Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dan Maines (Clutch) - 55
  • Dan Swanö (Edge Of Sanity) - 53
  • Elie Tawil Baly (Nu.Clear.Dawn) - 46
  • Gail Greenwood (Belly) - 66
  • Jarmo "Jappe" Myllyvirta (Excalion) - 44
  • Jeff Ament (Pearl Jam) - 63
  • Karlos Medina (Evildead) - 59
  • Matt Barlow (Iced Earth) - 55
  • Pascal Lanquetin (Carcariass) - 54
  • Phil X (Bon Jovi) - 60
  • Rick Rubin (producent) - 63
  • Scott Litt (producent) - 72
  • Tom Scholz (Boston) - 79

Vandaag overleden:
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet) - 2005
  • Karl Wallinger (World Party) - 2024
Originele Mot

Geplaatst op 20-09-2019 om 14:05u.

Voormalig Motörhead-gitarist Larry Wallis is overleden. Wallis was de eerste gitarist van de band en verliet Motörhead in 1976 na slechts één album met Lemmy en Phil "Philthy Animal" Taylor te hebben opgenomen. Dat was niet debuutalbum Motörhead uit 1976. Nee, het album waar Wallis op te horen is, is On Parole, dat pas in 1979 uitgebracht werd. Na zijn vertrek bij de legendarische Britse band werd hij producer bij Stiff Records, een punk en new wave label. In 1987 raapte hij zijn oude band The Pink Fairies weer bijeen en nam daarmee het album Kill 'Em And Eat 'Em op. Ook heeft hij in 2001 nog een soloplaat uitgebracht getiteld Death In The Guitafternoon. Larry Wallis is 70 jaar oud geworden.

Originele Mot

Reacties...

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven

Heathen gaat de studio in

Geplaatst op 20-09-2019 om 13:43u.

Het laatste album van Heathen stamt alweer uit 2010. Dat er zo lang niets nieuws verschenen is, zal mede te maken hebben met dat gitarist Lee Altus ook druk in de weer geweest is met Exodus. Dat geldt in mindere mate ook voor gitarist Kragen Lum, want hij is bij Exodus de vervanger voor Gary Holt als Holt met Slayer de hort op is. Maar nu komt er dan eindelijk het nieuws uit het Heathen-kamp dat de band volgende week de studio ingaat voor opnames. Kunnen we volgend jaar dan eindelijk een nieuwe plaat verwachten? Komend voorjaar is Heathen wel een van de smaakmakers op het Duitse Keep It True festival.

Heathen gaat de studio in

Reacties...
Review: Michael Schenker Fest - Revelation

Geplaatst op 19-09-2019 om 14:44u.

Review: Michael Schenker Fest - RevelationDe Duitse gitaarheld Michael Schenker is op 64-jarige leeftijd nog behoorlijk actief. Bijna jaarlijks verschijnt er wel een album van hem. Voorheen was dat onder de noemer Michael Schenker Group (MSG) of McAuly Schenker Group. Sinds 2011 is het een aantal jaar Michael Schenker’s Temple Of Rock geweest, maar tegenwoordig verkiest hij de benaming Michael Schenker Fest. Maar hoe hij zijn project of band ook noemt, muzikaal is het altijd dezelfde soort hardrock waar Schenker groot mee is geworden.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...

Bibelot, Dordrecht

Review: Iamthemorning - The Bell

Geplaatst op 18-09-2019 om 08:30u.

Review: Iamthemorning - The BellDat Marjana Semkina een fascinatie heeft voor dode mensen en ellende mag inmiddels duidelijk zijn. Het is dan ook niet vreemd dat het centrale thema op The Bell wreedheid betreft en de verschillende manieren waarop we daarmee omgaan en eraan lijden. Om het nog ingewikkelder te maken, zijn de verhalen op deze release geïnspireerd door de negentiende-eeuwse, Victoriaanse cultuur en kunst.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Review: Isole - Dystopia

Geplaatst op 17-09-2019 om 16:00u.

Review: Isole - DystopiaVoor liefhebbers van epische doom à la Candlemass en Solitude Aeturnus is Isole geen onbekende. De band heeft een lange geschiedenis, die verweven is met die van Ereb Altor. Beide bands zijn ontstaan uit Forlorn, in 1990 opgericht door het gitaristen/vocalisten-duo Crister Olsson en Daniel Bryntse. Crister en Daniel vormen de basis van zowel Ereb Altor als Isole. Op The Calm Hunter, de inmiddels vijf jaar oude voorganger, klinkt de Bathory-achtige viking metal van Ereb Altor zelfs behoorlijk door. Dat vind ik jammer. De plaat heeft zeker zijn momenten, maar wat mij betreft is het de minst sterke in de discografie. Zowel Isole als Ereb Altor brengen vlak na elkaar een nieuwe plaat uit en beide bands zitten nu bij Hammerheart Records. Mijn verwachtingen voor Dystopia waren dan ook niet hooggespannen. Volledig ten onterechte.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
System Of A Down naar Rock Am Ring en Rock Im Park

Geplaatst op 17-09-2019 om 13:34u.

