Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete Lamb Of God- (of Burn The Priest-)song?

11th Hour
512
Black Label
Bloodletting
Checkmate
Contractor
Descending
Desolation
Ditch
Ghost Walking
Honey Bucket
Hourglass
Laid To Rest
Memento Mori
Now You’ve Got Something To Die For
Omens
Omerta
Overlord
Redneck
Ruin
Set To Fail
The Duke
Vigil
Walk With Me In Hell
een andere Lamb Of God/Burn The Priest-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Darryl DeLoach (Iron Butterfly)† - 78
  • Dennis Reksten (Elektrisk Regn) - 76
  • Dickie Peterson (Blue Cheer)† - 79
  • Federico Grassi (Tystnaden) - 44
  • Gábor Ori (Casketgarden) - 47
  • Gus G (Firewind) - 45
  • Jaani Kähkönen (Entwine) - 50
  • Larry LaLonde (Primus) - 57
  • Neil Peart (Rush)† - 73
  • Nino Ruiz (Dreamaker) - 48
  • Paul Yoannidis (Crimsonfire) - 54
  • Rami Haikal (Bilocate) - 42
  • Shepard Sherbell (fotograaf)† - 81
  • Stephen van Haestregt (Within Temptation) - 53

Vandaag overleden:
  • Bryn Merrick (The Damned) - 2015
Anthrax viert dertig jaar Among The Living met tour

Geplaatst op 16-11-2016 om 10:28u.

Niet alleen Dream Theater kondigt deze week aan terug te blikken, ook Anthrax gaat een tour ondernemen in het teken van een oud album. Deze New Yorkse thrashers vieren volgend jaar dat Among The Living dertig jaar oud is door dit album van begin tot eind live te spelen, aangevuld met andere Anthrax-klassiekers en nummers van het nieuwste album For All Kings. Dit komen ze in Nederland op zondag 19 februari doen in TivoliVredenburg in Utrecht. Een dag later staat het circus in Trix in Antwerpen.

Reacties...
Interview met Max Cavalera over Return To Roots

Geplaatst op 15-11-2016 om 14:30u.

Wie was erbij op 9 december 1996 in de Rotterdamse Ahoy? Sepultura stond daar die dag op de tournee voor het eerder dat jaar verschenen album Roots. Precies een week later zou de allerlaatste show van Max Cavalera met Sepultura zijn. Zijn vertrek heeft de frontman lang pijn gedaan, ondanks dat hij met Soulfly zijn muzikale visie voortzette. Tussen Max en zijn oude band botert het nog altijd niet, maar met zijn broer Iggor heeft hij het bijgelegd. De drummende Cavalera vertrok tien jaar geleden bij Sepultura en dit jaar treden Max en Iggor samen op en blikken ze terug op Roots. Op 29 november komt de tour naar Poppodium 013 in Tilburg. We belden alvast even met Max Cavalera tijdens het Amerikaanse deel van de tournee om te informeren wat we kunnen verwachten van Return To Roots. Je kunt het interview hier lezen!

Interview met Max Cavalera

Lees verder...
Veel nieuwe namen voor Roadburn 2017

Geplaatst op 15-11-2016 om 14:21u.

Roadburn heeft weer een shitload aan nieuwe namen aan de line-up toegevoegd. My Dying Bride komt voor de eerste maal naar het Tilburgse festival, David Tibet en Youth zullen optreden onder de noemer Hypnopazuzu samen met Ulver, maar ook Wolves In The Throne Room, Memoriam, Wear Your Wounds, Carpenter Brut, Those Poor Bastards, (Dolch), Ash Borer, Backwoods Payback, Casual Nun, Come To Grief, Emma Ruth Rundle, Esben And The Witch, Fange, Gong, No Spill Blood, Oxbow, Scissorfight, Suma, Sumac, Unearthly Trance, Valborg, Vanum, Wolvennest en Youth Code zijn bevestigd.

Roadburn vindt volgend jaar plaats van 20 t/m 23 april in en rondom Poppodium 013 in Tilburg. Baroness-frontman John Baizley is komend jaar curator van de mainstage op 21 april en Het Patronaat op 22 april. Tevens zal hij met Baroness natuurlijk ook optreden. Verder waren al ondermeer Mysticum, Deafheaven, Chelsea Wolfe, GNOD, Warning, Crippled Black Phoenix, Coven, Zeal & Ardor, Perturbator en Oranssi Pazuzu bevestigd. Kaarten kosten 195 euro voor vier dagen, maar er zijn ook andere tickets verkrijgbaar. Alle informatie vind je op www.roadburn.com.

Lees verder...
Zijproject van Gamma Ray-leden

Geplaatst op 15-11-2016 om 14:04u.

