Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alain Johannes (Queens Of The Stone Age) - 64
  • Charles Tremblay-Laroche (Astral Gates) - 46
  • Damien Capolongo (Lonewolf) - 47
  • Glenn Morten Nordbø (The Sins Of Thy Beloved) - 51
  • Jake Dreyer (Witherfall) - 34
  • Jarno Markus (Frostburn) - 46
  • John Glascock (Jethro Tull)† - 75
  • Joni Koskinen (Kivimetsän Druidi) - 41
  • Miles Copeland III (I.R.S. Records) - 82
  • Niklas Olausson (Broken Dagger) - 43
  • Rui Duarte (Ramp) - 54
  • Stuart Antsis (Cradle Of Filth)† - 52
  • Weronika Zbieg (Totem) - 43
  • Whiplasher Bernadotte (Deathstars) - 49
  • Yan Maillard (Dominici) - 53

Vandaag overleden:
  • Jeff Hanneman (Slayer) - 2013
  • Jon Blank (Orange Goblin) - 2009
  • Matsumoto Hideto (X Japan) - 1998
Udo Dirkschneider wilde de rechten op de naam Accept

Geplaatst op 19-06-2011 om 13:29u.

Udo Dirkschneider legt in een nieuw interview met Metalholic.com uit waarom hij niet deelneemt aan de huidige, succesvolle reünie van Accept. Gitarist Wolf Hoffmann beweert in interviews dat de zanger geen interesse had in een hereniging, maar Dirkschneider bestrijdt die lezing. Volgens Udo wilde hij wel degelijk meedoen, maar vond hij het moeilijk om zijn eigen, eveneens behoorlijk succesvolle band U.D.O. aan de kant te schuiven. Dat had hij in de jaren negentig ook al eens gedaan, maar de comeback van Accept was destijds geen lang leven beschoren. Als de hereniging nu weer zou mislukken, zou Dirkschneider niet voor de derde keer met U.D.O. opnieuw willen beginnen. De zanger wilde daarom de garantie dat als het mis zou gaan, hijzelf met andere muzikanten onder de naam Accept verder kon gaan. Hoffmann, die de rechten op de bandnaam in handen heeft, weigerde dit echter. Daarop besloot Udo om met zijn eigen band door te gaan en bedankte hij voor deze Accept-reünie.

Reacties...

Dynamo Metalfest 2026

Black Country Communion blijft succesvol

Geplaatst op 18-06-2011 om 14:37u.

Het titelloze debuutalbum van Black Country Communion was vorig jaar een verrassend verkoopsucces. De plaat schopte het destijds tot plek 32 van de Dutch Album Top 100. De opvolger 2 blijft daar in zijn eerste week iets bij achter, maar met plaats 56 doen de bluesy hardrockers het wederom goed. Het is echter niet de hoogstgenoteerde met blues doordrenkte plaat in de lijst, want de nieuwe "deluxe" uitgave van de Cuby + Blizzards klassieker Groeten Uit Grollo komt de albumchart binnen op nummer 47. Opvallend is verder dat de meest recente albums van Volbeat en De Staat deze week terugkeren in de Top 100. Dat komt ongetwijfeld door hun indrukwekkende optredens op het Pinkpopfestival.

Reacties...
Ingrijpende wijzigingen bij Before The Dawn

Geplaatst op 18-06-2011 om 11:01u.

De Finse formatie Before The Dawn bracht begin dit jaar alweer het zesde album uit, getiteld Deathstar Rising, welke in het thuisland een verkoopsucces is. Het leek daarom goed te gaan met de band, maar schijn bedriegt. De afgelopen jaren blijken moeilijk te zijn geweest en uiteindelijk stond het gezelschap voor de keus: stoppen met de band of doorgaan met grote wijzigingen in de line-up. De beide gitaristen, Tuomas Saukkonen (die ook de songwriting en grunts voor zijn rekening neemt) en Juho Räihä (die tevens achter de opnametafel zit) hebben voor de tweede optie gekozen.

