-
4 augustus:
- Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza 5 augustus:
- Misery Index en Carnation
- Opeth
- Phil Campbell's Bastard Sons
- Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza 6 augustus:
- Alcatraz
- Luna Kills 7 augustus:
- Alcatraz 8 augustus:
- Alcatraz
- Body Count
- Deceased..., Putridarium en Mancuerda
- Elithium en End of the Dream
- M'era Luna 9 augustus:
- Alcatraz
- Arch Enemy
- M'era Luna
- Midnight en Phantom Corporation
- Spectral Wound, Invulche en Blodzallog 10 augustus:
- Mortal Sin en Hidden Intent
- Municipal Waste en Schizophrenia
-
4 september:
- Angelic Forces, Iron Savior en Helstar
- Jazz Sabbath
- Nox Occultum chapter II
- Tröjan
- Arto Tunçboyacıyan (Night Ark) - 69
- Dylan Howe (The Blockheads) - 57
- Max Cavalera (Soulfly) - 57
- Max Middleton (Jeff Beck Group) - 80
- Robbin Crosby (Ratt)† - 67
- Stefan Kaufmann (Accept) - 66
- Tony Costanza (Crowbar) - 2020
Geplaatst op 09-07-2021 om 20:15u.
Helaas moeten we voorlopig op een vaste plek blijven zitten bij concerten, maar we mogen nog wel binnen- en buitenhuis headbangen, dansen, luchtgitaar spelen etcetera, bijvoorbeeld op onderstaande nummers. Veel kijk- en luisterplezier gewenst.
- Poppy (alternatieve rock)
- Feuerschwanz (folk rock)
- Body Count (rap metal)
- Astrosaur (post-rock)
- Thief (electronic)
- Memorist (metalcore)
- Kasck (thrash metal)
- Voidemolition (modern metal)
- Misantrophia (metalcore)

Geplaatst op 09-07-2021 om 14:30u.
A Pale Horse Named Death brengt over ruim twee maanden de nieuwe langspeler Infernum In Terra uit, maar nu kun je al genieten van de tweede single van het album. Deze heet Shards Of Glass en kun je hieronder beluisteren. Het nieuwe album van de band rondom voormalig Type O Negative en Life Of Agony drummer Sal Abruscato ligt vanaf 24 september in de winkels. Abruscato zit overigens tegenwoordig echter niet meer achter de drumkit, maar neemt hij de vocalen en gitaarpartijen voor zijn rekening.
Lees verder...
Geplaatst op 09-07-2021 om 13:55u.
Pien de Beer is de nieuwe bassiste van Shuulak. Ze volgt Puck Wildschut (ex-Sisters Of Suffocation) op, die heeft aangegeven weer death metal te willen spelen. Meer details daarover volgen binnenkort.

Geplaatst op 08-07-2021 om 17:00u.
Er zijn soms van die labels waarvan je weet dat elke band die daarbij getekend is kwaliteit aflevert. Pelagic Records, een platenlabel opgericht door Robin Staps (The Ocean), is er ook zo één. God Is An Astronaut, Mono, Year Of No Light en Hypno5e zijn enkele namen uit de gevarieerde lijst bands die het label onder zijn vleugels heeft. Ook het Belgische Psychonaut en het Noorse Sâver horen hierbij. De sludgemetalbands hebben hun krachten gebundeld op deze split. De groepen hebben de nieuwe muziek een paar maanden geleden gespeeld tijdens Roadburn Redux. Wie die optredens heeft gezien, weet dus waarschijnlijk al dat deze release ruim een half uur uitstekende metal is om bij weg te dromen. Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 08-07-2021 om 16:21u.
Alter Bridge-gitarist Mark Tremonti heeft het vijfde album aangekondigd van zijn soloband genaamd Tremonti. De nieuwe plaat heet Marching In Time en zal twaalf tracks bevatten. Net als voorgaande albums werd ook deze nieuwe geproduceerd door Michael "Elvis" Baskette. De opvolger voor het in 2018 uitgekomen A Dying Machine zal op 24 september via Napalm Records uitkomen.

