidere versie die korter duurt, echt waar. Het darkmetalcollectief uit Kiev (Oekraïne) is bijna vier jaar actief en heeft een paar ep’s en een single op zijn naam staan.

De thrashers van Chaos hebben wel zin in een moddergevecht, zoals blijkt uit de beelden bij All Against All. Dat is de titeltrack van de tweede full-length van de groep uit India. De plaat komt pas op 17 juni uit, maar je kunt hier alvast het nummer beluisteren.

Het is geen unicum dat er tijdens een optreden van een metalband een huwelijksaanzoek plaatsvindt, maar het blijft toch bijzonder. Een recent geval deed zich voor bij de Texaanse thrash/crossovergroep Power Trip. In de video bij Executioner's Tax (Swing Of The Axe) zijn het echter vertrouwde taferelen die te zien zijn. Het nummer staat op Nightmare Logic, dat sinds kort verkrijgbaar is.

Gitarist Alex Rudi Pell komt op 21 april met The Ballads V. Daarop staat onder andere Love's Holding On, een duet van Johnny Gioeli met Bonnie Tyler. Het is voor het eerst in dertig jaar dat Alex met een gastartieste werkt. Naast een paar nieuwe tracks staan er ook covers en livesongs op van Ed Sheeran, Neil Young en Deep Purple.

Lees verder...
Primordial in Arnhem

Geplaatst op 31-03-2017 om 20:10u.

Recentelijk bracht Primordial nog een prima live-album uit in de vorm van Gods To The Godless en onlangs mochten de Ieren op het podium bewijzen dat ze hun naam als een van de betere livebands waarmaken in Arnhem, waar ze middels een exclusieve Nederlandse show in Willemeen voor een uitverkocht huis zorgen. Al vroeg is het druk in de concertzaal waar Turia en Marche Funèbre het voorprogramma vormen. Jeffrey was een van de bezoekers en doet verslag. Je kunt het hier lezen!

Lees verder...
Win kaarten voor Vader en Immolation

Geplaatst op 31-03-2017 om 19:51u.

Vader en Immolation, twee deathmetalgrootheden die hun sporen ruim verdiend hebben. De Poolse en Amerikaanse bands zijn samen op tournee. Op woensdag 5 april staan ze in Doornroosje in Nijmegen. Wil je kans maken op twee kaarten voor deze show, doe dan snel mee met onze Vader & Immolation winactie!

Vader & Immolation winactie

Lees verder...
Anathema, Explosions In The Sky en meer video's

Geplaatst op 31-03-2017 om 15:30u.

Eerder deelden we al de clip van John Frums Presage Of Emptiness, nu is het de beurt aan Memory Palace. Beide psychedelische deathmetaltrackstracks staan op A Stirring In The Noose dat op 12 mei verschijnt. John Frum is het samenwerkingsverband van voormalige en huidige leden van onder andere The Dillinger Escape Plan, The Faceless en John Zorn.

Op 9 juni ziet het elfde album van Anathema het levenslicht. Een voorproefje is er sinds kort in de vorm van de video bij Springfield, waarvan de teksten deel uitmaken van een vertelling, “a narrative that begins where A Fine Day To Exit left off. The album is a journey. The songs are ambiguous. There is no right or wrong way to take them.

Hayley Morris is de regisseuse van de beelden bij Ecstatics van Explosions In The Sky. Het nummer staat op The Wilderness, dat inmiddels een jaar oud is. De Texaanse postrockers experimenteren daarop veelvuldig met elektronica.

Het eerste album sinds 22 jaar voor Slowdive komt op Bevrijdingsdag uit. Een voorproefje ervan vind je hieronder middels Sugar For The Pill. De Engelse rockband geldt als inspiratiebron voor veel rock- en metalbands.

Niels van Roy heeft een 360˚-video gemaakt voor Enlightenment van Hexa Mera. De gelijknamige plaat van het Brusselse melodeathcollectief ligt vanaf vandaag in de winkels. Het is de tweede full-length van het Belgische kwintet dat sinds 2010 actief is.

Lees verder...
Zesde album van Dream Evil

Geplaatst op 31-03-2017 om 14:01u.