Rock Am Ring bestaat volgend jaar 35 jaar en Rock Im Park 25. Dit gaat gevierd worden van 5 t/m 7 juni. De eerste namen: System Of A Down, Green Day, Volbeat, Billy Talent, Broilers, Korn, Disturbed, Deftones, The Offspring, Trailerpark, Weezer, Bilderbuch, Wanda, Alan Walker, Heaven Shall Burn, Trettmann, Yungblud, Bosse, Powerwolf, Of Mice & Men, Motionless In White en August Burns Red. Wie er op tijd bij is, betaalt voor Rock Am Ring slechts 149 euro, voor Rock Im Park 199. Deze goedkopere kaarten zijn beperkt. Zodra ze op zijn, gaat de prijs 25 euro omhoog. Alle informatie vind je op www.rock-am-ring.com en www.rock-im-park.com.

System Of A Down naar Rock Am Ring en Rock Im Park

Reacties...
Review: ISON - Inner-Space

Geplaatst op 17-09-2019 om 10:54u.

Review: ISON - Inner-Space“The new album is so beautiful and dreamy, you're all going to float away into space and cry!” Dat postte ISON op 25 juni. En het is nog waar ook, hoewel er eerder sprake is van bewonderen dan van huilen. Heb je even genoeg van alle ellende in de wereld om je heen? Heb je even behoefte om op bed neer te ploffen en je hoofd tot rust te laten komen? Zet dan Inner-Space op.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Zes nieuwe clips met onder meer Devin Townsend

Geplaatst op 16-09-2019 om 14:15u.

D C Turner is de regisseur van de clip bij het cinematische Why? van Devin Townsend. De track staat op het eerder dit jaar verschenen Empath. De Canadees komt met zijn EMPATH – European Tour Vol. 1 samen met supportact Haken op 16 november naar Trix in Antwerpen en een dag later naar 013 in Tilburg.

De door Luke Bather geregisseerde film bij Denial van Pijn is een bijzondere. De leden van de Engelse postmetalband vroegen mensen om hun aangrijpende verhalen te delen. Vervolgens zijn die omgezet in artwork, teksten en muziek. Het nummer staat op Loss.

Op 15 november releaset Mascot Records Mask Of All Misery van Meshiaak. Een voorproefje van de tweede full-length van de Australische formatie vind je hier met de beelden bij Bury The Bodies.

De Italiaanse symphonic deathmetalband Nightland heeft de nieuwe single One Million Suns uitgebracht, als teaser voor het nog titelloze album dat dit najaar verschijnt. De band presenteert de nieuwe collectie songs op vrijdag 8 november tijdens het Brainstorm Festival in Apeldoorn.

René U Valdes is de man achter de beelden bij Arcadia van Smash Into Pieces. Dat is de alternatieve rockgroep die sommige Amaranthe-fans kennen via de voor Jake E. invallende cleane zanger Chris Adam Hedman Sörbye. De groep tourt later dit jaar door Europa, maar slaat Nederland en België over. De dichtstbijzijnde optredens zijn op 18 december in Köln en een dag later in Bochum.

Sinds kort ligt Burning Sermons van Liv Sin in de winkels. Daarop staat onder meer Hope Begins To Fade, waarin Liv Jagrell (ex-Sister Sin) hulp krijgt van Björn ‘Speed’ Strid (Soilwork, The Night Flight Orchestra). Ted Lindén regisseerde de clip.

Lees verder...
Interview met Scarlet Stories

Geplaatst op 16-09-2019 om 11:50u.

Degene die Scarlet Stories al eens live gehoord heeft of een van de twee ep's heeft beluisterd, weet al dat deze progressieve band garantstaat voor kwaliteit. De dynamische en verhalende composities zijn tot nu toe echter voor het grotere publiek een goed bewaard geheim. Wellicht dat Necrologies daar verandering in brengt. Zangeres Lisette van den Berg, onder meer bekend van Ayreon, vertelt graag over het debuutalbum, de releaseshow, het artwork, de geslaagde crowdfundingcampagne. Je kunt Jeffrey's interview met Scarlet Stories hier lezen!

Interview met Scarlet Stories

Lees verder...
Review: Scarlet Stories - Necrologies

Geplaatst op 16-09-2019 om 11:30u.

Review: Scarlet Stories - NecrologiesWat een geweldige cd! Zo, dat is eruit. Dat Scarlet Stories prachtige composities kan schrijven, wisten de trouwe volgers al sinds de eerste twee ep’s. Ze zorgden ervoor dat de crowdfundingcampagne om de studiokosten te financieren voor de eerste full-length slaagde. Met het voltijdsdebuut Necrologies overtreft de eigenzinnige groep zichzelf en zullen er deuren openen voor deze progressieve rock/metalformatie. Veel meer metalfans gaan kennismaken met de groep die op de Rockacademie is ontstaan als akoestisch project van zangeres Lisette van den Berg en gitarist Bram te Kamp. Vanwege de dynamiek van de composities is het project uitgegroeid tot een band van zes muzikanten.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Voormalig DragonForce-bassist nu werkzaam bij Kreator

Geplaatst op 16-09-2019 om 11:14u.