Geplaatst op 07-07-2021 om 20:35u.
Veel metalcore vandaag. Elk van onderstaande bands geeft er zijn eigen draai aan en noemt het in enkele gevallen progressieve metalcore. Voor degenen die graag wat anders willen horen, hebben we Lord Of The Lost en Edge Of Paradise.
- Born Of Osiris (progressive metalcore)
- Motionless In White (alternative metal)
- Lord Of The Lost (dark rock)
- Demigod (progressive metalcore)
- Titvn (groove metal/metalcore)
- Blood Youth (hardcore)
- Green Lung (heavy metal/rock)
- Edge Of Paradise (modern rock)
- Ultra-Violence (metalcore)

Geplaatst op 07-07-2021 om 13:00u.
Voor zijn vijfentwintigste verjaardag biedt de Duitse formatie Die Apokalyptischen Reiter zijn luisteraars iets speciaals. Ergens in de herfst van 2020 dook het vijftal een weekend lang de studio in voor een immense jamsessie. Zonder oefening en zonder voorbereiding leidde dat tot vijfhonderd minuten aan geïmproviseerde muziek. Daarvan zijn tachtig minuten op de jubileumuitgave The Divine Horsemen beland. Het idee achter het project is aanlokkelijk en het resultaat mag er zijn.
Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 07-07-2021 om 08:00u.
Kreator is volgende maand hoofdact van Alcatraz en Dynamo Metalfest. Wellicht kan de band wat hulp gebruiken bij het samenstellen van de setlist voor deze shows. Daarom luidt onze frontpage-enquête deze week: "Wat is jouw favoriete song van de Duitse thrashers?"
Stemmen en reageren kan via de bijgaande link. Staat jouw favoriet niet bij de voorgedrukte keuzemogelijkheden? Stem dan s.v.p. op de optie "een andere Kreator-klassieker, namelijk:" en vertel ons in een reactie wat jij het beste nummer vindt van zanger/gitarist Mille Petrozza en diens collega's.
Staat jouw favoriet niet bij de voorgedrukte keuzemogelijkheden? Stem dan s.v.p. op de optie "een andere Kreator-klassieker, namelijk:" en vertel ons in een reactie wat jij het beste nummer vindt van de Duitse thrashers.
Lees verder...Geplaatst op 07-07-2021 om 07:43u.
Onze frontpage-enquête luidde afgelopen week: "Wat is jouw favoriete albumrelease uit mei of juni 2021?". Dit leverde een spannende strijd op tussen Flotsam And Jetsam en Helloween. Uiteindelijk eindigt het titelloze reünie-album van de Duitse powermetalband bovenaan, met ruim twintig procent van de stemmen, op korte afstand gevolgd door Blood In The Water van Flotsam And Jetsam.
Het brons gaat op gepaste afstand naar het eveneens in juni verschenen De Doorn van de Belgische formatie Amenra. Andere cd's die flink wat stemmen in de wacht slepen, zijn Vola's Witness (dat de hoogstgenoteerde release is uit mei), Aggression Continuum van Fear Factory en de kersverse schijfjes van de Nederlandse deathmetalbands Pestilence (Exitivm) en The Monolith Deathcult (V3: Vernedering).

Geplaatst op 06-07-2021 om 21:05u.
Op de dag dat Nightwish het vijfentwintigjarig jubileum van de symfonische metalband viert en Blind Guardian laat weten dat de opnamen van het komende album erop zitten, delen we negen clips.
- Turnstile (punk)
- Attila (rock)
- Demiaura (melodic metal)
- Hexa Mera (groove metal)
- No Face No Case (metalcore)
- Eva Under Fire (heavy rock)
- Times Of Grace (metalcore)
- The Phantom Eye (melancholic/psy rock)
- King Woman (experimental/shoegaze/noise)

Geplaatst op 06-07-2021 om 12:42u.
Onlangs werd bekend dat op de locatie van Wacken Open Air deze nazomer een nieuw festival gehouden wordt, genaamd Bullhead City. Van 16 t/m 18 september zullen op vier podia vele bands optreden. Onder meer de headliners (Blind Guardian, Nightwish en Powerwolf) waren al bekend, maar nu zijn er nieuwe namen aan de line-up toegevoegd: Hämatom (met twee shows), Beyond The Black, Kärbholz, Jinjer, Dirkschneider, Rage, Imminence en natuurlijk Skyline. Hier worden nog vele namen aan toegevoegd.
Volgens de organisatie wordt Bullhead City niet zomaar een "Wacken Open Air Light" maar zal het een festival zijn met zijn eigen karakter. Zo wordt onder meer het nieuwe bos omgetoverd tot event-area en zal het festival de grootste beergarten van 2021 hebben. Het festival zal een capaciteit van 20.000 man per dag omvatten. Driedagenkaarten kosten 196 euro, maar er komt nog een service fee bovenop van 54 euro waarmee men de camping en parkeerterreinen wil ontwikkelen, evenals de anti-corona-maatregelen zal bekostigen. De kaartverkoop begint op 9 juli voor wie een ticket heeft voor Wacken Open Air 2022, daarna volgt de algemene kaartverkoop. Meer informatie vind je op de site van Wacken Open Air.

