-
11 maart:
- Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
- Thrice en Lysistrata 12 maart:
- Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
- Powerized en Femmes Vattaal 13 maart:
- Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
- Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
- Lost Society
- Poppy, Ocean Grove en Fox Lake 14 maart:
- Apocalypse Heavy V2
- Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
- Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
- Marcel Coenen & Friends
- Requiem Aeternam
-
9 april:
- 1914 en Katla
- Carnivore A.D.
- Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
- Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
- Predatory Void
- Adam Siegel (Infectious Grooves) - 57
- Carlos Delgado (Crimson Death) - 50
- Dave Culross (Malevolent Creation) - 52
- Jaap Relou (For I Am King) - 42
- Jape Perätalo (To/Die/For) - 52
- Johan Edlund (Tiamat) - 55
- Johnny Kelly (Type O Negative) - 58
- Lisa Miskovsky - 51
- Robin Trower (Procol Harum) - 81
- Santtu Lonka (To/Die/For) - 48
- Shlomit Levi (Orphaned Land) - 43
- Thomas Mayer (Superior) - 59
- Brad Delp (Boston) - 2007
- Henrik Johansson (Apostasy) - 2006
- Keith Olsen (producent) - 2020
Geplaatst op 27-04-2021 om 21:45u.
Begin vorig jaar stond Wheel in Metropool te Hengelo. Het optreden was onderdeel van de headlinetour van het debuutalbum Moving Backwards. Daarna doken de bandleden de studio in om opvolger Resident Human op te nemen. Gitarist/zanger James Lascelles, de enige Engelsman in de Finse band, vertelt openhartig over de verschillen tussen de twee albums, over de wisseling van gitaristen, zijn existentiële crisis, perfectionisme, de onderwerpen in de teksten en de boodschap die hij met zijn muziek wil uitdragen. Je kunt het interview hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 27-04-2021 om 20:30u.
Vorig jaar zou Poppy in Melkweg te Amsterdam optreden. Eerst op 17 maart en toen op 1 december. Inmiddels is de show ter promotie van I Disagree verplaatst naar een nader te bepalen datum. Of dan dat meest recente album in ruime mate aan bod komt, is maar de vraag. De livestream van de Amerikaanse zangeres heet immers The Last Disagreement en inmiddels is ze al weer bezig met het schrijven van nieuwe nummers, waarvan Eat al is gepresenteerd tijdens de uitzending van de Grammy Awards. Jeffrey keek haar livestream. Je kunt zijn verslag ervan hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 27-04-2021 om 19:15u.
Ook zo genoten van het mooie weer en de vrije dag? Morgen, als de terrassen weer opengaan, wordt het zelfs nog wat warmer. Mocht je nu niets met terrassen of warm weer hebben, dan kun je nog altijd naar onderstaande clips kijken. Hoe en waar dan ook, geniet ervan!
- Black Stone Cherry (rock)
- Mr. Bungle (experimental metal)
- Defences (metalcore)
- Obesity (instrumentale metal)
- Wars Apart (metalcore/hardcore)
- Ghost Iris (moderne metal)
- Human Hell (deathcore)
- Rosen Bridge (metalcore)
- Steve Von Till (ambient)

