Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Jackson (My Dying Bride) - 55
  • Andreas Tyrone Svensson (Backyard Babies) - 52
  • Archie Bleyer (Cadence Records)† - 116
  • Atli Jarl Martin (Helshare) - 52
  • Brad Delp (Boston)† - 74
  • Carl Cadden-James (Shadow Gallery) - 62
  • David Sanchez (Havok) - 37
  • David Thoener (producent) - 71
  • John Wetton (Asia)† - 76
  • Kristian Larsen (Manticora) - 50
  • Michiel Eikenaar (Nihill)† - 49
  • Toni Paananen (Malpractice) - 51
Review

Viking - No Child Left Behind
Jaar van release: 2015
Label: eigen beheer
Viking - No Child Left Behind
Terwijl de halve wereld wacht op nieuw werk van Dark Angel, is er dit jaar gewoon al een thrashplaat verschenen met Gene (God) Hoglan achter het slagwerk. Het vergeten Viking bracht in maart namelijk in eigen beheer het derde album No Child Left Behind uit. Inderdaad, hetzelfde gezelschap dat in de jaren tachtig debuteerde met het rommelige Do Or Die en een cultstatus vergaarde met Man Of Straw.

De link met Dark Angel is niet zo vergezocht. Snarenplukker Brett Eriksen speelde vroeger bij de band en bandopperhoofd Ron Eriksen verzorgde op zijn beurt achtergrondvocalen voor Dark Angel. Tevens delen de bands bassist Mike Gonzalez. Viking bedient zich bovendien van een vergelijkbaar soort muziek. Rauwe, vrij technische thrash met heel veel riffs en tempowisselingen. Invloeden van de hardere Testament en oude Slayer zijn ook niet van de lucht. Melodie moet je met een vergrootglas zoeken. De hoofdrol is net als vroeger weggelegd voor ritmische inspanningen. Want zowel drumspel als gitaarriffs zijn op No Child Left Behind bizar goed.

Minpunt is wel dat de impact van deze sloopkogel ietwat achterblijft door de productie. Alles is weliswaar goed te horen, maar de totaalsound is wat aan de iele kant. Zeker vergeleken met Man Of Straw uit 1989, een plaat die wel moddervet klinkt. De productie maakt deze nieuwe cd echter niet slechter. Wat betreft songmateriaal durf ik te beweren dat dit derde album het beste tot nu toe is. Viking past veel meer variatie toe en de arrangementen steken wat doordachter in elkaar. De solo's zijn in tegenstelling tot de meeste riffs een stuk melodieuzer dan het gescheur van weleer en dat is voor de afwisseling niet verkeerd. En Hoglan? Wel ja, die doet wat hij altijd doet. Ultrastrak spelen op snelheden die voor normale stervelingen nauwelijks te bevatten zijn. Maar Hoglan zou Hoglan niet zijn, als hij zijn spel niet verrijkte met allerlei fills en trucjes. Zonder dat het de composities in de weg staat, overigens.

Wat mij betreft is deze plaat van Viking een goede kandidaat voor het thrashjaarlijstje. No Child Left Behind is door het hectische karakter geen schijf die je even vlot doorgrondt, maar dat blijkt op de lange termijn juist een voordeel. Dat de productie niet voor de extra schop onder de kont zorgt, kost punten, maar het is fijn om deze oude herriemakers weer aan het front te verwelkomen. Deze slag is in elk geval gewonnen.

Tracklist:
1. 9:02 On Flight 182
2. By The Brundlefly
3. Blood Eagle
4. Debt To Me
5. An Ideal Opportunity
6. Eaten By A Bear
7. Wretched Old Mildred
8. A Thousand Reasons I Hate You
9. Helen Behind The Door
10. Burning From Within

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 1 november 2015

Viking - No Child Left Behind
Reactie van VaDeR op 01-11-2015 om 17:58u
Score: 50 / 100

Gek.....ik vond deze plaat juist enorm tegenvallen.Saai en weinig energiek. Komt bij dat ik de strot lang niet zo lekker / gaaf vind als op de vorige platen van deze band. Daar was hij echt super!

Het klinkt zoals je wel vaker hoort bij oude bands die het nog eens proberen. Allemaal net-niet nummers en een sound die gewoon veel te dun is......

Erg jammer

Viking - No Child Left Behind
Reactie van vincent op 01-11-2015 om 19:28u
Score: 75 / 100

Goed maar niet meer dan dat...is toch al een hele tijd uit die cd

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.