Geplaatst op 06-07-2021 om 10:25u.
Het label Heavy Psych Sounds is sinds vorig jaar druk bezig met het uitbrengen van split-albums onder de noemer Doom Sessions. Bands brengen daarop nieuw eigen materiaal ten gehore. Waar het in eerdere sessies de beurt was aan brutere doom- en sludgebands als Bongzilla en Conan, gaat het er met Vol.5 aanzienlijk rustiger aan toe.
Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 06-07-2021 om 08:21u.
Uriah Heep komt met slecht nieuws. Voormalig zanger John Lawton blijkt een week geleden, op dinsdag 29 juni, onverwachts te zijn overleden. Volgens de bandleden was Lawton niet ziek, waardoor zijn overlijden voor hen onbegrijpelijk is, en is de vocalist vredig ingeslapen met zijn echtgenote aan zijn zijde. Behalve bij Uriah Heep zong hij ook bij onder meer Lucifer's Friend, Les Humphries Singers (waarmee hij in Nederland diverse hits scoorde en in 1976 aan het Eurovisie Songfestival deelnam), Rebel, Zar en Gunhill.
Lawton was oorspronkelijk van 1976 tot 1979 frontman van Uriah Heep en zong drie studio-albums in: Firefly (1977), Innocent Victim (1977) en Fallen Angel (1978). Toen in 2013 de huidige vocalist Bernie Shaw een medische ingreep moest ondergaan, viel Lawton tijdelijk in bij een Europese tournee van de Britse formatie, die ook Nederland aan deed. John Lawton is 74 jaar oud geworden.

Geplaatst op 05-07-2021 om 11:30u.
Voor veel liefhebbers van symfonische power metal geldt het Italiaanse Rhapsody nog steeds als een van de grootheden uit het genre. In de jaren negentig van de vorige eeuw maakte het gezelschap, dat gecentreerd was rond gitarist (en belangrijkste componist) Luca Turilli, zanger Fabio Lione en toetsenist en mede-componist Alex Staropoli, furore met een reeks fantastische albums. Legendary Tales (1997), Symphony Of Enchanted Lands (1998), Dawn Of Victory (2000) en Power Of The Dragonflame (2002) gelden nog altijd als absolute klassiekers, ook al is de grens tussen kunst en kitsch altijd een precaire geweest bij de neoklassieke, dramatisch aangelegde Italianen. Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 05-07-2021 om 11:27u.
Pestilence heeft voor de tweede keer in zijn bestaan de Top 100 gehaald van de Nederlandse, wekelijkse albumverkooplijst. De kersverse cd Exitivm komt de chart binnen op plaats 89. Alleen met de langspeler Spheres haalde de Enschedese deathmetalband eerder, in 1993, de Top 100 in ons land. Die succesvolle cd stond destijds zes weken in de lijst en reikte tot plek 49.
De hoogste binnenkomer van afgelopen week is Toto, wiens liveplaat With A Little Help From My Friends op nummer 3 prijkt en alleen Olivia Rodrigo en Måneskin voor zich hoeft te dulden. Een ander live-album, namelijk Lost Not Forgotten Archives: Images And Words (Live In Japan) van Dream Theater, staat nieuw in de Dutch Album Top 100 op plaats 85.
In Vlaanderen scoort Amenra een groot succes met de release van De Doorn. Het album komt op plaats 3 binnen van de Ultratop Albums Top 200. Dat is een flinke verbetering van het persoonlijke record van de Kortrijkse sludgemetalband, want Mass VI bleef in 2017 steken op nummer 19. Die cd stond echter maar liefst 26 weken in de Vlaamse Top 200, oftewel een half jaar, dus het is nog even afwachten of De Doorn dat persoonlijke record ook kan breken.
Zowel de cd van Amenra als van Pestilence dingt momenteel overigens mee naar de prijzen in onze frontpage-enquête: "Wat is jouw favoriete albumrelease uit mei of juni 2021?" Je hebt nog twee dagen om je stem uit te brengen, want komende woensdag (7 juli) maken we de uitslag bekend. Amenra heeft op dit moment het brons in handen, maar wellicht kan bijvoorbeeld Pestilence nog een opmars maken.
In het metalgeörienteerde Duitsland zakt Helloween van 1 naar 3, komt een heruitgave van Motörheads klassieke live-lp No Sleep 'Til Hammersmith binnen op plek 4 en de nieuwe studioplaat Eternal Hails van Darkthrone op nummer 5, staat Toto op plaats 6 en debuteert Below van Beartooth op plek 10. Een stuk lager in de Duitse albumverkooplijst vinden we onder meer de nieuwe, bovengenoemde releases van Amenra (positie 68) en Pestilence (79).
Lees verder...-
7 augustus:
- Electric Callboy - Tanzneid
- Xandria - Eclipse
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.



