Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
    30 mei:
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Lars "Leiðólfr" Jensen (Myrkgrav) - 40
  • Paulo Jr. (Sepultura) - 57
  • Reverend Gary Davis† - 130
  • Riley Gale (Power Trip)† - 40
  • Tomi Joutsen (Amorphis) - 51
  • Ville Friman (Insomnium) - 46
  • Wayne Kramer (MC5) † - 78

Vandaag overleden:
  • Beatmaster V (Body Count) - 1996
  • Darrell Sweet (Nazareth) - 1999
  • Muddy Waters - 1983
  • Tim Calvert (Forbidden) - 2018
Nieuwe single en uitstel releasedatum Harakiri For The Sky

Geplaatst op 25-01-2021 om 10:20u.

Eerder werd de albumreleaseshow van Harakiri In The Sky in Wenen al verplaatst naar 8 mei, en nu is bekend dat het persen van het vinyl vertraging heeft opgeleverd, waardoor Mære niet op 29 januari, maar op 19 februari wordt uitgebracht via AOP Records. Bekijk hier de beelden uit de studio, waar sessiedrummer Kerim 'Krimh' Lechner (onder meer Septicflesh, Krimh) zijn partijen inspeelt voor de track I'm All About The Dusk. Op 3 februari 2022 doet de Oostenrijkse postblackmetalformatie De Kreun te Kortrijk aan, een dag later Willemeen te Arnhem en nog een dag later Gebr. De Nobel te Leiden.

Reacties...

Dynamo Metalfest 2026

Nieuwsflits

Geplaatst op 24-01-2021 om 13:35u.

Op 26 maart brengt Massacre Records The Last Horizon van Imperia uit. Het artwork voor het nieuwe album van de symfonische metalformatie werd ontworpen door Jan Yrlund (Darkgrove Design). De songs werden gemixt en gemasterd door Jacob Hansen.

Soulfly zit in de studio Platinum Underground in Phoenix, waar de band aan het twaalfde album werkt met producer Arthur Rizk. Max Cavalera werkt sinds juni vorig jaar aan het album, samen met zijn zoon Zyon. Het album verschijnt naar verwachting eind dit jaar via Nuclear Blast Records.

Op 19 maart komt het vijfde album van MartYriuM uit, getiteld Lamia Satanica. Eind vorig jaar werd de terugkeer van zangeres Sandra Misanthrope (Festerguts, Nekrodelirium) bij de Maltese metalband aangekondigd. De Noorse (ex-Frantic Amber) maakte in 2018 al kortstondig deel uit van de line-up, voordat Mikaela Attard de positie achter de microfoon innam.

Metallica-producer Bob Rock heeft zijn rechten van The Black Album verkocht, alsmede rechten van andere composities. Het gaat in totaal om 43 nummers, die verkocht zijn aan Hipgnosis Songs Fund, een investerings- en compositiemanagementbedrijf. Het bedrag is niet bekendgemaakt.

Op 26 maart brengt AFM Records het nieuwe album van eurodancemetalband Metalite uit, getiteld A Virtual World. Jacob Hansen zorgde voor de mix en mastering. Aimed & Framed maakte bijgaande tekstvideo bij de titeltrack.

Overmorgen brengt Odium Records Natas Liah van Hell-Born uit. Dat is de zedse full-length van de Poolse blackmetalformatie, die Adam 'Nergal' Darski van Behemoth gestrikt heeft voor de track Blakk Metal.

Reacties...
Soen doet beroep op gemeenschappelijke verantwoordelijkheid

Geplaatst op 24-01-2021 om 13:15u.

4 maart volgend jaar is nog ver weg, maar dan komt Soen naar Melkweg in Amsterdam om het nieuwe album Imperial te promoten, dat komende vrijdag verschijnt. Recentelijk verscheen de derde single Illusion van de internationale metalformatie, inclusief clip van Videns Studios.

"Het is een nummer over de gemeenschappelijke verantwoordelijkheid van de mensen die de wereld wensen te verbeteren. Het is aan die mensen om verandering in gang te zetten. Wachten op degenen die de macht hebben, is zinloos omdat zij met heel andere zaken bezig zijn, zoals machtsstrijd en hebzucht. Het nummer gaat over de frustratie van je machteloos voelen, maar ook over hoop dat dingen ten goede gaan veranderen. Dat laatste kan als we stoppen met elkaar bekritiseren en vijanden van onszelf maken door blind de ideeën van politici en hun media te volgen."