Unity is een nieuwe band, gevormd door drummer Michael Ehré en gitarist Henjo Richter van Gamma Ray. De mannen hebben Gianba Manenti ingelijfd op zang, Stef E. op tweede gitaar, Jogi Sweers op basgitaar en Sascha Onnen op keyboards. Met Unity gaan Ehré en Richter de muziek maken die ze bij Gamma Ray niet kwijtkunnen. Momenteel neemt de band het debuutalbum op, wat begin volgend jaar moet uitkomen.

Reacties...
Bring Me The Horizon in Amsterdam

Geplaatst op 15-11-2016 om 12:00u.

Vorig jaar stond Bring Me The Horizon nog in een uitverkochte 013 te Tilburg, vlak na de aanslagen in Parijs. De Britse formatie komt nu terug in een uitverkochte Heineken Music Hall met een nieuwe show en neemt landgenoten Basement en While She Sleeps mee als special guests. Jeffrey was een van de zesduizend bezoekers en doet verslag. Je kunt het hier lezen!

Bring Me The Horizon in Amsterdam

Lees verder...
Speciale Dream Theater tournee rondom Images And Words

Geplaatst op 15-11-2016 om 10:17u.

Dream Theater onderneemt volgend jaar een speciale tournee. Omdat het dan 25 jaar geleden is dat Images And Words uitkwam, zal de band dit album onder de noemer Images, Words & Beyond op de komende tour integraal spelen. Images And Words is het eerste album van Dream Theater waarop frontman James LaBrie te horen is en betekende de doorbraak voor deze Amerikaanse progmetallers. Vorig jaar nog kwam het ambitieuze dubbelalbum The Astonishing uit, maar volgend jaar blikt de band dus terug op Images And Words. Dit doet de band in Nederland op woensdag 8 februari met een show in Poppodium 013 in Tilburg.

Reacties...
Nieuwe namen voor Complexity Fest

Geplaatst op 15-11-2016 om 09:00u.

25 februari 2017 in de tweede editie van Complexity Fest. Eerder werden al progressive black metal legende Ihsahn, math metal groep Frontierer en de Nederlandse groove metal groep Extremities bekend gemaakt, en daar worden nu deze nieuwe namen aan toegevoegd: De Franse tech death metal zwaargewichten Gorod, de nieuwe Amerikaanse mathcore band Arms met de eerste Europese show, melodieuze progressive metalcore band Napoleon, de Poolse prog metal favorieten DispersE, UK tech metal sensatie Exist Immortal, mathrock/postcore band Mutiny on the Bounty, prog metal veteranen Disillusion, de extreem originele melodieuze grindcore van Beaten To Death en van eigen bodem progcore band Pelgrim. Kaarten kosten 25 euro. Alle informatie vind je op de Facebook pagina van Complexity Fest.

Lees verder...
Aerosmith bevestigt zichzelf voor Hellfest

Geplaatst op 14-11-2016 om 12:58u.

De eerste hoofdact voor Hellfest Open Air 2017 staat vast. Aerosmith heeft zojuist namelijk een rij speeldata bekendgemaakt voor de 'AeroVederci Baby!'-afscheidstoer. Bijgevoegd vind je een video-aankondiging en een trailer voor de tournee. Op zaterdag 17 juni zullen de Amerikaanse hardrockers Hellfest platspelen. Opvallend genoeg staat in het toerschema van Aerosmith geen optreden in de Benelux vermeld. Wel doet het gezelschap onder meer Sweden Rock en Download UK aan en kun je Aerosmith op dinsdag 20 juni 2017 in de Duitse stad Keulen aan het werk zien (in de Lanxess Arena).

Eerder bevestigde de eveneens uit de Verenigde Staten afkomstige formatie Blue Öyster Cult zichzelf al voor Hellfest. Die legendarische hardrockers zullen op zondag 18 juni aantreden. Hellfest vindt komend jaar op 16, 17 en 18 juni in het Franse plaatsje Clisson plaats, tegelijkertijd met de Belgische Graspop Metal Meeting in Dessel. Nu Aerosmith zichzelf al heeft bevestigd, verwachten we binnenkort de formele aankondiging door de organisatie van Hellfest, met de eerste lading namen voor de aankomende editie.

Lees verder...
Amon Amarth en meer op Into The Grave

Geplaatst op 14-11-2016 om 12:45u.

De Zweedse vikingmetalband Amon Amarth zal in 2017 het metalfestival Into the Grave afsluiten. De headliner voor vrijdag is de Britse heavymetalband Saxon, een van de leidende bands van de new wave of British heavy metal. Naast Amon Amarth en Saxon als headliners bevestigd de organisatie nog eens zeven namen, te weten Overkill, Powerwolf, Alestorm, Whitechapel, Hail of Bullets en Ember Falls. Eerder legde het festival de Zweedse melodische metalband Arch Enemy al vast. Into the Grave vindt plaats op 11 en 12 augustus 2017 op het Oldehoofsterkerkhof in Leeuwarden. Earlybird-tickets kosten 35 euro, daarna gaat de prijs omhoog naar 45 euro voor een weekendticket. Alle informatie vind je op www.intothegrave.nl!