Geplaatst op 27-04-2021 om 15:50u.
Het negentiende album van Darkthrone verschijnt op 25 juni via Peaceville Records. Op Eternal Hails...... staan vijf nummers. Je kunt de plaat vanaf 28 april bestellen. Fenriz meldt het volgende over de tracks: "Five heavy dinosaurs looking in wonder and bewilderment at the stars".
Lees verder...Geplaatst op 27-04-2021 om 12:30u.
Saille onderging al een aantal veranderingen vanaf Eldritch (2014). Vanaf het debuut Irreversible Decay (2011) werden de toetsen gaandeweg al meer vervangen door rauwer gitaarwerk en snellere stukken. Dat resulteerde in Gnosis (2017), waarvoor gitarist Reinier Schenk het grootste deel van de nummers schreef. Back to basic, minder episch, bruter en directer. Die geleidelijke evolutie van Saille kwam de afgelopen jaren in een stroomversnelling. Saille begon als een studioproject van Dries Gaerdelen. Hij heeft nog als gastmuzikant meegewerkt aan Gnosis, maar op V zijn de symfonische elementen volledig verdwenen.
Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 27-04-2021 om 12:11u.
Deze zomer brengt Morgarten het tweede album Cry Of The Lost uit. Eerder al bracht de Zwitserse folk/blackmetalband, die later dit jaar op Brainstorm Festival staat geprogrammeerd, de eerste single To Victory uit, nu heeft de band het nummer Tales Of My Lands online gezet. De nieuwe plaat ligt op 18 juni in de winkels.
Lees verder...
Geplaatst op 27-04-2021 om 11:30u.
Afgelopen zaterdag traden Madball, Murphy's Law, Bloodclot en The Captures op in Tompkins Square Park in New York City, dat wel vaker plaats biedt aan hardcoreshows. De optredens vormden samen een benefiet-evenement ten bate van New York City Firefighters Burn Foundation. New York City Parks Department, dat de vergunningen verstrekt voor dergelijke shows, heeft een onderzoek ingesteld.
Het evenement werd namelijk bezocht door twee- tot drieduizend bezoekers, terwijl de wet momenteel bepaalt dat er bij buitenactiviteiten op een bepaalde locatie slechts maximaal vijfhonderd mensen mogen samenkomen, waarbij mensen mondkapjes moeten dragen en anderhalve meter afstand moeten houden. Beelden van de shows laten echter zien dat die regels niet in acht genomen zijn. "Toekomstige evenementen komen daarmee in gevaar", aldus een woordvoerder van de organisatie aan de nieuws- en cultuursite Gothamist. Er staat op 8 mei nog een show gepland, maar of die doorgaat, is dus onzeker.
Bloodclot-frontman John Joseph was ontstemd over de negatieve aandacht. "Als ik dit vergelijk met bijvoorbeeld protesten die het afgelopen jaar plaatsvonden in New York of de samenkomst van mensen op 20 april in Washington Square Park, dan was er nauwelijks aandacht voor in de media. Afgelopen zaterdag was ons protest. Mensen uit het hele land kwamen samen om van live-muziek te genieten. Mensen die niet wilden komen, bleven weg en dat is prima. Niemand heeft ze gemist. Ze zijn vrij om in angst te leven, zich onder een tafel te verstoppen en poep te praten op social media."
Reacties...Geplaatst op 27-04-2021 om 09:00u.
Later dit jaar brengt Frontiers Music het nieuwe album van Seven Spires uit, waarvan de details op korte termijn door het label worden vrijgegeven. De eerste single van die plaat staat inmiddels online. The Cursed Muse is een herintroductie van de uitgeputte held van de eerste twee albums van de Amerikaanse symfonische metalformatie.
Reacties...Geplaatst op 26-04-2021 om 21:10u.
Hier en daar komen er meer beelden online van bands die weer optreden voor een live-publiek. Dat terwijl anderen het nog in een lege zaal moeten doen en die show dan live streamen. Van beide uitersten hebben we een clip opgenomen in dit video-artikel. Daarnaast zijn er ook nog clips die op een andere manier opgenomen zijn. Enjoy!
- Imminence (metalcore)
- Lindemann (industrial metal)
- Balgeroth (black-'n-roll)
- Regarde Les Hommes Tomber (black metal)
- Interloper (progressieve metal)
- Deviloof (deathcore)
- Our Last Night (metalcore)
- Mädhouse (glamrock)
- Blame Me! (t.A.T.u.-cover)

Geplaatst op 26-04-2021 om 19:50u.
Op 11 mei komt Sorella Minore van Teramaze uit. De melodieuze metal/rockformatie (met lichte prog-elementen) uit Melbourne heeft een visualizer bij Stone online gezet. Het als tweede vrijgegeven nummer van de in totaal vier composities (met een speelduur van 42 minuten) gaat over een man die wanhopig op zoek is naar zijn dochter die hij al heel lang niet gezien heeft. Zij is vanwege haar omgeving er echter van overtuigd dat hij een verschrikkelijke man is. Dat terwijl hij dat niet is. Hij is slechts een verdrietig en beschadigd man die graag bij zijn dochter wil zijn. Het nummer startte als iets dat voor twee verschillende artiesten was geschreven, maar toen de tekst erbij kwam, besloot componist Dean Wells (Meshiaak) het voor de nieuwe full-length van Teramaze te houden, die in eigen beheer (Wells Music) verschijnt.
Lees verder...Geplaatst op 26-04-2021 om 19:10u.
Sojourner heeft veel te melden. Allereerst twee veranderingen in de line-up. Lucia Amelia Emmanueli (Monochrome, The City) is de nieuwe zangeres en Tom O’Dell (Dwarrowdelf, Battle Born) de tweede gitarist/achtergrondvocalist. Dat is het resultaat van veel autities. Ze worden binnenkort nader voorgesteld. O'Dell was al bevriend met de bandleden.
Met de nieuwe line-up is de mini-ep Perennial opgenomen. Songwriter en multi-instrumentalist Mike Lamb heeft daarop getracht de stijl van spelen ten tijde van het begin van de band te combineren met die van waar de groep nu, zes jaar later, staat. De instrumentatie is in dezelfde ruimte in Nieuw-Zeeland opgenomen als waar de debuutsingle Heritage Of The Natural Realm is geschreven in 2015. De tweede track op de nieuwe ep, Relics Of The Natural Realm, is een herinterpretatie en een vervolg op die track. De cirkel is wat dat betreft rond en dat komt ook weer terug in de hoes, die ontworpen is door Jordan Grimmer (hij ontwierp ook die van het debuutalbum Empires Of Ash). Ook tekstueel is er een terugkeer naar de beginjaren, met de natuur en de afbreuk daarvan als hoofdthema.
De mini-ep komt op 4 juni uit via Napalm Records en telt twee tracks. Naast Relics Of The Natural Realm is dat het titelnummer, waarbij een clip is verschenen, welke je hier kunt zien en welke met hulp van de nieuwe gitarist Tom is gemaakt. Tot slot tekende de band een wereldwijde bookingsdeal met Napalm Events.
Reacties...Geplaatst op 26-04-2021 om 12:30u.
Bij gebrek aan liveoptredens streamen bands af en toe een show. Cryptosis bracht onlangs de eerste plaat Bionic Swarm uit en krijgt van Metropool in Hengelo de gelegenheid om de albumreleaseshow aldaar te houden en te streamen op YouTube en Facebook. Daar waar je bij andere bands ervoor moet betalen, is het bij Cryptosis gratis. Een verslag van deze releaseshow kun je hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 26-04-2021 om 12:09u.
Gisteren vierde de bekende platenproducent Michael Wagener zijn 72ste verjaardag. Dat vond de Duitser een mooie gelegenheid om zijn afscheid aan te kondigen. Na meer dan vijftig jaar in de muziekindustrie gaat hij genieten van een welverdiend pensioen. Wagener heeft zijn WireWorld studio in Nashville (VS) verkocht en zijn productiemaatschappij Double Trouble Productions opgeheven. Hij stopt met het produceren en mixen van muziek en het geven van workshops, en hoopt in zijn resterende jaren veel te kunnen reizen en meer van de wereld te zien.
Michael Wagener speelde als tiener eind jaren zestig in een voorloper van Accept en maakte vervolgens naam als engineer, mixer en producent van een lange rij albums. Zo werkte hij met Accept zelf aan succesalbums als Breaker (1981), Restless And Wild (1982) en Balls To The Wall (1983). Voor Metallica mixte Wagener de klassieke lp Master Of Puppets (1986), terwijl hij bijvoorbeeld ook Janet Jacksons onkarakteristieke hardrocksingle Black Cat (1990) mixte.
Daarnaast was de Duitse studio-tovenaar betrokken bij platen van onder meer Alice Cooper, Bonfire, Dokken, Extreme, Flotsam And Jetsam, Great White, Hammerfall, Helloween, Keel, King's X, Krokus, Leatherwolf, Lordi, Megadeth, Mötley Crüe, Overkill, Ozzy Osbourne, Raven, Saigon Kick, Skid Row, Stryper, Testament, The Rasmus, Warrant, W.A.S.P., Warlock en White Lion. Als je van old-school hard rock, heavy of thrash metal houdt, is de kans dus levensgroot dat je het een en ander in de kast hebt staan, waarbij Michael Wageners naam prominent in de credits staat vermeld.

