Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Billy Corgan (The Smashing Pumpkins) - 59
  • Gert Rymen (Deadlock) - 45
  • Javier Garagarza (Elfonía) - 48
  • Jim Savvoulidis (Blade Of Spirit) - 47
  • Josh Gilbert (As I Lay Dying) - 39
  • Oliver Palotai (Kamelot) - 52
  • Paul Black (L.A. Guns) - 67
  • Roman Subbotin (De Profundis) - 38
  • Scott Gorham (Thin Lizzy) - 75
  • Tuomas Planman (Norther) - 46
Uitslag poll: Bay Area thrash op Dynamo Metalfest

Geplaatst op 20-08-2022 om 08:40u.

Dit weekeinde vindt in het IJssportcentrum te Eindhoven eindelijk weer een reguliere editie van het Dynamo Metalfest plaats. Daarbij is veel aandacht voor Bay Area thrash. Vandaag (zaterdag 20 augustus) treden namelijk Dress The Dead, Death Angel, Exodus en hoofdact Testament aan uit het gebied rond de Amerikaanse stad San Francisco (zonder de rest van het programma tekort te willen doen).

Morgen wacht de bezoeker van het festival onder meer een speciale Bay Area Interthrashional-show, waarvoor Forbidden-gitarist Craig Locicero een indrukwekkend rijtje collega's heeft gevraagd om samen een verzameling Bay Area-klassiekers ten gehore te brengen. Net als bijvoorbeeld de leden van Death Angel en Dress The Dead hebben ook de muzikanten van Bay Area Interthrashional bovendien (last-minute) toegezegd te komen signeren bij de stand van Metalfan.nl.

In onze wekelijkse frontpage-enquête stelden we jullie daarom afgelopen week de vraag: "Op Dynamo Metalfest spelen Death Angel, Dress The Dead, Exodus en Testament uit de Bay Area. Welke song van deze acts of van een band waarbij een lid van de gelegenheidsgroep Bay Area Interthrashional heeft gespeeld, wil jij het liefst op DMF 2022 horen?"

De duidelijke winnaar van deze poll is de Machine Head-granaat Davidian, met bijna achttien procent van de stemmen. Chris Kontos is zondag één van de drummers bij Bay Area Interthrashional. Hij speelde mee op het debuutalbum Burn My Eyes (1994) van Machine Head, waar Davidian op staat. Dus hopelijk heeft Kontos zijn eenmalige gelegenheidscollega's uitgelegd hoe ze dat nummer moeten spelen en krijgen jullie hem morgen inderdaad te horen!

De volledige Top Tien van de uitslag van deze enquête vind je hieronder. We wensen de bezoekers van Dynamo Metalfest 2022 alvast veel plezier en hopen velen van jullie te kunnen verwelkomen bij onze handtekeningenstand (bijvoorbeeld om Kontos jouw exemplaar van Burn My Eyes te laten signeren). Het festival is overigens nog niet uitverkocht. Combitickets kosten 79 euro en dagkaarten 49 euro. Meer informatie vind je op www.dynamo-metalfest.nl.

1. Machine Head – Davidian
2. Exodus – Bonded By Blood
3. Forbidden – Chalice Of Blood
4. Testament – Into The Pit
5. Testament – Over The Wall
6. Toxik – World Circus
7. Exodus – The Toxic Waltz
8. Death Angel – Voracious Souls
9. Testament – D.N.R. (Do Not Resuscitate)
10. Death Angel – Seemingly Endless Time

Uitslag poll: Bay Area thrash op Dynamo Metalfest

Reacties...

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven

Wo Fat in Nijmegen

Geplaatst op 19-08-2022 om 21:25u.

Het is een tijdje terug dat Wo Fat in Europa te bewonderen was. Gelukkig heeft de stonerrockformatie uit Texas met The Singularity een nieuw album op zak en is er tijd om de oceaan over te steken voor een korte Europese tour. Hugo was bij het optreden in Merleyn te Nijmegen aanwezig om verslag uit te brengen. Je kunt zijn verslag van deze avond hier lezen!

Wo Fat in Nijmegen

Lees verder...
Clips: Venom, Kreator, Infected Rain ...

Geplaatst op 19-08-2022 om 19:22u.

Het festivalseizoen nadert zijn einde, maar niet voordat Dynamo Metal Fest en Summer Breeze dit weekend plaats hebben gevonden. We beginnen vandaag met drie liveclips van de grotere bands, voordat we de studio en andere terreinen bezoeken. Veel plezier in Eindhoven in Dinkelsbühl, of thuis op de bank!