Zanger/bassist Lars Eikind en drummer Atte Palokangas zullen de band derhalve na een laatste gezamenlijke optreden verlaten. Bij Eikind liggen persoonlijke problemen aan de beslissing ten grondslag en bij Palokangas muzikale meningsverschillen. De sound van Before The Dawn zal voortaan dichter bij melodic deathmetal liggen en geen gothic invloeden meer bevatten. Eind 2011 wil Before The Dawn met een nieuwe line-up terugkeren op de Europese podia. Daarvoor moet de single Phoenix Rising verschijnen, als voorproefje van het zevende studio-album.

Reacties...

Into The Grave

Rammstein brengt verzamelaar uit

Geplaatst op 17-06-2011 om 21:39u.

Aangezien Rammstein inmiddels (in Europa) minstens zo groot is als Iron Maiden en Kiss, kon een verzamelaar niet uitblijven. In de herfst verschijnt de cd/dvd Made In Germany 1995 - 2011. De cd bevat hun twintig belangrijkste songs plus een gloednieuw nummer. De dvd bevat al hun videoclips. De release van de verzamelaar vindt plaats rond het begin van een Europese tour, die een geheel nieuwe Rammstein-show zal tonen. De start van de tournee is op 6 november.

Helaas bevat het tourschema voor dit jaar geen data in Nederland of België, maar voor Nederlandse fans zijn de optredens in enkele nabijgelegen Duitse steden wellicht ook interessant. Zo speelt Rammstein op dinsdag 29 november in de Arena te Bremen en op zondag 4 december in de ISS Dome te Düsseldorf. De voorverkoop begint vrijdag 24 juni via Rammsteins webshop. In 2012 wordt de tournee voortgezet. Hopelijk komt de bij ons eveneens razendpopulaire band dan wel weer de grens over.

Reacties...
Nieuwe zangeres voor Elis

Geplaatst op 17-06-2011 om 19:17u.

Hoeveel metalbands uit Liechtenstein kun jij opnoemen? Bijna waren we de bekendste kwijtgeraakt. In 2006 stond Elis al op het punt te stoppen, nadat zangeres Sabine Dünser op 29-jarige leeftijd aan een hersenbloeding overleed. Met frontvrouw Sandra Schleret maakte de band alsnog een herstart. Wegens muzikale meningsverschillen zei Schleret de gothic metalformatie echter een paar maanden geleden vaarwel. De overige bandleden twijfelden hierna even over stoppen of doorgaan. Inmiddels hebben ze besloten om het nog een keer te proberen. Helemaal Liechtensteins is Elis echter niet meer, want de nieuwe zangeres Simone Christinat (Legenda Aurea, Felony) komt uit Zwitserland. Met haar schrijft de band nu nieuwe nummers. Het plan is om eind dit jaar de studio in te duiken.

Reacties...
Zomeroptredens Soilwork zonder Peter Wichers

Geplaatst op 17-06-2011 om 18:53u.

Gitarist Peter Wichers verliet Soilwork in 2005 om meer tijd te hebben voor het produceren van albums van andere bands, maar drie jaar geleden keerde hij weer terug bij de Zweedse formatie. De optredens die Soilwork de komende weken gepland heeft, moet Wichers echter aan zich voorbij laten gaan. De gitarist kampt al een tijdje met een rugblessure en is nog geen honderd procent. David Andersson zal hem vervangen bij de aankomende shows op onder meer de Graspop Metal Meeting en het Roskilde festival.

Reacties...
Vierde Baroeg Open Air

Geplaatst op 17-06-2011 om 14:03u.

Ook dit jaar gaat Baroeg in Rotterdam weer een gratis open air festival houden. Op zaterdag 24 september organiseert de zaal in het Zuiderpark in Rotterdam voor de vierde maal Baroeg Open Air. De eerste naam is inmiddels bekend: Vanderbuyst. Binnenkort volgen meer namen.

Reacties...
Toch geen nieuwe concertzaal in Rotterdam

Geplaatst op 17-06-2011 om 12:17u.

In februari werd bekendgemaakt dat in het voormalige zwemparadijs Tropicana een nieuwe concertzaal zou worden geopend. Deze zou het gat moeten vullen dat in Rotterdam was achtergelaten door het verdwijnen van Waterfront en Watt. Nu beschikt de miljoenenstad alleen over een zaal voor heel grote concerten (Ahoy) en een paar kleine podia (zoals Baroeg). Het Live Event Center Rotterdam lijkt er echter niet te komen en ook andere plannen voor een middelgroot poppodium verdwijnen in de prullenmand. Het gemeentebestuur moet fors bezuinigen en heeft gisteren daarom een streep gehaald door de geplande subsidie voor een nieuw poppodium.