Geplaatst op 25-04-2021 om 21:00u.
Stijlen mengen is tegenwoordig de trend. Dat komt vandaag dan ook terug in ons overzicht. Jazz gemixt met metal en melodeath met power metal. Houdt u wel van kruisbestuivingen, check dan onderstaande clips.
- Of Mice & Men (metalcore)
- Psychosexual (industrial metal)
- Yautja (sludge metal)
- Gone In April (melodeath)
- We Are The Catalyst (alternatieve rock)
- Schysma (progressieve metal)
- Alluvial (prog metal)
- No Terror In The Bang (progressieve metal)
- Lift (experimental electronic)

Geplaatst op 25-04-2021 om 19:24u.
De Dutch Album Top 100 kent deze week enkele stevige binnenkomers. Deze kunnen Justin Bieber weliswaar (nog) niet van de eerste plaats van de wekelijkse albumverkooplijst verdrijven, maar de betrokken artiesten zijn waarschijnlijk toch blij met hun notering. Zo komt de door meesterdrummer Mike Portnoy opgerichte, instrumentale progmetalband Liquid Tension Experiment met zijn derde studio-album, simpelweg Liquid Tension Experiment 3 getiteld, binnen op plaats 15. Het is de eerste keer dat deze formatie met een cd in de lijst voorkomt.
Een plek lager, op nummer 16, vinden we The Battle At Garden's Gate, de tweede langspeler van Greta Van Fleet. Deze jeugdige hardrockers stonden al wel eerder in de Dutch Album Top 100, maar nog nooit zo hoog. De punkrockers van The Offspring zijn daarentegen over hun commerciële hoogtepunt heen, doch hun tiende studioplaat Let The Bad Times Roll doet het met een 38ste plaats in zijn eerste week lang niet slecht.
De meest 'heavy' notering uit de lijst van deze week staat echter zonder enige twijfel op plaats 52. De Amerikaanse deathmetalband Cannibal Corpse komt nieuw binnen met de vijftiende langspeler Violence Unimagined. Het is voor dit invloedrijke gezelschap opvallend genoeg de allereerste keer dat het de wekelijkse Top 100 van bestverkochte albums in Nederland bereikt. Veertig jaar nadat Venom extreme metal op de kaart zette, leeft het genre dus misschien wel meer dan ooit!

-
6 maart:
- Gjenferd - Black Smoke Rising
- Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
- Mega Colossus - Watch Out!
- Oathbound - Colors In Grey
- Vreid - The Skies Turn Black 13 maart:
- Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
- Cowboys & Aliens - Finis Temporum
- Kim Gordon - Play Me
- Lamb Of God - Into Oblivion
- The Gems - Year Of The Snake
- Vitamin X - Ride The Apocalypse
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.