  • Venom (blackened heavy metal)
  • Kreator (thrash metal)
  • Infected Rain (modern metal)
  • Dawnwalker (progressive post-rock)
  • Dead Eyed Creek (grunge rock)
  • I AM (groove metal)
  • Metal Cross (heavy metal)
  • Phobophilic (death metal)
  • Resistance (heavy metal)

Clips: Venom, Kreator, Infected Rain ...

Lees verder...

Dynamo Metalfest 2026

Review: Machine Head -

Geplaatst op 19-08-2022 om 12:00u.

De carrière van Machine Head is de laatste jaren turbulent. Na een reeks fantastische platen - Through The Ashes Of Empires (2003), The Blackening (2007) en Unto The Locust (2011) - leek de klad er een beetje in te komen. Bloodstone & Diamonds (2014) is een meer dan degelijke plaat, maar het matige Catharsis (2018) verdeelde de fanbase tot op het bot. Het bleef daar echter niet bij, want ook binnen de groep was er verdeeldheid. Robb Flynn nam alle beslissingen en voerde alleen het commando. Het was zijn band en zijn visie. De andere leden moesten zich steeds meer schikken in een bijrol.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Review: Machine Head -

Lees verder...
Veel te leren op Magic O Metal - Live Experience

Geplaatst op 19-08-2022 om 11:00u.

Met Magic O Metal proberen muzikant Sander Gommans (ex-After Forever) en tekenaar Scott Wenmakers samen met Menno Kappe van Graviton Music Services kinderen te interesseren voor metal. Nadat er eerder al een album en stripboek uitkwamen, hebben de mannen niet stilgezeten. Op zaterdag 17 september vindt in het Grescollege in Reuver de eerste Magic O Metal - Live Experience plaats. Deze biedt alles op het gebied van metal, voor zowel jong én oud. Het geeft je toegang tot het maken van muziek en artwork, neemt je mee in de magische wereld van Magic: The Gathering- en Dungeons & Dragons-role playing games én brengt je in contact met allerlei talenten die actief zijn in de muzikale wereld van Metal!

Veel te leren op Magic O Metal - Live Experience

Lees verder...
Tijdschema Roosendaal Open Air bekend

Geplaatst op 19-08-2022 om 10:00u.

Over iets meer dan twee weken vindt Roosendaal Open Air weer plaats. Op zaterdag 3 september zullen in The Loos in Roosendaal onder meer Fleddy Melculy, Party Cannon, Cobra Spell en Schizophrenia optreden. Het tijdschema is inmiddels bekend en kun je hieronder zien. Kaarten kosten 21 euro. Alle informatie vind je op de Facebook-pagina van het festival.

Tijdschema Roosendaal Open Air bekend

Reacties...
Tweede single van nieuw Avatarium-album

Geplaatst op 19-08-2022 om 09:26u.

Drie jaar na The Fire I Long For komt Avatarium met de opvolger. Dit vijfde album van de Zweedse formatie heet Death, Where Is Your Sting en werd geproduceerd door gitarist Marcus Jidell. De nieuwe plaat verschijnt op 21 oktober via AFM Records en telt acht tracks. Bij de earbook-versie krijg je een bonus-cd met daarop nog eens vijf alternatieve versies van oudere songs. De band heeft nu de tweede single van de plaat uitgebracht, titeltrack Death, Where Is Your Sting.

Lees verder...
Tijdschema signeersessies Dynamo Metalfest bekend

Geplaatst op 18-08-2022 om 12:00u.

Komend weekend vindt in het Ijssportcentrum in Eindhoven eindelijk weer Dynamo Metalfest plaats. Net als voorgaande jaren organiseren wij weer de signeersessies! Op zaterdag ontvangen we Death Angel, Firewind en Dress The Dead in onze stand, op zondag Heaven Shall Burn en Angelus Apatrida. Het tijdschema zie je hieronder.

Update: Ook de Zweedse deathmetallers van LIK komen signeren op zondag!

Tijdschema signeersessies Dynamo Metalfest bekend

Reacties...
Review: Kaipa - Urskog

Geplaatst op 18-08-2022 om 10:07u.

De wortels van de Zweedse progressieve rockgroep Kaipa rijken diep. De band is opgericht in 1973 en brengt in de jaren zeventig en tachtig vijf releases uit. In die begindagen maakt de dan zeventienjarige gitarist Roine Stolt, die later met The Flower Kings zou uitgroeien tot een van de meest vooraanstaande bands in het progressieve rockgenre, deel uit van de line-up. Na Nattjurstid (1982) geeft de band de pijp aan Maarten. Pas twintig jaar later, in 2002, maakt Kaipa een herstart, wederom met Stolt (tijdelijk) in de line-up. Notes From The Past blijkt een prima comebackalbum en de jaren die hierop volgen, laten een groep horen die bruist van de creativiteit.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Review: Kaipa - Urskog

Lees verder...
Eerste track van nieuw Autopsy-album online

Geplaatst op 17-08-2022 om 21:51u.

