Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
    7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl M. Engström (Sarpedon) - 46
  • Dennis Bradley (Beneath The Massacre) - 40
  • Elmar Schoen (Sunterra) - 50
  • Franky De Smet-Van Damme (Channel Zero) - 57
  • Ira Kaplan (Yo La Tengo) - 69
  • Ivan Moody (Five Finger Death Punch) - 46
  • Jarmo Pikka (Omnium Gatherum) - 48
  • Michael "Vorph" Locher (Samael) - 57
  • Nick Holmes (Paradise Lost) - 55
  • Teemu Mäntysaari (Wintersun) - 39

Vandaag overleden:
  • Chris Tsangarides (producent) - 2018
  • Neil Peart (Rush) - 2020
  • Phil Kennemore (Y&T) - 2011
  • Tony Clarkin (Magnum) - 2024
Review

Xandria - The Wonders Still Awaiting
Jaar van release: 2023
Label: Napalm Records

 -

Xandria is terug van weggeweest. Nadat Dianne van Giersbergen de symfonische metalformatie in 2017 verliet, waren er nog wel wat optredens met Aeva Maurelle (ex-Aeverium), maar het is pas een jaar geleden dat er weer structureel activiteiten zijn, met Reborn als het belangrijkste teken van terugkeer aan het front. Met een bijna volledig gewijzigd team, want bandleider/gitarist/componist Marco Heubaum heeft maar liefst vier nieuwe bandleden om zich heen verzameld.

De belangrijkste daarvan is uiteraard zangeres Ambre Vourvahis. De half Franse, half Griekse frontvrouw klinkt heel anders dan haar voorgangster. Nagenoeg geen operavocalen meer bij Xandria anno 2023, maar productioneel gladgestreken, melodieuze zang en, jawel, extreme vocalen. Dat laatste is een primeur bij de van oorsprong Duitse formatie. De eerstgenoemde categorie overheerst overigens. In de openingstrack Two Worlds laat de negenentwintigjarige vocaliste meteen horen wat ze vocaal in huis heeft, al geeft ze nog niet alles prijs. Ook de tweede helft van het album heeft vocale verrassingen te bieden.

The Wonders Still Awaiting is geen makkelijk album. De plaat duurt maar liefst bijna vijf kwartier, verdeeld over dertien nummers. Dat is een behoorlijk lange zit. Zeker de eerste luisterbeurten haal je het einde van deze achtste langspeler niet. Two Worlds duurt al meteen meer dan zeven minuten en afsluiter Astèria passeert zelfs de negenminutengrens. Het zijn evenwel beide hoogtepunten waarin veel gebeurt. Er zijn veel tempowisselingen en bijdragen van een orkest en twee koren. Dat zorgt voor veel bombast. Eerstgenoemde track belicht de cinematische en symfonische kant en laatstgenoemde, een rockopera, toont de voorliefde voor extreme metal (Dimmu Borgir, Emperor).

Naarmate je het album vaker beluistert, beginnen de puzzelstukjes op hun plek te vallen en krijgen de composities een sterkere eigen identiteit. You Will Never Be Our God heeft een rockende oldschoolmetalvibe, Reborn brengt je terug naar Sacrificium (2014), en dan specifiek het nummer Nightfall. Het titelnummer is wat lichtvoetiger en toegankelijker dan de voorgaande songs, maar Ghosts gooit het tempo vervolgens omhoog met powermetalritmiek en is net als Illusion Is Their Name relatief stevig met extreme vocalen. Your Stories I’ll Remember en Paradise zijn geslaagde powerballads, waarin Vourvahis het beste uit de verf komt. Ze houdt zich echter ook prima staande in de twee epische tracks met enkele blackmetalelementen waarmee het album sterk afsluit. Vooral Astèria is een machtig werkstuk, waarin alle registers opengetrokken worden.

The Wonders Still Awaiting is echt een groeialbum. De kolos geeft zijn wonderen niet snel prijs, maar wie geduld heeft, wacht een rijke collectie songs waarvan de details zich steeds meer openbaren. De dertien composities klinken veel geïnspireerder en zijn beter uitgewerkt dan de wat overhaaste voorganger Theater Of Dimensions (2017). De experimentele plaat is niet over de hele lengte memorabel, maar laat beslist een herboren Xandria vol levenslust horen.

Tracklist:
1. Two Worlds
2. Reborn
3. You Will Never Be Our God
4. The Wonders Still Awaiting
5. Ghosts
6. Your Stories I'll Remember
7. My Curse Is My Redemption
8. Illusion Is Their Name
9. Paradise
10. Mirror Of Time
11. Scars
12. The Maiden And The Child
13. Astèria

Score: 81 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 3 februari 2023

Meer Xandria:

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.