Na twee demo's, twee splits en een ep komt het Amerikaanse Tombstalker eindelijk met hun debuutalbum. Deze heren staan garant voor een stevige pot thrashy death metal. De albumhoes doet vermoeden dat de nummers niet over bloemenvelden en zonnestralen zullen gaan en is wat mij betreft een ouderwets, overdreven sciencefictionplaatje. Dit past (zoals later blijkt) perfect bij de old school aanpak van deze heren.
Wat direct opvalt na de intro Forlorn Recollections, is dat dit album een ontzettend pakkende groove bezit, maar daarnaast ook nog eens lekker old school klinkt. Loodzware, machinaal klinkende thrash- en deathriffs vliegen op een aangenaam tempo rond de oren terwijl de screams en growls van zanger/gitarist Conqueror Horus zeer ouderwets galmend en naargeestig klinken (niet zoals bij modern klinkende collega's het geval is). Zo nu en dan is er een melodie te bespeuren in de gitaarpartijen. Dit is met name tijdens de titeltrack en Soul Eater het geval. Doordat het geheel zo loodzwaar klinkt, doen de uptempo en thrashy passages soms een beetje denken aan grindcore. Dit wordt aangesterkt door de diepe grunts.
De drums klinken soms een beetje slordig. Dit draagt bij aan het nostalgische en eerlijke karakter van deze schijf. Dit is absoluut niet bedoeld om de drummer tekort te doen, want drumbeest Basilisk timmert werkelijk elk gaatje dicht en varieert grandioos tussen d-beats, blastbeats en midtempo passages.
Het is heerlijk om weer eens metal in dit straatje te horen. Bij de klanken van dit album begin ik zelfs een beetje te verlangen naar Strappado van Slaughter. Kortom, thrashy death metal zoals het hoort te klinken. Een absolute aanrader voor liefhebbers van de oude rotten in het genre.
Tracklist:
1. Forlorn Recollections
2. Chaos Undivided
3. Blood Thirster
4. Fate Weaver
5. Black Crusades
6. Soul Eater
7. Plague Father
8. Chaos Enthroned
Hoofdmenu
-
17 september:
- Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn 18 september:
- Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
- Demon en Steelover
- FM 19 september:
- Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
- Keihurd Festival
- Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
- Plan Nine
- Suffering Quota en Trading Hands 20 september:
- Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
-
15 oktober:
- Firtan en Bezwering
Kalender
Vandaag jarig:
- Dr. Know (Bad Brains) - 68
- Emir "Kralj Teror" Cehovic (KRV) - 46
- Hunter Jackson (Techno Destructo) (Gwar) - 67
- Warren Fitzgerald (The Vandals) - 58
Vandaag overleden:
- Johnny Ramone (Ramones) - 2004
- Mick Schauer (Clutch) - 2019
- Richard Wright (Pink Floyd) - 2008
- Theo Loomans (Asphyx) - 1998
Review
Tombstalker - Black Crusades

Score: 85 / 100
Reviewer: Sander
Toegevoegd: 26 mei 2016
Meer Tombstalker:
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
14 september:
- Ombra - Night Terror 15 september:
- Hexbane - From Hell 17 september:
- Boundaries - Yearning: The unbeautiful after 18 september:
- Aletheya - Chance To Reborn
- Allume - Ex Luto
- Anthrax - Cursum Perficio
- Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
- Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
- Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
- Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
- Game Over - When Darkness Falls
- Godfrost - Hanging Doll
- Hansen - Born With A Hammer
- Krallice - Scour Order
- Maunah - Hjarta
- Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
- Mystery Moon - Way Beyond
- Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
- Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
- Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
- Sea Sleeper - Burden Of Antlers
- Suffering Quota - Sisyphean Life
- Taskforce Toxicator - Countdown To Death
- Terra Black - Mirage
- The Dogs - Trauma Junkie
- The Eternal - Obscured Horizons
- Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
- Valkyrie's Fire - Out of Darkness
- Villagers of Ioannina City - Venceremos
- Wasted Maniacs - Night of the Maniacs 20 september:
- James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.