Recentelijk maakten we al melding dat er een nieuw-album van Autopsy aan zit te komen. Sinds vanavond staat de achtste track daarvan online, inclusief tekstvideo. Skin By Skin blikt vooruit op Morbidity Triumphant. Het achtste album verschijnt op 30 september via Peaceville Records.

Lees verder...
Clips: Wednesday 13, Dynazty, Norma Jean ...

Geplaatst op 17-08-2022 om 21:29u.

Het is jammer dat het vandaag niet woensdag de dertiende is. Het zou natuurlijk leuk zijn als we de nieuwe clip van Wednesday 13 op een toepasselijke dag gedeeld hadden, maar we willen er niet te lang mee wachten. Naast veel serieuze clips hebben we vandaag ook een van een nummer dat als grap gemaakt is door drie forumleden.

  • Wednesday 13 (alternative rock)
  • Dynazty (power metal)
  • Norma Jean (post-hardcore)
  • Black Lava (post-hardcore)
  • Metal Factory (heavy metal)
  • Witcher (atmospheric black metal)
  • Semblant (modern metal)
  • Stormruler (black metal)
  • Hardcore MF (hardcore)

Clips: Wednesday 13, Dynazty, Norma Jean ...

Lees verder...
Alweer nieuwe single van Behemoth

Geplaatst op 17-08-2022 om 12:24u.

Behemoth maakt zich op voor de release van het nieuwe album Opvs Contra Natvram en dat is te merken ook. De Poolse band heeft namelijk alweer een nieuwe single uitgepoept. Deze vierde van de nieuwe plaat heet Thy Becoming Eternal. De bijbehorende video werd geproduceerd door Ruben Fro. Het twaalfde album van Behemoth werd door de mannen zelf geproduceerd, waarna deze gemixt werd door Joe Barresi. De plaat verschijnt op 16 september via Nuclear Blast Records op vele kleuren vinyl, in een boxset, op cd en natuurlijk op de streamingdiensten. Komend najaar onderneemt Behemoth een Europese tournee samen met Arch Enemy. De bands komen op 22 oktober naar de Mainstage in Den Bosch.

Lees verder...
Review: RXPTRS - Living Without Death's Permission

Geplaatst op 17-08-2022 om 11:01u.

Het uit Bristol afkomstige RXPTRS (lees als Raptors) maakt een bonte mengeling van stijlen, maar het beste kun je de formatie omschrijven als een moderne hardcore-punkband, al dekt dat de lading bij lange na niet. Zo neigen tracks ook meer naar metal en hardrock of in sommige gevallen zelfs richting emo. Elk nummer klinkt anders en vliegt dikwijls meerdere kanten op. Zo gevarieerd mogelijk spelen is een noemenswaardig uitgangspunt, maar alle ideeën dienen ook omgezet te worden in goede composities. Die vaardigheid beheerst RXPTRS prima en zodoende leveren de heren met Living Without Death's Permission een beloftevol debuutalbum af.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Review: RXPTRS - Living Without Death's Permission

Lees verder...
Clips: Chelsea Grin, Fit For A King, Slaughter To Prevail ...

Geplaatst op 16-08-2022 om 21:29u.

We beginnen vandaag met death- en metalcore, maar we hebben, net als eergisteren, ook een technische zeer vaardige band uit Japan, opera metal uit Duitsland, power metal van Warkings en Poolse pop metal. Kijk, luister en geniet ervan!

  • Chelsea Grin (deathcore)
  • Fit For A King (metalcore)
  • Slaughter To Prevail (deathcore)
  • Distant (deathcore)
  • Her Own World (modern metal)
  • Molllust (symphonic metal)
  • Svalbard (post-hardcore)
  • Unlucky Morpheus (power metal)
  • Warkings (power metal)

Clips: Chelsea Grin, Fit For A King, Slaughter To Prevail ...

Lees verder...
Nieuw old-school festival in Eindhoven: Welcome To Hell

Geplaatst op 16-08-2022 om 11:15u.

Onder de noemer Welcome To Hell wordt op zaterdag 11 maart in de Eindhovense Effenaar een nieuw old-school feestje georganiseerd. Op het programma staan deze dag Venom Inc, Enforcer, Space Chaser, Schizophrenia, Bütcher, Hellripper, Vulture, Dark Omen en Mass Deception, maar daar komt zelfs nog een band bij! Kaarten kosten 38,50 euro per stuk.

Nieuw old-school festival in Eindhoven: Welcome To Hell

Reacties...
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.