Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Geen concerten bekend voor 20-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Palmer (Emerson, Lake & Palmer) - 76
  • Chester Bennington (Linkin Park)† - 50
  • David Dahir (Cellador) - 37
  • Kelly Conlon (Death) - 57
  • Olivier Lapauze (Heavenly) - 43
  • Sam Dunn (regisseur) - 52

Vandaag overleden:
  • A.J. Pero (Twisted Sister) - 2015
  • Archie Bleyer (Cadence Records) - 1989
  • Nick Griffiths (producent) - 2005
Vulvodynia ontslaat zanger

Geplaatst op 07-05-2023 om 22:05u.

Vulvodynia heeft zijn vocalist Duncan Bentley ontslagen. De deathcore/metalband beweert dat recente gebeurtenissen en terugkerend onbedwingbaar geweld de redenen zijn van het ontslag. De problematiek zou al voorafgaand aan de huidige Europese tour spelen, maar het zou te veel geld kosten om de rondreis te cancelen. Volgens de Zuid-Afrikaanse formatie zou Bentley drummer Tom Hughes bedreigd hebben en geprobeerde hebben om hem te vermoorden. Hughes heeft verschillende blessures opgelopen en een gebroken neus. De bandleden beschuldigen hun voormalige frontman ervan een manipulator, psychopaat en compulsieve leugenaar te zijn. Daarnaast beschuldigen ze de achtentwintigjarige frontman (tevens zanger van Xavleg) ervan nog steeds toegang te hebben tot sociale media van de band en posts te verwijderen.

Bentley heeft nog niet officieel gereageerd op de beschuldigingen. Vulvodynia probeert de tour af te ronden met de geblesseerde Hughes en met gastvocalisten. Onder de resterende data bevinden zich optredens in Oberhausen (Kulttempel) op 12 mei, Rotterdam (Baroeg) op 13 mei en Gentbrugge (Asgaard) op 14 mei.

Vulvodynia ontslaat zanger

Reacties...

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven

Review: Neverus - Burdens Of The Earth

Geplaatst op 07-05-2023 om 13:10u.

Toen songwriter/gitarist Daniël Boomsma het mede door hem opgerichte ShadowRise in 2019 verliet, bleven de overige leden over met de vraag hoe ze nu verder moesten gaan. Zangeres Laura Guldemond had het druk met Burning Witches en gitarist Jack Streat wilde niet de enige songwriter zijn van een band die hij niet had opgericht. ShadowRise werd opgeheven en Streat begon aan een project dat uit zou groeien tot Neverus. Hij vond ex-Shadowrise-leden Roman Potasse (bas) en Joris Sevat (drums) bereid om mee te werken. In 2021 completeert gitarist Robin Ritzen (Cathubodua, Daemonos) de line-up.
Klik op de cover om de hele review te lezen.

Review: Neverus - Burdens Of The Earth

Lees verder...
Nieuwe poll: de beste releases uit april (minus Metallica)

Geplaatst op 07-05-2023 om 12:25u.

Het is je vast niet ontgaan dat Metallica in april een nieuwe langspeler heeft uitgebracht. Die heeft echter al voldoende aandacht gekregen, ook op deze site. Vorige maand zijn nog veel meer interessante studio-albums verschenen. Denk bijvoorbeeld aan de releases van Angus McSix, Bell Witch, Dødheimsgard, Elvenking, Enter Shikari, Holy Moses, Ignea, Overkill, The 69 Eyes en diverse platen uit de Benelux. Wat is tot dusver jouw favoriet van de in april verschenen cd's (minus Metallica)?

Als we de nieuwe cd van Metallica buiten beschouwing laten, wat is dan vooralsnog jouw favoriete studio-album dat in april 2023 is uitgebracht?

Staat jouw favoriet niet bij de voorgedrukte keuzemogelijkheden? Stem dan s.v.p. op de optie "een ander studio-album uit april 2023" en laat ons in een (Facebook)reactie weten welke cd jij aanbeveelt.