Dream Evil komt met een nieuw album! Het zesde album van deze Zweedse band heeft de verrassende titel Six en werd geproduceerd door gitarist Fredrik Nordström. Het album werd opgenomen in de eigen Studio Fredman. Als eerste single heeft de band gekozen voor het openingsnummer Dream Evil, wat dus naar de band zelf vernoemd is. De band nam hierbij een clip op met regisseur Patric Ullaeus. Het album komt op 26 mei uit, maar als je verder leest kun je alvast de clip voor Dream Evil bekijken.

Lees verder...
Batushka op FortaRock In The City

Geplaatst op 31-03-2017 om 13:06u.

De geheimzinnige Poolse black metalband Batushka is toegevoegd aan de line-up van FortaRock In The City! Eerder al waren Periphery, Decapitated, The Contortionist, Destrage, The Charm The Fury, DOOL en Pilgrim bevestigd. FortaRock In The City vindt plaats op zaterdag 27 mei in Doornroosje in Nijmegen. Kaarten kosten 25 euro en zijn verkrijgbaar via www.fortarock.nl. Batushka staat overigens een dag eerder en later ook nog in respectievelijk Baroeg in Rotterdam en De Helling in Utrecht.

Reacties...
DOOL in Tilburg

Geplaatst op 30-03-2017 om 22:05u.

Aan de eerste tour in het teken van het debuutalbum Here Now, There Then is een eind gekomen. Een handvol concerten werden er gegeven, waaronder enkele in Duitsland. De kansen liggen voor het oprapen voor Ryanne van Dorst en haar mannen. As we speak, is DOOL al weer op reis met Nergal en zijn duistere americanabandje en ook de bevestigingen voor zomerfestivals druipen binnen. Ruud en Jos hebben het Rotterdamse gezelschap inmiddels enkele keren zien optreden, maar natuurlijk reisden ze nog een keer af naar het altijd gezellige Tilburg om DOOL nog eenmaal te zien vlak voor de zeer waarschijnlijke doorbraak. Hun verslag kun je hier lezen.

Lees verder...
Zes nieuwe clips met o.a. Amy Lee en Marcela Bovio

Geplaatst op 30-03-2017 om 17:30u.

Speak To Me is de naam van de nieuwe single van Amy Lee. De zangeres die vooral bekend staat als frontvrouw van Evanescence, heeft het nummer geschreven voor de film Voice From The Stone. Ze zit momenteel met Evanescence in de studio om aan het nieuwe album te werken. De Amerikaanse band staat op 17 juni in Tilburg en een dag later op Graspop.

Eerder deelden we al de clip bij Bullets van Labyrinth, nu is het de beurt aan Someone Says. Beide tracks van de Italiaanse melodieuze metalformatie staan op Architecture Of A God, dat op 21 april via Frontiers Music Srl. uitkomt.

Een week later komt He Is Legend met Few. Justin Reich regisseerde de clip van Air Raid voor de rockers uit North Carolina, die aan Spinefarm Records verbonden zijn.

Arno de Haas is de regisseur van de video bij Powerless van Marcela Bovio. Het nummer staat op Unprecedented – The Piano Sessions. De Mexicaanse zangeres die jarenlang het gezicht was van Stream Of Passion, treedt binnenkort samen met pianist Erik van Ittersum op in Willemeen te Arnhem (7 april) en in de Kruisherenkapel te Uden (21 april).

Het Russische Blackthorn maakt symfonische gothic metal en heeft een clip online gezet van Moonbreed Sigil. De track is afkomstig van de derde full-length Witch Cult Ternion (2015). De groep vrouwen maakt naar eigen zeggen hextreme metal.

Snovonne ‘Sno’ Drake is niet alleen de regisseuse van de beelden bij Best Days, ze is ook acteur, zangeres en het brein achter Snovonne, een theatraal en experimenteel rock/metalproject waarvan de geboren Slowaakse het enige officiële lid is. Op 17 april volgt het nieuwste werk The Child And The Bitch.

