Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 december:
  • Three Days Grace en Badflower
  • 5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
Geen concerten bekend voor 02-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artur Sahakjan (Tystnaden) - 43
  • Ben Ward (Orange Goblin) - 51
  • Chris Wolstenholme (Muse) - 47
  • Ingeborg Anna Seide (Adorned Brood) - 53
  • Isaac Bitton (Les Variations) - 78
  • Jarno Parantainen (Machine Men) - 44
  • Masafumi Gotoh (Asian Kung-Fu Generation) - 49
  • Nate Mendel (Foo Fighters) - 57
  • Nicholas "Razzle" Dingley (Hanoi Rocks)† - 65
  • Richard "Rik" Charron (Exciter) - 58
  • Rick Savage (Def Leppard) - 65
  • Tom McGuinness (Manfred Mann) - 84

Vandaag overleden:
  • Bobby Keys (The Rolling Stones) - 2014
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project) - 2009
  • Mariska Veres (Shocking Blue) - 2006
  • Marquis de Sade (auteur) - 1814
Review

Disperse - [Foreword]
Jaar van release: 2017
Label: Season of Mist

Disperse - [Foreword]

Disperse maakt een beetje aparte muziek. Ik zou het popmetal willen noemen. Gelukkig geen zoveelste Linkin Park-kloon, maakt u zich geen zorgen. Nee, wat dat betreft ligt het technische niveau een stuk hoger bij onze Poolse vrienden. Het is een uitgekiende combinatie van de twee werelden. Moderne technische metal gecombineerd met de gelikte, zoetgevooisdheid van popmuziek.

Dat klinkt in eerste instantie als een totale tegenstrijdigheid, maar het kwintet weet er toch een samenhangend geheel van te brouwen. Toegegeven dat de diversiteit soms wel even slikken is. Een nummer als Bubbles gaat bijvoorbeeld wel erg ver richting pop. Maar het is interessant. Net als je denkt van: "Ja, ho even, dit is geen metal meer", komt er weer een prettige eruptie van gitaren.

Dat is ook niet heel vreemd met notenkraker Jakub Żytecki op gitaar. Die weet natuurlijk wel raad met dit soort fratsen. Ook de gitaarsolo's zijn vanzelfsprekend niet van de lucht. Check dat einde van Tomorrow dan, heerlijk! De extreme notenneukerij valt verder gelukkig mee. Hoewel hij soms de aandacht op zich vestigt, speelt Żytecki altijd in functie van de band, in functie van het nummer.

Nieuwe aanwinst voor Disperse is de voormalige drummer van Monuments, die na een lange blessure aan zijn rug eindelijk weer kan drummen. Een veelzijdige drummer als Mike Malyan kan vanzelfsprekend wel uit de voeten met een dergelijke formule.

In allerijl zou je haast vergeten dat bandleider Rafał Biernacki met zijn rauwzoete stem en zijn welhaast opgewekte keyboard eigenlijk de sfeerbepaler is. En zoals gezegd wisselen die nogal. Synthpopmelodietjes worden feilloos afgewisseld met typische tech- of djent-stukken.

Zonder uit de bocht te vliegen overigens; altijd keurig binnen de lijntjes. En dat is zowel de kracht als de zwakte van dit album. Soms zou je willen dat er net even wat meer gas gegeven werd. Soms is het wel heel erg cheesy. Wat dat betreft is voorganger Living Mirrors net even wat sterker. Krakers als Message From Atlantis ontbreken op dit album. Door de bank genomen is dit echter een erg sterke plaat en uit ervaring kan ik u vertellen dat het live ook absoluut de moeite waard is.

Tracklist:
1. Stay
2. Surrender
3. Bubbles
4. Tomorrow
5. Tether
6. Sleeping Ivy
7. Does It Matter How Far
8. Foreword
9. Neon
10. Gabriel
11. Kites

Score: 78 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 12 april 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.