Reacties...
A12 Classic Rock festival vanwege noodweer afgelast

Geplaatst op 17-06-2011 om 11:42u.

Morgen zou in Zevenaar voor de tweede keer het A12 Classic Rock festival plaatsvinden. Op het programma stonden o.a. Ex Simple Minds, Michael Schenker, My Favorite Scar, Revolving Door, Stahlzeit, The Animals & Friends en The Quireboys. Het feestje gaat echter niet door. De organisatie geeft het noodweer van gisteren en de slechte weersvoorspelling voor morgen op als reden voor de afgelasting. Bands willen zo niet spelen, aldus de organisatie. Volgens Omroep Gelderland maken de organisatoren maandag bekend of de bezitters van een kaartje worden gecompenseerd. Wellicht kan de classic rockliefhebber volgend jaar wel weer in Gelderland terecht voor een dagje uit. Er zijn namelijk gesprekken gaande om in 2012 op het nieuwe terrein van Huntenpop in Ulft, op de zondag direct na Huntenpop, het Arrow Rock festival nieuw leven in te blazen.

Update: In een persbericht zegt de organisatie dat de omheining rondom het terrein aan de A12 is omgewaaid en de ondergrond is veranderd in een modderpoel. Volgens dagblad De Gelderlander heeft het A12 Classic Rock festival echter onbetaalde rekeningen openstaan bij tenminste twee schuldeisers, namelijk de bedrijven die vorig jaar de verkeersregelaars respectievelijk het veiligheidspersoneel leverden. Via een incassobureau en deurwaarder proberen zij inmiddels de organisatie tot betaling te dwingen, onder meer met het dreigement om beslag te laten leggen op de bankrekening van de festivalorganisatie. Dat zou volgens de schuldeisers de werkelijke reden voor de afgelasting van het festival kunnen zijn.

Reacties...
Interview met Incarnate

Geplaatst op 16-06-2011 om 23:19u.

Met Hands Of Guilt / Eyes Of Greed heeft het Middelburgse Incarnate een zeer goed album af weten te leveren. Met een interessante mengeling van death, thrash en hardcore weten ze al jarenlang zowel het headbangend als het moshende publiek voor zich te winnen. Het is een band die nog vol in ontwikkeling is, maar nu al tekenen vertoond om een van de beste nieuwkomers van Nederland te worden. De nieuwe vocalist Koen Mattheeuws vertelt trots over de ontwikkeling van de band. Je kunt het interview hier lezen.

Lees verder...
Het project van Mike Portnoy en Russell Allen

Geplaatst op 16-06-2011 om 12:38u.

In februari meldden we dat drummer Mike Portnoy (Transatlantic, ex-Dream Theater) en zanger Russell Allen (Symphony X, Allen/Lande) samen in de studio zaten. Er zijn nu meer details bekend over hun gezamenlijke project. De nieuwe band luistert naar de naam Adrenaline Mob en bevat twee gitaristen, namelijk Rich Ward (Fozzy, Stuck Mojo) en Mike Orlando (Sonic Stomp). Bassist Paul Di Leo (Nena) completeert de line-up. Volgens Russell Allen is Adrenaline Mob niet al te metal of progressief. Hij typeert hun sound als een moderne rockmix van Black Label Society, Disturbed en Rob Zombie, met Ronnie James Dio als zanger. Het debuutalbum heeft nog geen releasedatum, maar vrijdag 24 juni gaat Adrenaline Mob in New York (VS) wel alvast zijn livedebuut maken.

Lees verder...
Metallica doet het met Lou Reed

Geplaatst op 16-06-2011 om 09:23u.

Metallica-gitarist Kirk Hammett verklapte begin dit jaar dat de band in mei de studio in zou duiken voor een speciaal project, zonder nadere details te geven. Het blijkt om een samenwerking te gaan met zanger/gitarist Lou Reed (ex-Velvet Underground). In oktober 2009 traden Metallica en Lou Reed samen op bij de 25ste verjaardag van de Rock And Roll Hall Of Fame. Sindsdien speelden ze met de gedachte om samen een album op te nemen. Het gaat om tien nummers die Reed heeft geschreven voor Lulu, een theaterproductie met verhalen van de Duitse auteur Frank Wedekind, die momenteel in Berlijn wordt opgevoerd.