Reacties...

Into The Grave

Tweede single van Eyehategod's nieuwe album

Geplaatst op 24-01-2021 om 12:55u.

Op 12 maart brengt Century Media Records de zesde full-length van Eyehategod uit, gettiteld A History Of Nomadic Behavior. James Suprenant (The Orchard) zorgde voor de animaties bij de viualizer van Fake What's Yours. De Amerikaanse sludge/doommetalformatie maakte gebruik van de diensten van producer Sanford Parker en producer/mixer James Whitten.

Lees verder...
Derde album van Marianas Rest

Geplaatst op 24-01-2021 om 12:45u.

Op 12 maart komt Fata Morgana van Marianas Rest uit via Napalm Records. Marianas Rest komt uit het Finse Kotka en maakt melodieuze death/doom metal. De opvolger van Ruins (2019) is geproduceerd door Teemu Aalto (Insomnium, Omnium Gatherum) en de band, opgenomen en gemixt door Teemu Aalto en gemasterd door Svante Forsbäck. Lindsay Matheson/Schoolcraft en Timo Virkkalais zijn gastartiesten. Glow From The Edge is de eerste single.

Lees verder...
Review: Accept - Too Mean To Die

Geplaatst op 24-01-2021 om 11:30u.

Review: Accept - Too Mean To DieDe Duitse heavymetalband Accept kwam in 2010 ijzersterk terug met Blood Of The Nations. Zanger Mark Tornillo had de ondankbare taak om publiekslieveling Udo Dirkschneider op te volgen. Dankzij de kwaliteit van de plaat en zijn stembereik, dat wel wat wegheeft van Udo, hebben de meeste fans hem omarmd. Bandleiders Wolf Hoffmann (gitarist) en Peter Baltes (bassist) zagen dat het goed was en het trio maakte in de jaren die volgden nog eens drie goede albums. De line-up begon met gitarist Herman Frank en drummer Stefan Schwarzmann, die voor de reünie ook onderdeel waren van Accept. Ze werden in 2014 vervangen door nieuwe muzikanten. Die wisseling van de wacht ging vrij geruisloos en de band ging vrolijk door met zijn heavy metal-zegetocht.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Negen nieuwe clips met o.a. Dark Sarah, Avatar en Ektomorf

Geplaatst op 23-01-2021 om 19:00u.

Thuisblijven is vanavond geen straf. Er zijn diverse livestreams, van onder meer Asphyx, KiaRa en Avatar en als die drie namen je niet kunnen bekoren, kun je nog altijd rondsnuffelen in onderstaande lijst. Hoezo beperkingen? Keuze te over.

  • Dark Sarah (melodic metal)
  • Avatar (modern metal)
  • Ektomorf (groove metal)
  • Pentastone Ft. Bonassis (industrial metal)
  • Dust In Mind (groove metal)
  • Arch Echo (instrumental prog)
  • Pupil Slicer (math metal)
  • Wilson (rock)
  • Karmanjakah (djent)

Negen nieuwe clips met o.a. Dark Sarah, Avatar en Ektomorf

Lees verder...
Nieuwe band met leden van Fit For A King en Currents

Geplaatst op 23-01-2021 om 15:00u.

Vocalist Ryan Kirby (Fit For A King) en gitarist Chris Wiseman (Currents, Shadow Of Intent) hebben de handen ineengeslagen onder de noemer Our Eternity. Je kunt hier de debuutsingle Bloodstained beluisteren.

Reacties...
Review: Lunatic Soul - Through Shaded Woods

Geplaatst op 23-01-2021 om 11:00u.

Review: Lunatic Soul - Through Shaded WoodsMariusz Duda werd zesenveertig jaar geleden geboren in Węgorzewo. Deze kleine stad in het noordoosten van Polen is omgeven door meren en bossen. De frontman van de progressieve formatie Riverside verhuisde echter op zijn vijfentwintigste om praktische reden naar Warschau. Daar zit je immers een stuk dichterbij het vliegveld om te gaan touren. De multi-instrumentalist neemt u evenwel graag mee naar het bos, naar de ruimte en de rust.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Nieuwe clips: Roger Waters, Moonspell, Therion en meer

Geplaatst op 22-01-2021 om 20:35u.

