Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
    21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alistair MacLean (auteur)† - 104
  • Andreas Wildi (Felony) - 47
  • Bård G. "Faust" Eithun (Emperor) - 52
  • Iggy Pop (The Stooges) - 79
  • Jarno Uski (Sinamore) - 48
  • Jerry Only (Misfits) - 67
  • Jim Sadist (Nunslaughter)† - 55
  • Jukka Nevalainen (Nightwish) - 48
  • Lothar Heimberg (Scorpions) - 74
  • Mars Bonfire (Steppenwolf) - 83
  • Marsha Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Oscar Asunder (Dark Embrace) - 45
  • Ricardo "Dyrion" Pedrosa (The Spektrum) - 42
  • Robert Smith (The Cure) - 67

Vandaag overleden:
  • Derek Jones (Falling In Reverse) - 2020
  • Derek O'Neil (Fury) - 2007
  • Earl Hooker - 1970
  • Sandy Denny (Fairport Convention) - 1978
Review

Disperse - Living Mirrors
Jaar van release: 2013
Label: Season of Mist

Disperse - Living Mirrors

Dat de Poolse metalscene meer herbergt dan de brute lompheid van Behemoth, Vader en Decapitated, weet iedereen. Echter, op Riverside na, blijft de populariteit van de gemiddelde Poolse band steken bij hier en daar een aardig succesje. Disperse heeft de potentie hier verandering in aan te brengen, maar slaagt daar met Living Mirrors nog niet helemaal in. De muzikale kwaliteiten zijn er zeker, maar het is het allemaal net niet.

Door de poging meerdere genres te verenigen, lijkt de band niet altijd een even duidelijke koers te varen. Over de gehele linie lijkt de progscene de meeste wind in de zeilen te hebben, maar zo nu en dan wordt er volledig overstag gegaan in de richting van (bijvoorbeeld) de djent. Het blijft echter bij een windvlaagje want voor djent is het allemaal veel te zoetgevooisd en is de productie te mat.

Daarmee komen we gelijk op een ander kritiekpuntje. Door de gebalanceerde, ronde productie klinkt het allemaal wel wat liefjes en dat mag toch in de metal geen compliment zijn. Zanger Rafał Biernacki toont zich evenzeer een geoefend (stemband)kunstenaar, maar er waait niet meer dan een flauw briesje door zijn keel. Als hij dan ook nog hier en daar de noodzaak voelt zijn stem door een vocoder te laten vernaggelen, moet ik me bedwingen om niet op de stopknop te drukken. Die stuurfoutjes tezamen zorgen voor een net iets te instabiele vaartocht. Zonde, want zo krijg je veel te weinig ruimte om te genieten van het prachtige uitzicht.

Luister toch naar het talent dat deze bemanning ontegenzeggelijk aan boord heeft. Die dikke bassolo in Butch, die geweldige gitaarsolo in Universal Love en dat spannende einde van Be Afraid Of Nothing dat naadloos overgaat in het brute begin van Unbroken Shiver, tonen aan dat de band het allemaal wel in huis heeft. Het ontbreekt deze schuit alleen aan een koersvaste kapitein die het geheel in het gareel houdt en de neuzen dezelfde kant op richt.

Niettemin is dit een band om in de gaten te houden en voor de liefhebbers van avant-garde en experiment zeker een gokje waard.

Tracklist:
1. Dancing With Endless Love
2. Enigma Of Abode
3. Profane The Ground
4. Prana
5. Message From Atlantis
6. WOW!
7. Universal Love
8. Be Afraid Of Nothing
9. Unbroken Shiver
10. Touching The Golden Cloud
11. Butoh
12. Choices Over Me
13. AUM

Score: 69 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 1 maart 2013

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.