Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Obscura, Pestilence, Cryptic Shift, Thus en Dvrk
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
Geen concerten bekend voor 26-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (Dragonforce) - 54
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 49
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 49
  • Doug Sax (technicus)† - 90
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 47
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 51
  • Jose Pasillas (Incubus) - 50
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 42
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 47
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 52
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 50

Vandaag overleden:
  • John Heartfield (illustrator) - 1968
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Karg - Resignation
Jaar van release: 2022
Label: AOP Records

 -

Het Oostenrijkse Karg is het project van niemand minder dan V. Wahntraum, die de laatste jaren een uitstekende reputatie heeft opgebouwd met zijn band Harakiri For The Sky, waarmee hij enkele ware meesterwerken heeft uitgebracht. Hoewel hij met Karg al heel wat langer actief is, heeft deze band nooit dezelfde status bereikt. Desondanks is de muziek van de beste man bijzonder interessant voor de liefhebbers van atmosferische, dromerige en sombere black metal. Resignation is alweer de achtste langspeler die Wahntraum met Karg uitbrengt, heel consequent met tussenperioden van twee jaar. Je kunt de klok er bijna op gelijk zetten.

De prachtige hoes weet de sfeer van het album treffend weer te geven. Terwijl Harakiri For The Sky extremer en getergder klinkt, is de muziek van Karg iets melancholischer en introspectiever van karakter. Het is een soort in zichzelf gekeerde bloemetjesblack, waarin traditioneel tremologetokkel en gepijnigde screams worden aangevuld met een wollige deken van atmosferische keyboardeffecten. Op dit album put Karg daarnaast meer dan ooit uit een hele reeks gastmuzikanten, waarvan Christoph Höhl (trompet, bugel) en Klara Bachmair (viool) muzikaal gezien het meest toevoegen met hun klassieke instrumentatie. Qua vocale versterkingskrachten trekt de band nog een blik open, met bijdragen van de zangeressen van de atmosferische doom/post-metalband E-L-R in EBBE//FLUT, terwijl Patrick Ginglseder (Groza) en Thomas Lackner (Lûs) een moppie meezingen in respectievelijk Grab Der Wellen en Generation Ohne Abschied.

Met lange, meanderende composities maakt Karg het de oppervlakkige luisteraar niet bepaald makkelijk. De muziek heeft weinig directe aanknopingspunten in de vorm van pakkende refreinen of direct beklijvende riffs. De combinatie van atmosferische black metal, post-rock, shoegaze en zelfs wat grunge en post-punk is vooral gericht op het creëren van een mistroostige sfeer. Karg laveert daarvoor tussen traditionelere, maar altijd ook melodieuze blackmetalpassages, dromerige ambient en lange tussenstukken met vredig akoestisch getokkel. Het fraaist lukt dat in het bijna een kwartier durende, zeer stemmige Generation Ohne Abschied, waarin de band zich van zijn meest experimentele kant laat horen met een verrassende bijdrage van Private Paul (een rapper, nota bene), wiens Duitstalige spoken word-passage eigenlijk heel mooi en natuurlijk in de muziek wordt geïntegreerd.

Een enkel minpunt aan Resignation is de nogal doffe en wat modderige productie, waardoor de muziek nooit helemaal kraakhelder uit de speakers komt en de ideeën en instrumenten soms meer met elkaar lijken te wrijven dan te harmoniëren. Vooral daardoor, maar ook door de minder sterke composities, kan Karg de vergelijking met Harakiri For The Sky niet helemaal doorstaan. De emotionele impact van die band wordt op Resignation niet geëvenaard. Dat neemt echter niet weg dat het album veel fraais bevat voor de liefhebbers van nevelig, droefgeestig gemijmer. Wie de speciale editie aanschaft, krijgt er bovendien een bonus 7 inch bij met twee eigenzinnige bewerkingen van The Cranberries’ Dreaming My Dreams (Einen Traum Weiter Dort Fangen Wir Das Licht) en Nothing’s Fever Queen (Fieberherz). Die solide en verrassende uitvoeringen zijn tekenend voor de creativiteit van deze band.

Tracklist:
1. Was Bleibt
2. EBBE//FLUT
3. Grab Der Wellen
4. Generation Ohne Abschied
5. Einen Traum Weiter Dort Fangen Wir Das Licht (The Cranberries-cover)
6. Fieberherz (Nothing-cover)

Score: 79 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 4 februari 2023

Zoeken
    24 april:
  • Asenheim - Elbenblut
  • At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
  • Battleroar - Petrichor
  • Elegant Weapons - Evolution
  • Foo Fighters - Your Favorite Toy
  • Nuclear Messiah - Black Flame
  • Sepultura - The Cloud Of Unknowing
  • Since The Death - Entangled
  • Six Feet Under - Next To Die
  • Terror - Still Suffer
  • The Amity Affliction - House Of Cards
  • Wrang - Verwording
  • 27 april:
  • Candarian - Trepanoción
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.