Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
Geen concerten bekend voor 10-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Dalbec (Converge) - 51
  • Glen Buxton (Alice Cooper)† - 78
  • Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer)† - 78
  • Jenni Onishko (Kivimetsän Druidi) - 43
  • Martin Motnik (Eisbrecher) - 53
  • Roy Thomas Baker (producent)† - 79
  • Scott Columbus (Manowar)† - 69
  • Terry Butler (Obituary) - 58
  • Zoltán "Zoli" Téglás (Ignite) - 56
Review

Enemy Of Reality - Arakhne
Jaar van release: 2016
Label: FYB Records
Enemy Of Reality - Arakhne
Recentelijk was Enemy Of Reality nog te zien op het Metal Female Voices Fest in Wieze te België. De Griekse formatie presenteerde daar onder andere songs van de tweede full-length. Net als het debuutalbum Rejected Gods bevat de opvolger een verhaallijn die geïnspireerd is door de Griekse mythologie. Arakhne is gebaseerd op de oud Griekse mythe van de spin die godin Athena uitdaagt.

Vorig jaar vertrok de talentvolle toetseniste Marianthie Makropoulou om zich volledig te kunnen richten op haar muzikale studie. Erg jammer, want zij zorgde onder andere voor de memorabele passage in Torn Apart. Maar niet getreurd, de jonge, klassiek geschoolde pianist Leonidas Diamantopoulos, die tevens actief is in de progressieve band Manhattan Project, volgt haar op en zorgt voor een heel ander geluid. Veel symfonischer en epischer. Ook de productie zorgt voor een heel ander gevoel bij de plaat. De symfonieën staan op de voorgrond en daardoor wordt het gitaargeluid weggedrukt. Het geluid is zwaar (de bas is duidelijk hoorbaar), vol en het geheel komt wat drukker en bombastischer over dan zijn voorganger die wat meer ademde.

Het kost daardoor meer luisterbeurten om deze release te doorgronden. Toch zijn er wel momenten die al vrij snel bijblijven. Het Nightwish-achtige Weakness Lies Within is memorabel en Nouthetisis, met een prima bijdrage van Jeff Waters (Annihilator), valt in positieve zin op. Toch blijft het geheel vrij lang vlak. Dat heeft vooral met de gecomprimeerde productie te maken, waardoor het moeilijker is om een emotionele connectie te maken. Afraid No More ademt wat meer en is een van de hoogtepunten. Ook het erop volgende, cinematische Showdown (met bijdrage van Chiara Malvestiti van Therion) behoort tot de betere tracks. De tweede helft van de plaat luistert makkelijker weg.

Er zijn evenwel een aantal elementen die voor gemengde reacties zorgen. De experimentele gorgelgrunt in Time Immemorial en de overbodige dubstep-elementen in dezelfde track, de mysterieuze zang van Iliana Tsakiraki bij aanvang van Nouthetisis en de vocale bijdrage van Fabio Lione (ex-Rhapsody Of Fire) in de powermetaltrack Reflected zijn daarvan de belangrijkste voorbeelden. De nummers zijn beslist aardig, maar komen door de geluidsmix nooit ideaal tot hun recht. Iliana heeft overigens een prima operastem. Ook haar gewone zang is niets op aan te merken en dat geldt ook voor de technisch vaardige prestaties van de andere muzikanten.

Arakhne is een donkere en bombastische metalplaat die zijn geheimen niet snel prijsgeeft. De cinematische aanpak pakt hier en daar goed uit, maar de productie is te vlak en kunstmatig om de drukke (powermetal)songs echt tot bloei te laten komen. Derhalve is de opvolger van Rejected Gods de eerste luisterbeurten een lichte tegenvaller. Dat ligt niet aan de technische prestaties van de bandleden. Arakhne is heel anders dan zijn voorganger en vergt veel luisterbeurten voordat het kwartje valt.

Tracklist:
1. Martyr
2. Reflected
3. Weakness Lies Within
4. Time Immemorial
5. Nouthetisis
6. Afraid No More
7. Showdown
8. Taste Of Defeat
9. In Hiding
10. I Spare You
11. Gift Of Curse

Score: 73 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 13 november 2016

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.