De afgelopen maanden hebben ze de tracks opgenomen, in een (voor Metallica-begrippen) recordtempo. Enkele songtitels zijn: Mistress Dread en Pumping Blood. De leden van Metallica leveren belangrijke bijdragen aan de songarrangementen. Volgens bassist Rob Trujillo maakt de samenwerking Metallica tot een betere band, dus wie weet brengen ze nu eindelijk weer eens een bovengemiddelde plaat uit. Het is echter nog niet bekend wanneer het resultaat van de verrassende samenwerking in de winkel zal liggen, aangezien zowel Reed als Metallica momenteel geen platencontract heeft. Volgens drummer Lars Ulrich is het album echter voor negentig procent klaar.

Reacties...
Terrorizer werkt aan derde album

Geplaatst op 15-06-2011 om 21:02u.

Eind jaren tachtig baarde de Amerikaanse grindcoreformatie Terrorizer opzien met enkele demo's en het debuutalbum World Downfall (1989). Bassist David Vincent en drummer Pete "Commando" Sandoval maakten vervolgens naam met Morbid Angel, terwijl vocalist Oscar Garcia opdook in Nausea en gitarist Jesse Pintado enige tijd deel uitmaakte van Napalm Death. Met een andere vocalist en bassist keerde Terrorizer vijf jaar geleden echter terug, middels de reünieplaat Darker Days Ahead.

Helaas overleed Pintado vijf dagen na de release in een Nederlands ziekenhuis, als gevolg van leverfalen. Desondanks gaat Terrorizer voor de tweede keer een comeback maken. Vincent keert ditmaal terug als bassist en Sandoval is er natuurlijk ook weer bij. Net als bij de vorige plaat neemt Anthony "Wolf" Rezhawk de vocalen voor zijn rekening. De kersverse aanwinst Katina Culture (Resistant Culture) gaat proberen om Pintado zo goed mogelijk te vervangen. De release van de derde langspeler van Terrorizer staat gepland voor begin 2012, via het label Season Of Mist.

Reacties...
Sebastian Bach slaat en schreeuwt

Geplaatst op 15-06-2011 om 18:32u.

De laatste tijd kwam Sebastian Bach voornamelijk in het nieuws met een scheiding, bargevechten en arrestaties wegens het bezit van softdrugs. Toch heeft hij op muzikaal vlak niet stilgezeten. Op 27 september verschijnt zijn nieuwe cd bij het label Frontiers Records. De plaat heet Kicking & Screaming. De voormalige Skid Row-zanger wordt ditmaal bijgestaan door de jonge gitarist Nick Sterling, drumveteraan Bobby Jarzombek (Halford, Iced Earth, Riot) en producent Bob Marlette (Filter, Shinedown). Volgens Bach zal de albumcover bovendien het heetste model van de Verenigde Staten bevatten, waarmee hij waarschijnlijk zijn nieuwe vriendin (de 25-jarige Minnie Gupta) bedoelt.

Reacties...
Occultfest 2011 met Helstar en Onslaught

Geplaatst op 14-06-2011 om 16:48u.

Op vrijdag 2 en zaterdag 3 september vindt in Hoogeveen het jaarlijkse Occultfest plaats. Voor de vrijdag zijn reeds de volgende bands geboekt: Helstar, Hymir, Kowai, Stratex en Vicious Rumors, wiens optreden afgelopen weekeinde nog tot de hoogtepunten van het Rock Hard festival behoorde. Op de zaterdag kun je naast headliner Onslaught genieten van o.a. Deadcell, Ethereal, Natan, Scenario II, The Oath en Vanderbuyst. Wanneer je op tijd online reserveert, is de toegang gratis. Op dit moment is het echter nog niet mogelijk om te reserveren. Houd hiervoor de website van Occultfest in de gaten.

Lees verder...
Zoeken
    30 april:
  • The Great Observer - Loss Of Transcendence
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.