Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
    4 september:
  • Angelic Forces, Iron Savior en Helstar
  • Jazz Sabbath
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arto Tunçboyacıyan (Night Ark) - 69
  • Dylan Howe (The Blockheads) - 57
  • Max Cavalera (Soulfly) - 57
  • Max Middleton (Jeff Beck Group) - 80
  • Robbin Crosby (Ratt)† - 67
  • Stefan Kaufmann (Accept) - 66
Review

Signum Regis - Flag Of Hope
Jaar van release: 2021
Label: Beyond The Storm Productions

Signum Regis - Flag Of Hope

De ep Flag Of Hope van de Slowaakse power/melodieuze metalband Signum Regis is al sinds vorig jaar te streamen. Op veler verzoek volgt er een fysieke uitgave. Sinds bassist Ronnie König de band in 2007 begon, is de groep vrij stabiel en heeft deze zes langspelers uitgebracht. De enige grote wijziging is de wisseling van vocalist. Jota Fortinho is de derde zanger die de band rijk is. Deze extended play is de tweede studio-uitgave van Signum Regis die hij met zijn heldere, warme stem kleurt.

De ep kent enkele instrumentale tracks, twee covers en enkele nieuwe, traditionelere powermetaltracks. De rappe openingstrack Given Up For Lost trapt af met een welbekende oerkrijs door Fortinho, zoals al op zoveel platen in het genre te horen is. Het is een sterke, pakkende song met solo's op de juiste plaatsen, degelijk musiceren en goede vocalen. Het geluid is helder en alle instrumenten staan goed in de mix met een prominente plaats voor de swingende bas van bandleider König. De mastering is in handen van Jacob Hansen (onder andere Volbeat en Amaranthe).

De band maakt goede sier met een interpretatie van de Angra-klassieker Stand Away. De jonggestorven Angra-zanger André Matos is een klasse apart, maar Fortinho doet een goede poging om in zijn voetsporen te treden en schittert vooral in de refreinen.

Als geheel maakt Signum Regis indruk met de titeltrack en de beide instrumentale nummers. Tijdens Flag Of Hope krijgt Fortinho op vocaal gebied hulp van collega's die eerder een bijdrage hebben geleverd aan Signum Regis-albums, waaronder zanger van het eerste uur Göran Edman, Samuel Nyman en Matt Smith. Door diverse solopartijen en een fijne samenzang in de aangename, rijke refreinen wordt deze, eigenlijk redelijk standaard klinkende, melodieuze song naar een hoger niveau getild. De heldere gitaarsolo is daarnaast om je vingers bij af te likken. Diezelfde instrumentbeheersing komt terug in het emotionele, grotendeels instrumentale Amorenada. Tegen het einde verandert de track in een vocalise en wint deze aan overtuigingskracht.

De ep sluit flauw af met een interpretatie van het welbekende Ave Maria, dat Charles Guonod schreef bij een melodie van Bach. Leuk om het eens in deze vorm gehoord te hebben, maar na al het smakelijke dat ervoor zit, voelt het als mosterd na de maaltijd op deze sterke ep. Vooral de titeltrack maakt nieuwsgierig naar wat deze band nog meer in zijn mars heeft.

Tracklist:
1. Given Up For Lost
2. Stand Away (Angra-cover)
3. Voyage To The Distant Shores
4. Flag Of Hope
5. Tune Of War
6. Amorenada
7. Ave Maria (Bach/Guonod-cover, Bonustrack)

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 14 mei 2021

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.