Vanavond mogen we voor het laatst naar buiten, maar met die koude temperaturen is het toch veel lekkerder om binnen te zitten en naar clips te kijken? We hebben er weer negen voor je onder elkaar gezet. Een prettig weekend gewenst.

  • Roger Waters (piano-ballad)
  • Moonspell (progressive rock)
  • Therion (symfonische metal)
  • Scarred (death metal)
  • Subterranean Masquerade (progressieve, moderne rock)
  • Amaterasu (gothic rock/symfonische metal)
  • Memoriam (death metal)
  • Phantom Elite (progressieve moderne metal)
  • The Inferno Doll (avant garde)

Nieuwe clips: Roger Waters, Moonspell, Therion en meer

Lees verder...
Achttiende langspeler van Kayak

Geplaatst op 22-01-2021 om 18:05u.

De vaderlandse progrockers van Kayak komen op 7 mei via InsideOut Music met hun achttiende studio-album. Out Of This World is de opvolger van Seventeen (2014). Het album telt vijftien nieuwe tracks en duurt zeventig minuten. Ten opzichte van de voorganger is de line-up flink gewijzigd. Ton Scherpenzeel is de enige constante factor en drummer Hans Eijkenaar keert terug als drummer. De bandsamenstelling is compleet met de toevoeging (sinds 2017) met zanger Bart Schwertmann, gitarist/zanger Marcel Singor en bassist Kristoffer Gildenlöw. Op 19 februari komt de eerste single uit.

Reacties...
Nieuwe single van Disentomb

Geplaatst op 22-01-2021 om 17:35u.

Het Australische Disentomb heeft een losse single uitgebracht via Unique Leader Records, getiteld Broken Under Your Symbol Of Atonement. Het is de eerste nieuwe track van de brutal deathmetalformatie na The Decaying Light (2019).

Reacties...
Geremasterd derde album van Elegy op vinyl

Geplaatst op 22-01-2021 om 15:10u.

Het derde album Lost van het Nederlandse progressieve powermetalgezelschap Elegy verschijnt in april van dit jaar voor het eerst op vinyl. Het Kampense No Dust Records tekent voor de uitgave van het album uit 1995. De plaat komt uit in een oplage van driehonderd exemplaren en is opgesierd met tientallen foto's van studiosessies en liveshows. Peter van 't Riet van Finetune Studios in Soest tekende voor de remaster van de oorspronkelijke opnamen.

Geremasterd derde album van Elegy op vinyl

Reacties...
Review: Therion - Leviathan

Geplaatst op 22-01-2021 om 14:00u.

Review: Therion - LeviathanDe vraag of nieuw werk ook moet verrassen of origineel moet zijn, levert een eindeloze discussie op. Het is bovendien een vraag die opduikt tijdens het beluisteren van het zeventiende studioalbum van Therion, de liefdesbaby van Christofer Johnsson. Ooit stond Therion voor death metal, maar al vanaf Theli (1996) heeft Johnsson zich toegelegd op het verweven van opera en metal. Dat heeft in de jaren negentig behoorlijk wat iconische muziek en albums opgeleverd, maar de laatste paar platen konden amper bekoren. Het grootste dieptepunt is het ambitieuze Beloved Antichrist, dat ruim drie uur duurt en Johnsson grootste metalopera had moeten zijn. Het resultaat is echter langdradig gejammer en tracks die nog niet als b-kant kunnen dienen bij het beste wat Therion ons de afgelopen decennia heeft voorgeschoteld.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Epica zet nieuw nummer online

Geplaatst op 22-01-2021 om 13:00u.

Eind volgende maand brengt Epica het achtste studioalbum Omega uit. De afgelopen maanden bracht de band al enkele songs hiervan uit en vandaag komt de derde single. Deze heet Rivers en je kunt de track hieronder beluisteren. De nieuwe plaat Omega ligt op 26 februari in de winkels. Het album werd grotendeels opgenomen in de Sandlane Studios in Rijen met producer Joost van den Broek, maar door de coronamaatregelen moesten de vocalen van Simone Simons en Mark Jansen in hun eigen woonplaatsen worden opgenomen. Simons deed dit in een studio in Stuttgart, Jansen deed dit thuis op Sicilië. Tevens is er deze keer gebruik gemaakt van een volledig orkest, koor en kinderkoor.

Lees verder...
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.