Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dan Maines (Clutch) - 55
  • Dan Swanö (Edge Of Sanity) - 53
  • Elie Tawil Baly (Nu.Clear.Dawn) - 46
  • Gail Greenwood (Belly) - 66
  • Jarmo "Jappe" Myllyvirta (Excalion) - 44
  • Jeff Ament (Pearl Jam) - 63
  • Karlos Medina (Evildead) - 59
  • Matt Barlow (Iced Earth) - 55
  • Pascal Lanquetin (Carcariass) - 54
  • Phil X (Bon Jovi) - 60
  • Rick Rubin - 63
  • Scott Litt (producent) - 72
  • Tom Scholz (Boston) - 79

Vandaag overleden:
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet) - 2005
  • Karl Wallinger (World Party) - 2024
Review

Disperse - Living Mirrors
Jaar van release: 2013
Label: Season of Mist

Disperse - Living Mirrors

Dat de Poolse metalscene meer herbergt dan de brute lompheid van Behemoth, Vader en Decapitated, weet iedereen. Echter, op Riverside na, blijft de populariteit van de gemiddelde Poolse band steken bij hier en daar een aardig succesje. Disperse heeft de potentie hier verandering in aan te brengen, maar slaagt daar met Living Mirrors nog niet helemaal in. De muzikale kwaliteiten zijn er zeker, maar het is het allemaal net niet.

Door de poging meerdere genres te verenigen, lijkt de band niet altijd een even duidelijke koers te varen. Over de gehele linie lijkt de progscene de meeste wind in de zeilen te hebben, maar zo nu en dan wordt er volledig overstag gegaan in de richting van (bijvoorbeeld) de djent. Het blijft echter bij een windvlaagje want voor djent is het allemaal veel te zoetgevooisd en is de productie te mat.

Daarmee komen we gelijk op een ander kritiekpuntje. Door de gebalanceerde, ronde productie klinkt het allemaal wel wat liefjes en dat mag toch in de metal geen compliment zijn. Zanger Rafał Biernacki toont zich evenzeer een geoefend (stemband)kunstenaar, maar er waait niet meer dan een flauw briesje door zijn keel. Als hij dan ook nog hier en daar de noodzaak voelt zijn stem door een vocoder te laten vernaggelen, moet ik me bedwingen om niet op de stopknop te drukken. Die stuurfoutjes tezamen zorgen voor een net iets te instabiele vaartocht. Zonde, want zo krijg je veel te weinig ruimte om te genieten van het prachtige uitzicht.

Luister toch naar het talent dat deze bemanning ontegenzeggelijk aan boord heeft. Die dikke bassolo in Butch, die geweldige gitaarsolo in Universal Love en dat spannende einde van Be Afraid Of Nothing dat naadloos overgaat in het brute begin van Unbroken Shiver, tonen aan dat de band het allemaal wel in huis heeft. Het ontbreekt deze schuit alleen aan een koersvaste kapitein die het geheel in het gareel houdt en de neuzen dezelfde kant op richt.

Niettemin is dit een band om in de gaten te houden en voor de liefhebbers van avant-garde en experiment zeker een gokje waard.

Tracklist:
1. Dancing With Endless Love
2. Enigma Of Abode
3. Profane The Ground
4. Prana
5. Message From Atlantis
6. WOW!
7. Universal Love
8. Be Afraid Of Nothing
9. Unbroken Shiver
10. Touching The Golden Cloud
11. Butoh
12. Choices Over Me
13. AUM

Score: 69 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 1 maart 2013

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.