Nieuwe poll: de beste releases uit april (minus Metallica)

Lees verder...

Bibelot, Dordrecht

Nieuwe clips: Obituary, The Amity Affliction

Geplaatst op 07-05-2023 om 00:09u.

Before The Dawn is weer terug van weggeweest. De groep is al enkele jaren actief na een periode opgeheven te zijn, maar de comebackplaat komt nu steeds dichterbij. Vandaag een voorproefje. Die van The Amity Affliction komt volgende week uit en daarvan hebben we het vierde voorproefje. Geniet ervan!

  • Obituary (death metal)
  • The Amity Affliction (metalcore)
  • Before The Dawn (melodic death metal)
  • Chrome Waves (post-black metal)
  • Erdling (melodic metal)
  • Kallias (progressive metal)
  • Kublai Khan TX (groove metal)
  • Opal Insight (melodic death/doom)
  • Vorder (post-hardcore)

Nieuwe clips: Obituary, The Amity Affliction

Lees verder...
Review: Heidevolk - Wederkeer

Geplaatst op 06-05-2023 om 14:30u.

Niet veel mensen zullen ruim twintig jaar geleden hebben bevroed dat de Nederlandse folkmetalband Heidevolk zo'n lange en rijke carrière zou hebben. Niets ten nadele overigens van debuutalbum De Strijdlust Is Geboren (2005), maar de Nederlandstalige muziek lijkt in eerste instantie toch vooral een kleine niche aan te spreken. Inmiddels is de formatie uit Gelderland echter uitgegroeid tot gezelschap van internationale faam. Met Wederkeer leveren de mannen hun zevende langspeler af, die traditiegetrouw via Napalm Records verschijnt. De titel van de plaat is bewust voor meerdere interpretaties vatbaar en nodigt uit tot reflectie.
Klik op de cover om de hele review te lezen.

Review: Heidevolk - Wederkeer

Lees verder...
Debuutalbum van Withering Scorn

Geplaatst op 05-05-2023 om 10:26u.

De gebroeders Shawn en Glen Drover (beide ex-Megadeth) zijn een nieuwe band begonnen. De drummer en gitarist werken in Withering Scorn samen met zanger Henning Basse (ex-MaYaN) en voormalig Fates Warning bassist Joe DiBiase. Het debuutalbum Prophets Of Demise moet op 7 juli verschijnen via Frontiers Music Srl. Als je nu al wil weten hoe de band klinkt, moet je zeker even het titelnummer beluisteren, want dat is nu al beschikbaar.

Lees verder...
Review: Night Demon - Outsider

Geplaatst op 05-05-2023 om 10:04u.

De Amerikaanse driemansformatie Night Demon is al ruim een decennium actief. Jarvis Leatherby (bas, zang), Armand Anthony (gitaar) en Dustin Squires (drums) zijn met Outsider toe aan hun derde langspeler. Deze volgt op Darkness Remains uit 2017. De mannen hebben in die periode echter niet stilgezeten, want gedurende die zes jaar werden liefhebbers van traditionele heavy metal verblijdt met vele optredens, een livealbum en een bonte collectie singles. Op Outsider verlegt de band zijn muzikale grenzen enigszins naar de jaren negentig met hier en daar een progressief tintje. In de basis blijft het recept van opgepompte jarentachtigmetal echter overeind.
Klik op de cover om de hele review te lezen.

Review: Night Demon - Outsider

Lees verder...
Nieuwe single en line-up Infected Rain

Geplaatst op 04-05-2023 om 17:56u.

