-
5 juli:
Hellmond Open Air- Anger Machine, None Shall Fall, Man as Plague en Disquiet
- Destruction, Horizon Ignited, Lies, Vengeance, Jitizer, She's got Balls, Zubzero, Drovich
- Overkill en Vicious Rumors
- Therapy? 6 juli:
- DragonForce
- Pirate Metal Party 9 juli:
- Pentagram 10 juli:
- Pentagram
- Pitfest 11 juli:
- Pitfest
- Valient Thorr
- Jason Wade (Lifehouse) - 45
- Jimmy Crespo (Aerosmith) - 71
- Michael Sadler (Saga) - 71
- Niels Löffler (Orden Ogan) - 45
- Michaël Konovaloff (Hell City) - 2015
Geplaatst op 19-04-2019 om 21:20u.
Zoltan Bathory is de regisseur van de videoclip bij Blue On Black van Five Finger Death Punch. Kenny Wayne Shepherd, Brantley Gilbert en Brian May zijn de gastmuzikanten in deze track. Opbrengsten van de vierde single van And Justice For None (2018) gaan naar The Gary Sinise Foundation.
Rafa Alcantara is de regisseur van de live-video van Disturbeds A Reason To Fight. De tweede single van het album Evolution gaat over het gevecht met verslaving. Op 7 mei staan David Draiman en co in AFAS Live.
Op 28 juni releaset Napalm Records de vijfde full-length van Bloody Hammers. Dat is een Amerikaans duo dat rock, doom, metal en gothic combineert. The Summoning is een eerbetoon aan horrorfilms als Let Sleeping Corpses Lie (1974) en Now The Screaming Starts (1973).
Jot Maxi (raps en extreme vocalen) en James Hewitt (gitarist en programmeur) zijn de twee nieuwe aanwinsten van Hacktivist. Ze zijn te zien en te horen in de clip bij Reprogram, de nieuwe single van de Engelse rapmetalgroep. Bassist Josh Gurner is sinds vorig jaar verantwoordelijk voor de gewone zang.
Op 14 juni verschijnt War, Horrid War van Panzerfaust. Dat is het eerste deel van de tetralogie The Suns Of Perdition. De Canadese groep gaat in The Day After ‘Trinity’ in op de ontploffing van de atoombom van het Manhattan Project in 1945.
Tijdens de meest recente Europese tour van Primal Fear zijn beeldopnamen gemaakt. Deze zijn te zien in de clip bij Blood, Sweat & Fear. De powermetaltrack staat op Apocalypse (2018).
Lees verder...Geplaatst op 19-04-2019 om 12:00u.
Daags na de aankondiging dat Accept een nieuwe bassist heeft, komt de Duitse band met een nieuwe single. Life's A Bitch is vooralsnog alleen verkrijgbaar op 7", waarbij op de b-kant een liveopname staat van de klassieker Restless And Wild, opgenomen op Wacken Open Air 2017. Als je verder leest kun je de nieuwe song beluisteren.
Lees verder...Geplaatst op 19-04-2019 om 09:45u.
Rammstein heeft eindelijk details vrijgegeven van het nieuwe album, dat ook simpelweg Rammstein heet. De nieuwe plaat is de eerste van de Duitse band sinds het tien jaar geleden verschenen Liebe Ist Für Alle Da. Het album bevat 11 songs en verschijnt op 17 mei. Daarna is de band ook weer live te zien: 27 en 28 mei in Gelsenkirchen, op 25 juni in De Kuip in Rotterdam en op 10 juli in het Koning Boudewijnstadion in Brussel. De shows waren echter belachelijk snel uitverkocht.
Geplaatst op 19-04-2019 om 09:00u.

klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 19-04-2019 om 08:00u.
Onlangs kondigde Memoriam het derde album Requiem For Mankind aan, dat op 21 juni uit gaat komen. We hebben echter niet lang moeten wachten op een voorproefje, want de band heeft nu albumopener Shell Shock online gezet.
Lees verder...
Geplaatst op 18-04-2019 om 21:35u.
Costin Chioreanu heeft voor alle dertien tracks van het nieuwe Cellar Darling-album The Spell een clip gemaakt, dus ook voor Freeze. The Spell is de tweede full-length van de drie ex-Eluveitie-leden Anna Murphy, Merlin Sutter en Ivo Henzi.
De Rotterdamse darkrockband Kid Harlequin heeft door Abid Chand geregisseerde beelden online gezet bij Apoca_politics. De Zuid-Hollanders staan in mei, juni en juli op diverse binnenlandse podia.
Op 30 juni 2018 stond Company Of Dreams op Marleo Metal Weide in Budel-Dorplein. De Katwijkse rock/metalgroep speelde daar een akoestische set met op de setlist onder andere The Black Crow. Op 2 november organiseert de band Dreamfest in Scum te Katwijk. Eerder dit jaar, op 30 juni, is er een nieuwe editie van Marleo Metal Weide, met Laura Macrì en Marcela Bovio.
De Italiaanse deathcoregroep Drown In Sulphur heeft een clip online gezet bij Moths. Dat is de nieuwe single van de Zuid-Europeanen. Luca Rapuzzi is de man achter de video.
Nog meer deathcore. Ditmaal met Enterprise Earth, al gooien de Amerikanen ook elementen van andere genres in de mix, zo blijkt uit The Failsafe Fallacy. De track staat op Luciferous.
Jordan Bellamy is de regisseur van de clip bij Too Bad van Rival Sons. Het nummer staat op Feral Roots, de zesde full-length van de Amerikaanse rockgroep, die dit jaar het tienjarig jubileum viert.
Lees verder...Geplaatst op 18-04-2019 om 13:01u.

klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 17-04-2019 om 15:42u.
Komend weekeinde begint het outdoor festivalseizoen officieus met het zo goed als uitverkochte Paaspop-festival te Schijndel. De optredens vinden daar in grote en kleine tenten plaats, maar die hadden dit jaar wel achterwege kunnen blijven. De weerstations voorspellen voor het Paasweekeinde zonnig weer en temperaturen tot wel 26 graden. We zullen het er allemaal over eens zijn dat regen, sneeuw en harde wind op outdoorfestivals onwelkom zijn. Maar wat is, volgens jou, nou de ideale (maximum) festivaltemperatuur? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link.
Geplaatst op 17-04-2019 om 15:00u.
Vorige maand was Gaahls Wyrd nog te zien in Utrecht en Leeuwarden, terwijl het debuutalbum van de band rondom voormalig Gorgoroth-frontman Gaahl pas op 31 mei uitkomt. Van dat debuutalbum GastiR - Ghosts Invited laat de band nu weer wat nieuwe muziek los op de wereld. Als je verder leest kun je de gloednieuwe track Carving The Voices beluisteren.
Geplaatst op 17-04-2019 om 14:30u.

klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 17-04-2019 om 14:00u.
Begin vorig jaar steeg Myrkur tot grote hoogten in Cloud Nine te Utrecht. Aldaar kwam ze met een nieuw concept: Folkesange. Het akoestische optreden bleek al snel een geslaagd concept en het wachten was dan ook op een vervolg. Dat is er gekomen. Net voor Roadburn stond de Deense multi-instrumentaliste in de Noorderkerkzaal van Het Bolwerk in Sneek. Jeffrey was erbij. Je kunt zijn verslag van deze avond hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 17-04-2019 om 12:45u.
Jens Haerssens, Nick Neuenhaus en Pedram Valiani zijn de mannen achter de video van The Molten Larva van Frontierer. Sammy Urwin en Justine Jones van Employed To Serve zijn te gast.
Hosanna Satana van Enthroned blikt vooruit op het nieuwe album Cold Black Suns, dat op 7 juni via Season Of Mist verschijnt. Het is al het elfde van de blackmetalbelgen, die al sinds 1993 hun occultisme en satanisme verspreiden.
Het Duitse Aeternitas heeft een nieuwe versie opgenomen van Child Of The Darkness. Ditmaal met gitarist Alex Hunzinger als zanger. Hij neemt de plek in van Oliver Bandmann, die sinds 2003 de frontman was van de symfonische metalband.
Eerder deelden we de clip bij Prism van Monkey3. Ditmaal de artvideo bij Spirals. Beide tracks van de instrumentale rockgroep Monkey3 staan op het album Sphere, dat sinds afgelopen vrijdag in de winkels ligt. Het kwartet uit Lausanne mixt heavy psych, stoner- en spacerock.
Ook van de Zweedse, alternatieve metalcoreband Imminence deelden we kort geleden al een videoclip. Die bij Saturated Soul. Ditmaal is het de beurt aan Infectious. Beide tracks staan op Turn The Light On, dat op 26 april uitgebracht wordt door Arising Empire.
If all I had left was my last breath, here's what I'd spend it on… Wat is jouw verhaal na de puntjes? Black Stone Cherry toont de verhalen van velen in My Last Breath. De toegankelijke rocker staat op Family Tree uit 2018.
Lees verder...Geplaatst op 17-04-2019 om 12:15u.
Vier weken geleden bracht Amon Amarth ons het nieuws van een nieuwe plaat en liet gelijk de eerste single Raven's Flight horen, vandaag komen de Vikingen met het tweede voorproefje van het nieuwe album Berserker. De band heeft namelijk een clip opgenomen bij het nummer Crack The Sky. Lees verder om deze te bekijken.
Het nieuwe album Berserker is het elfde van deze Zweedse deathmetallers. De plaat werd met producer Jay Ruston opgenomen in de Sphere Studios in Hollywood en ligt vanaf 3 mei in de winkels. Vanaf juni is de band weer in Europa op de podiums te zien. Op 2 juni is Amon Amarth de headliner van FortaRock in Nijmegen. Enkele weken later is de Zweedse band ook nog te zien op Graspop Metal Meeting in Dessel.
Geplaatst op 17-04-2019 om 12:00u.

Merciless Savagery is het vijfde album van AntropomorphiA. Het vierde sinds de Tilburgse band tien jaar geleden de draad weer heeft opgepakt en deel uitmaakt van de stal van Metal Blade Records. Sermon Ov Wrath werd twee jaar geleden erg goed ontvangen, maar bij mij overheerste toen het gevoel dat er meer in had gezeten. Dat gevoel heb ik nu zeker niet. Merciless Savagery is een sterke plaat. Ook op de voorganger was de zwartegeblakerde death van AntropomorphiA relafief toegankelijk door het opvallend gevarieerde karakter, maar de extra aandacht voor een duistere sfeer tilt de nieuweling naar een hoger niveau.
klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 17-04-2019 om 07:58u.
Eind vorig jaar diende bassist Peter Baltes zijn ontslag in bij Accept. Sindsdien was het onduidelijk wie zijn opvolger zou worden. Op de 70.000 Tons Of Metal cruise viel Danny Silvestri in, maar nu heeft Accept aangekondigd dat Martin Motnik (Code of Perfection) is ingelijfd voor de vacature. De band begint dit weekend aan de Symphonic Terror tournee, in navolging van de gelijknamige liveplaat. Hiervoor is ook violiste Ava-Rebekah Rahman gerecruteerd. De tour komt helaas niet naar de Benelux.
Reacties...Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.