Lees verder...
Zoeken
    4 november:
  • Disembody - Awakening of Ancient Evil
  • Mira Disconnect - Entangled
  • Sentries - Disciples of Void & Fire
  • 6 november:
  • Adversor - This Mortal Coil
  • Afterlife - The Pain That Shapes Us
  • Architect Of Seth - Solitude Solaire
  • Besotten - Eye of the Monolithicrypt
  • Carnifex - More Than Misery
  • Coilguns - Everything We Love, We Destroy
  • Comeback Kid - Chosen Hell
  • Deathbarrel - Life Resignation Notice
  • Diggeth - Intrinity
  • Dikajee - The Frame
  • Distant - Into Despair
  • E-L-R - Atropa
  • Eternity's End - Titanblood
  • Extol - Aura Of Decay
  • Future Static - Ornaments & Memories
  • Hatebreed - Fatal Paradox
  • Hyperion - Elysia
  • Hypno5e - Trame Noire
  • Junkyard Drive - Squeeze
  • King Satan - Black Magick Abraxas
  • Kolman & Calvert - The Pink Carnage of Cartilago
  • Liminal Spirit - Forfeiture Hymns
  • Lockslip - The Conversation
  • Mawiza - Iñ Mongeletew
  • Midnight - Satanic Attack Live!
  • Monastery - Revenge Is Mine
  • Night Gaunt - Rupture
  • Olympus - L'appel Du Vide
  • Outloved - IS THIS LETTING GO
  • Ováte - Rúin
  • Perpetua - Saviour to None
  • Prong - Prong
  • Saor - Caledonia
  • Shakhtyor - Simulacron
  • Shogun Mojo - Shogun Mojo
  • Sisar - Valo valtaa vielä kaiken
  • Tangerine Stoned - Faded Dreams
  • The Jack Knives - Negative Spaces
  • thrown - UNWANTED
  • Trollfest - Trollywood
  • Trope - Dyad
  • Underdark - O Come Forth Annihilation
  • Waylander - Mac Tíre - Son of the Land
  • WINGLESS - Vision Beyond Form
  • 7 november:
  • Falsimonian - For Survival
  • 11 november:
  • Crescendium - DRAC
  • Elffor / Hyver / Erroiak - Roi des Forêts - Basoen Jauna
  • Forsaken Age - Blackened Steel
  • 12 november:
  • Baby On A Rampage - Forgive My Figure (EP)
  • 13 november:
  • Annicke Shireen - Delirium
  • Arkado - III
  • Artificial Brain - Antillia
  • Assumption - Paradox Of The Arrow
  • Carbellion - This Is Our Style
  • Cerebral Curse - Abominant Incarnations of Sepulchral Depths
  • Cervus - Axis
  • Citizend - DoomsVille
  • Cro-Mags - The Age of Quarrel: 40 Years of Quarrel
  • Crucivore - Desecration
  • Cutterred Flesh - The Shapes of Hidden Malice
  • Det Eviga Leendet - Vehemence
  • Dirty Tricks - Not Gonna Stop
  • Dreams Of Gray - In The Shadow Of The Storm
  • Empath - Empath
  • Fading Light - The Spell Of A New Dawn
  • Gomorra - Blood Of The Innocent
  • Graviton - Graviton
  • Häven - Where Angels Fear To Tread
  • Heavens Edge - Philadelphia
  • Illt - Humanity
  • Iron Savior - Deathbringer
  • Kalandra - The Other Side
  • Kingdom Of Giants - Usurper
  • Lamentari - Ante Auroram
  • Love Sex Machine - Thriving
  • Maledictus - Lazarvs
  • NervoChaos - Chaosmongers
  • Niva - Stratospheric
  • Obits - Cake Shop
  • Ósserp - Les Homilies Del Desengany (EP)
  • Parius - Alchestronomy
  • Revlin Project - Rising Hope
  • Sable Hills - Homura
  • Satanic Warmaster - Drachenkreuz
  • Serpent - The Pit and the Pendulum
  • SILVERTOMB - The Interpretation Of Nightmares
  • Sinister - Lucid Nightmares
  • Skyjoggers - Frag Nicht Nach Sonnenschein
  • Survivalist - Four Nails (EP)
  • Theodor Bastard - ▽
  • Utmarken - I gudarnas tjänst
  • Virologist - Subjugation of Anthropoid Forms
  • Walls Of Jericho - System Error: Humanity

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.