Infected Rain heeft een nieuwe single uitgebracht via Napalm Records. In de de clip bij Dying Light is de nieuwe bassiste Alice Lane te zien. ("for the time being" wordt eraan toegevoegd). De Italiaanse heeft haar cv opgebouwd bij Bid Zogo, Iconist, Killin' Baudelaire, Hand Of Juno, Emigrate, Antonja en nog meer. Bassist Vladimir Babici en gitarist Serghei Babici waren respectievelijk vanaf 2008 en 2010 actief, maar "it happened that Serghei and Vladimir had to leave the band." De Moldavische moderne metalband dankt de mannen voor hun bijdragen en wenst ze succes met hun toekomstige avonturen. Infected Rain staat samen met All Hail The Yeti op 20 augustus in Q-Factory te Amsterdam en op 23 augustus in DVG Club te Kortrijk.

Lees verder...
Igorrr in Groningen

Geplaatst op 04-05-2023 om 12:00u.

Onlangs kwam in Oosterpoort te Groningen de Europese tour van Igorrr ten einde. Een tour die op 9 maart in Tilburg begon en ook nog Melkweg te Amsterdam aandeed. Genoeg gelegenheden dus om de Franse artiest te zien. Dit keer dus in Groningen, waardoor de in de noordelijke provincies wonende metalheads eindelijk eens niet ver hoefden te reizen om een wat grotere band te zien. Ze kregen met Amenra en Der Weg Einer Freiheit er overigens twee aansprekende namen bij. Hangman’s Chair was net als de tour die eind vorig jaar Utrecht aandeed, de openingsact. Jeffrey was erbij. Je kunt zijn verslag van deze avond hier lezen!

Igorrr in Groningen

Lees verder...
Clips: Arch Enemy, Cradle Of Filth, Ingested ...

Geplaatst op 03-05-2023 om 22:25u.

We hebben vandaag een paar clips opgenomen in ons overzicht van nummers die al enkele of meerdere jaren oud zijn. Neem die van Arch Enemy, die de goede oude tijd (1998) doet herleven.

  • Arch Enemy (melodic death metal)
  • Cradle Of Filth (death/black metal)
  • Ingested (death metal)
  • Arwassa (modern metal)
  • Burial Remains (death metal)
  • Church Of The Dead (death metal)
  • Distant (deathcore)
  • False Memories (melodic metal)
  • Ice Sealed Eyes (post-djent)

Clips: Arch Enemy, Cradle Of Filth, Ingested ...

Lees verder...
Rage Against The Machine in Rock & Roll Hall Of Fame

Geplaatst op 03-05-2023 om 17:15u.

De Rock And Roll Hall Of Fame heeft bekendgemaakt welke artiesten dit jaar aan de prestigieuze eregalerij van het Amerikaanse museum worden toegevoegd. De rapmetalband Rage Against The Machine behoort tot de gelukkigen, samen met George Michael, Kate Bush, Missy Elliott, Sheryl Crow, The Spinners en Willie Nelson. Zij kregen de meeste voorkeursstemmen van de stemgerechtigden.

Verder worden Al Kooper, Bernie Taupin en Chaka Khan geëerd met een Musical Excellence Award. Dat is de manier waarop Judas Priest vorig jaar het museum werd binnengesmokkeld. DJ Kool Herk en Link Wray ontvangen de Musical Influence Award. Soul Train-bedenker en -presentator Don Cornelius is de winnaar van de Ahmet Ertegun Award. De desbetreffende prijs wordt toegekend aan een voorname vertegenwoordiger uit de muziekindustrie, die zelf geen muziek maakt.

In totaal waren deze keer veertien acts genomineerd. De zeven acts die niet genoeg stemmen ontvingen voor een uitverkiezing, waren (in willekeurige volgorde) Iron Maiden, Soundgarden, The White Stripes, Joy Division/New Order, Cindy Lauper, Warren Zevon en A Tribe Called Quest. Volgend jaar krijgen zij wellicht een nieuwe kans. De inductieceremonie voor Rage Against The Machine en de andere winnaars vindt in november in New York (VS) plaats.