Onlangs kwam het verrassende nieuws dat bassist Frédéric Leclercq afscheid genomen had van DragonForce. Net zo verrassend is nu het nieuws dat de Fransman is toegetreden tot de Duitse thrashgigant Kreator. Dit houdt tevens in dat Christian "Speesy" Giesler de band verlaten heeft. Frontman Mille Petrozza bedankt hem voor wat ze samen bereikt hebben de afgelopen 25 jaar en wenst hem het beste voor de toekomst. Vanaf maart tourt de band weer door Europa, als co-headliner met Lamb Of God. Die tour brengt de bands onder meer op 4 april naar de Turbinenhalle in Oberhausen en op 19 april naar de Ancienne Belgique in Brussel.

Voormalig DragonForce-bassist nu werkzaam bij Kreator

Reacties...
Review: Sonata Arctica - Talviy

Geplaatst op 16-09-2019 om 09:22u.

Review: Sonata Arctica - Talviyö Het nieuwe album van Sonata Arctica heet Talviyö. Dat is Fins voor winternacht. Het is geen overkoepelend thema, maar het album straalt wel een winterse sfeer uit, aldus bandleider en songwriter Tony Kakko. Dat is alleen lastig te testen als de promo-versie van het album beluisterd moet worden in de zomermaanden en dan ook nog eens tijdens een hittegolf. Wel is het zo dat Talviyö het meest melancholische werkje is van de Finse melodieuze metalformatie. In dat opzicht zal het uitermate geschikt zijn om te beluisteren tijdens de winterperiode.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Verslag van Ayreon - Electric Castle Live and Other Tales

Geplaatst op 15-09-2019 om 19:50u.

Twee jaar na het livespektakel Ayreon Universe verandert Tilburg opnieuw in 'Ayreon Centraal' met als epicentrum poptempel 013. Vanuit 64 landen zijn er 12.000 aanwezigen bij de vier shows die in het teken staan van de integrale uitvoering van Into The Electric Castle, het magnum opus van de progressieve metal-musicus Arjen Anthony Lucassen. De beroering rondom deze bijzondere gelegenheid is groot met vlaggen verspreid door de stad, Ayreon-bier, Ayreon-burgers, een tentoonstelling rondom het artwork en een camping die een groot deel van de gasten accommodeert. Walter en Tonnie waren bij de tweede voorstelling. Je kunt hun verslag hier lezen!

Verslag van Ayreon - Electric Castle Live and Other Tales

Lees verder...
Review: Mesarthim - Ghost Condensate

Geplaatst op 15-09-2019 om 11:25u.

Review: Mesarthim - Ghost CondensateHet anonieme Australische tweetal dat schuilgaat achter het ambient blackmetalproject Mesarthim timmert de laatste jaren flink aan de weg. Met de in kosmische sferen ondergedompelde, spannende mengelmoes van spacy synthesizerklanken en trippende black metal, wist het duo zich in de kijker te spelen van Avantgarde Music, dat inmiddels alle oude full-lengths op de markt heeft gebracht. Het is terecht dat Mesarthim - samen met vergelijkbare pioniergroepen als Violet Cold, Abstract Void, Germ en Progenie Terrestre Pura - inmiddels erkenning begint te krijgen, want de geheel eigenzinnige kruisbestuiving van dromerige ambient, opzwepende futurepop à la VNV Nation en extatische black metal leverde al een hele reeks uitstekende platen op.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Udo Dirkschneider gaat Accept-album integraal spelen

Geplaatst op 14-09-2019 om 20:55u.

We waren in de veronderstelling dat voormalig Accept-zanger Udo Dirkschneider inmiddels gestopt was met het spelen van songs van zijn oude band, maar dat blijkt niet te kloppen. Integendeel, in de zomer van 2020 zal Udo tijdens het Wacken Open Air-festival met zijn huidige begeleidingsband het populaire Accept-album Metal Heart uit 1985 integraal ten gehore brengen. Dit in verband met het 35-jarig jubileum van het desbetreffende album. De kleine generaal met de stembanden van schuurpapier belooft dat deze show bovendien een grote verrassing zal bevatten.

Dirkschneider zal daarnaast een tweede concert geven op de aankomende, reeds uitverkocht editie van Wacken Open Air, waarbij hij met zijn band U.D.O. ondersteuning krijgt van hetzelfde militaire orkest dat hen in 2015 ook al bijstond op het Noord-Duitse evenement. Er is echter een goede reden voor deze hernieuwde samenwerking, want medio 2020 zullen U.D.O. en het militaire orkest namelijk een gezamenlijke cd uitbrengen met louter nieuwe songs.

Andere nieuwe namen op de affiche van Wacken Open Air 2020 zijn Orden Ogan, While She Sleeps en Kampfar. De 31e editie van het festijn vindt officieel plaats van 30 juli t/m 1 augustus, maar aan de vooravond beginnen reeds de Metal Battle en diverse andere optredens. Eerder werd al de komst van onder meer Judas Priest, Amon Amarth, Sodom en Mercyful Fate aangekondigd. Bijgaand vind je de voorlopige line-up, maar daar komen nog een honderdtal namen bij.

Lees verder...
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.