Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    16 juni:
  • Knocked Loose
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Young (Status Quo) - 81
  • Darrell Sweet (Nazareth)† - 79
  • Diana Serra (Aghora) - 40
  • J. Aslan (The Birthday Massacre) - 49
  • Krist Novoselic (Nirvana) - 61
  • Robert Fripp (King Crimson) - 80
  • Rune Østerhus (Tristania) - 49
  • Scott Reeder (Kyuss) - 61
  • Sir Christus (Negative) - 47
  • Sonny Sandoval (P.O.D.) - 52
  • Thomas Das Neves (Heavenly) - 44
  • Tony Kakko (Sonata Arctica) - 51

Vandaag overleden:
  • Ronnie James Dio (Rainbow) - 2010
Review

Disperse - [Foreword]
Jaar van release: 2017
Label: Season of Mist

Disperse - [Foreword]

Disperse maakt een beetje aparte muziek. Ik zou het popmetal willen noemen. Gelukkig geen zoveelste Linkin Park-kloon, maakt u zich geen zorgen. Nee, wat dat betreft ligt het technische niveau een stuk hoger bij onze Poolse vrienden. Het is een uitgekiende combinatie van de twee werelden. Moderne technische metal gecombineerd met de gelikte, zoetgevooisdheid van popmuziek.

Dat klinkt in eerste instantie als een totale tegenstrijdigheid, maar het kwintet weet er toch een samenhangend geheel van te brouwen. Toegegeven dat de diversiteit soms wel even slikken is. Een nummer als Bubbles gaat bijvoorbeeld wel erg ver richting pop. Maar het is interessant. Net als je denkt van: "Ja, ho even, dit is geen metal meer", komt er weer een prettige eruptie van gitaren.

Dat is ook niet heel vreemd met notenkraker Jakub Żytecki op gitaar. Die weet natuurlijk wel raad met dit soort fratsen. Ook de gitaarsolo's zijn vanzelfsprekend niet van de lucht. Check dat einde van Tomorrow dan, heerlijk! De extreme notenneukerij valt verder gelukkig mee. Hoewel hij soms de aandacht op zich vestigt, speelt Żytecki altijd in functie van de band, in functie van het nummer.

Nieuwe aanwinst voor Disperse is de voormalige drummer van Monuments, die na een lange blessure aan zijn rug eindelijk weer kan drummen. Een veelzijdige drummer als Mike Malyan kan vanzelfsprekend wel uit de voeten met een dergelijke formule.

In allerijl zou je haast vergeten dat bandleider Rafał Biernacki met zijn rauwzoete stem en zijn welhaast opgewekte keyboard eigenlijk de sfeerbepaler is. En zoals gezegd wisselen die nogal. Synthpopmelodietjes worden feilloos afgewisseld met typische tech- of djent-stukken.

Zonder uit de bocht te vliegen overigens; altijd keurig binnen de lijntjes. En dat is zowel de kracht als de zwakte van dit album. Soms zou je willen dat er net even wat meer gas gegeven werd. Soms is het wel heel erg cheesy. Wat dat betreft is voorganger Living Mirrors net even wat sterker. Krakers als Message From Atlantis ontbreken op dit album. Door de bank genomen is dit echter een erg sterke plaat en uit ervaring kan ik u vertellen dat het live ook absoluut de moeite waard is.

Tracklist:
1. Stay
2. Surrender
3. Bubbles
4. Tomorrow
5. Tether
6. Sleeping Ivy
7. Does It Matter How Far
8. Foreword
9. Neon
10. Gabriel
11. Kites

Score: 78 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 12 april 2017

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.