Rage Against The Machine in Rock & Roll Hall Of Fame

Reacties...
Review: Infected Rain - The Devil's Dozen

Geplaatst op 03-05-2023 om 11:49u.

Vanwege de vele concerten en de voorbereiding op een nieuw album besloot Infected Rain in 2018 het tienjarig jubileum niet te vieren. Drie jaar later zaten de Moldavische muzikanten thuis en grepen ze de kans om iets voor het dertienjarig bestaan van de moderne metalband te doen. Het kwartet ging niet voor een live-stream, maar boden een van tevoren opgenomen show onder de noemer The Devil's Dozen, refererend aan het dertienjarig jubileum. De reacties waren dusdanig positief, dat een dvd/blu-ray niet uit kon blijven. Infected Rain viert het vijftienjarig bestaan met een registratie van de show die in november 2021 plaatsvond en acht dagen lang te zien was.
Klik op de cover om de hele review te lezen.

Review: Infected Rain - The Devil's Dozen

Lees verder...
Nieuwe clips: Angus McSix, Extreme, Gus G. ...

Geplaatst op 02-05-2023 om 23:00u.

Extreme komt na vijftien jaar weer eens met een nieuw album. Recentelijk verschenen twee clips en die hebben we opgenomen in onderstaand overzicht, met daarin meer aandacht voor hardrock dan gemiddeld.

  • Angus McSix (power metal)
  • Extreme (hard rock)
  • Gus G. (instrumental rock)
  • Better Lovers (math rock)
  • Ekosa (progressive post-death)
  • Morgurth (atmospheric black metal)
  • Royal Thunder (hard rock)
  • Voidscape (melodic death metal)

Nieuwe clips: Angus McSix, Extreme, Gus G. ...

Lees verder...
Retro-Review: Mercyful Fate - In The Shadows

Geplaatst op 02-05-2023 om 13:04u.

Mercyful Fate heeft een bijzonder plekje in mijn hart. Geen enkele andere band heeft ooit zo'n duivelse sfeer weten te creëren zoals de formatie dat deed met Melissa in 1983. Een jaar later verscheen de klassieker Don't Break The Oath. Vanwege muzikale meningsverschillen ging de band in 1985 uit elkaar. Gitarist Hank Shermann had genoeg van het satanische imago en wilde een toegankelijker hardrockgeluid. King Diamond (Kim Bendix Petersen), gitarist Michael Denner en bassist Timi Hansen (in 2019 overleden) gingen verder als King Diamond. Nadien verschenen twee compilaties met zeldzame opnames en de uitverkochte ep die bekend staat als Nuns Have No Fun (1982). Hoewel King Diamond kon rekenen op een toegewijde aanhang en lovende kritieken, kwam het nooit in de buurt van de impact of populariteit die Mercyful Fate ooit had in de metalscene. Dit alles leidt tot de release van de derde full-length In The Shadows dertig jaar geleden.
Klik op de cover om de hele review te lezen.

Retro-Review: Mercyful Fate - In The Shadows

Lees verder...
Nieuwe clips: Sirenia, Sleep Token, The Ocean ...

Geplaatst op 01-05-2023 om 23:06u.

Diverse festivals hebben het moeilijk, zo ook UK Techfest, waar ieder jaar Nederlandse bezoekers heengaan. Het festival viert komende zomer zijn tiende editie, maar zal daarna in een andere vorm doorgaan. Welk(e) festival(s) draag jij een warm hart toe? En welke van onderstaande bands zie je daar graag spelen?

  • Sirenia (symphonic metal)
  • Sleep Token (experimental)
  • The Ocean (post-metal)
  • Ambassadors Of Eternity (melancholic rock)
  • Dieth (death/thrash metal)
  • Future Palace (post-hardcore)
  • The Hellfreaks (modern metal)
  • Thy Catafalque (sludge metal)
  • Winterhorde (melodic metal)

Nieuwe clips: Sirenia, Sleep Token, The Ocean ...

Lees verder...
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.