Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2025 werd uitgebracht?

Babymetal - Metal Forth
Baest - Colossal
Blackbraid - Blackbraid III
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Burning Witches - Inquisition
Centuries Of Decay - A Monument To Oblivion
Chevelle - Bright As Blasphemy
Defacement - Doomed
Deftones - Private Music
Déhà - Ashes As Rain
Desaster - Kill All Idols
Halestorm - Everest
Hammer King - Make Metal Royal Again
Helloween - Giants And Monsters
In Mourning - The Immortal
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 1
Månegarm - Edsvuren
Martyr - Dark Believer
Mob Rules - Rise Of The Ruler
Pilgrimage - From Amber To Sun
Rise Against - Ricochet
Signs Of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
Unleashed - Fire Upon Your Lands
Vicious Rumors - The Devil's Asylum
een ander album uit augustus 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Rionda (Avalanch) - 53
  • Carlos Denogean (Weedeater)† - 38
  • Dino Cazares (Fear Factory) - 59
  • Felix Bohnke (Edguy) - 51
  • Jill Janus (Huntress)† - 50
  • Mike Baker (Shadow Gallery)† - 62
  • Richard Coughlan (Caravan)† - 78
  • Roel Van Helden (Powerwolf) - 45
  • Sam Rivers (Limp Bizkit) - 48
  • Tomas Nilsson (Devian) - 43

Vandaag overleden:
  • Dave Hlubek (Molly Hatchet) - 2017
  • J.R.R. Tolkien (auteur) - 1973
Review

Silent Knight - Command & Conquer
Jaar van release: 2015
Label: Eigen beheer
Silent Knight - Command & Conquer
Heel even dacht ik hier te maken te hebben met een stel fans van de oude en vergeten band Saga. Hun derde album draagt de titel Silent Knight, maar de muziek van deze Australiërs is uit een heel ander hout gesneden. Veel nieuwe bands zien we niet verschijnen in Down Under en het aanbod van power metal is al helemaal te verwaarlozen. Als we de band mogen geloven, gaat dat dus veranderen.

Silent Knight heeft flink mogen spieken bij de bekendere Europese power metalbands. Een vleugje Helloween hier, een snufje Hammerfall daar. Erg ervaren is dit clubje niet, maar het enthousiasme is er niet minder om. Waar hard gewerkt moet worden aan een eigen identiteit, gieren de fijne solo’s je om de oren. Jesse Onur Oz is een goede zanger die doet denken aan Michael Kiske. De oude Helloween lijkt over het algemeen de grootste inspiratiebron te zijn en dat komt door de vrolijke melodieën en het snelle riffwerk. Conquer & Command luistert goed weg, maar Silent Knight heeft nog een lange weg te gaan. De juiste sfeer neerzetten is één ding, maar goede en memorabele songs schrijven, is andere koek.

Daar zit het probleem van Silent Knight. De muziek steekt alleraardigst in elkaar, maar de doorslaggevende factor ontbreekt. Er zullen hier heus fans zijn van Masterplan, Gamma Ray en Rhapsody Of Fire, die dit album erg leuk gaan vinden. Inmiddels heeft Silent Knight in eigen land mogen openen voor Helloween en dat geeft perfect weer waar deze band staat. Deze heren zijn geen beginners meer, maar moeten nog wel wat groeien om de top van de power metal te halen.

Tracklist:
1. A Call To Arms
2. Conquer & Command
3. Empty Threat
4. Prisoner Of Your World
5. The Call Of The Crow
6. The Strike Of The Sword
7. The Raven's Return
8. One By One
9. Power Metal Supreme
10. The Final Countdown (Europe-cover) (bonustrack)

Score: 74 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 22 november 2015

Meer Silent Knight:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.