Lees verder...
Kiske en Hansen terug bij Helloween

Geplaatst op 14-11-2016 om 11:13u.

Volgend jaar gaat het gebeuren: Helloween herenigt zich met Michael Kiske en Kai Hansen en gaat op tournee! Onder de noemer Pumpkins United zal de band de wereld rond gaan vanaf eind 2017, met zowel Michael Kiske als Andi Deris op zang. Gitarist Kai Hansen voegt zich bij Michael Weikath en Sascha Gerstner. De ritmesectie zal bestaan uit bassist Markus Gross en drummer Daniel Löble. Helloween belooft een show van bijna drie uur, waarbij alle klassiekers en meer voorbij komen. De eerste show zal op 28 oktober in São Paulo zijn, waarna optredens over de hele wereld volgen. Wanneer de band naar Europa komt is echter nog niet bekend. Als je verder leest kun je wel alvast een trailer voor de reünie bekijken.

Lees verder...
Vijf nieuwe video's met onder meer Nightwish

Geplaatst op 14-11-2016 om 00:00u.

Volgende maand komt Nightwish met de Vehicle Of Spirit-dvd. De Finse formatie die volgend jaar een sabbatical year inlast, laat daarop beelden zien van de optreden in Wembley Arena in Londen en Ratina Stadion in Tampere. Een voorproefje hiervan is er nu met Alpenglow.

Sirenia heeft zowel een nieuwe cd (Dim Days Of Dolor) als een nieuwe zangeres (Emmanuelle Zoldan). Hoe ze klinkt en hoe ze eruit ziet, kun je horen en zien middels de video bij het titelnummer. De Noorse formatie komt binnenkort voor drie optredens naar Nederland.

Mathcore en brutaliteit, voor die combinatie moet je bij Ion Dissonance zijn. To Lift The Dead Hand Of The Past staat op Cast The First Stone, dat via Goodfight Music verschijnt op 18 november.

Op 20 januari is de cd-presentatie van Navarone in Doornroosje te Nijmegen. De Nederlandse rockformatie heeft een 'clip' laten maken bij Snake, een van de tracks op Oscillation. De tekst gaat over "the destructiveness and fuck it attitude."

Sinds juli is The North Corridor van Chevelle verkrijgbaar. Het nieuwe album bevat onder andere Door To Door Cannibals. De Amerikaanse rockband combineert elementen van onder andere Tool en Deftones.

Lees verder...
Alter Bridge in Amsterdam

Geplaatst op 13-11-2016 om 22:02u.

De Heineken Music Hall is geen onbekende plek voor Alter Bridge. Nadat de band hier in 2008 de eerste live dvd opnam, keerden de Amerikanen nog diverse malen terug. Met het nieuwe album The Last Hero op zak wisten Myles Kennedy en z'n mannen ook onlangs de Amsterdamse hal weer goed te vullen. Een verslag van deze avond kun je hier lezen!

Alter Bridge in Amsterdam

Lees verder...
Win kaarten voor Folkfest 2016

Geplaatst op 13-11-2016 om 19:51u.

Binnenkort vinden drie shows onder de noemer Folkfest plaats in Nederland. Fiddler's Green, Uncle Bard & The Dirty Bastards, Smokey Bastard, The Moorings en Pyrates! trekken dan door het land. De bands komen naar Uden, Enschede en Den Haag. Wil je kans maken op twee kaarten voor een van deze shows, doe dan snel mee met onze Folkfest actie!

Win kaarten voor Folkfest

Lees verder...
An evening with Anathema

Geplaatst op 13-11-2016 om 16:52u.

In afwachting van het nieuwe album van Anathema dat rond mei volgend jaar het levenslicht ziet, tourt Anathema onder de noemer An Evening With Anathema in eigen land en Nederland (en Caen is later ook nog toegevoegd). Omdat de show in Zoetermeer snel uitverkocht was, besloten de Engelse muzikanten een extra optreden in Eindhoven te geven. Op een enkele kaart na is Effenaar op 11 november uitverkocht. Jeffrey was erbij en doet verslag. Je kunt het hier lezen!

Anathema in Eindhoven

Lees verder...
Drummer verlaat Therion

Geplaatst op 13-11-2016 om 15:36u.

Drummer Johan Kullberg verlaat Therion. Hij wilde met zijn muziek andere doelen bereiken dan Therion en daarom heeft hij de Zweedse band verlaten. De band benadrukt dat ze op vriendschappelijke wijze afscheid van elkaar genomen hebben. Er wordt nu een nieuwe drummer gezocht, maar in de tussentijd neemt voormalig Amon Amarth-drummer Fredrik Andersson de plek achter de drumkit in. Hij zal er ook bij zijn als de band begin volgend jaar op de 70.000 Tons Of Metal cruise speelt.

Lees verder...

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.