Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Jackson (My Dying Bride) - 55
  • Andreas Tyrone Svensson (Backyard Babies) - 52
  • Archie Bleyer (Cadence Records)† - 116
  • Atli Jarl Martin (Helshare) - 52
  • Brad Delp (Boston)† - 74
  • Carl Cadden-James (Shadow Gallery) - 62
  • David Sanchez (Havok) - 37
  • David Thoener (producent) - 71
  • John Wetton (Asia)† - 76
  • Kristian Larsen (Manticora) - 50
  • Michiel Eikenaar (Nihill)† - 49
  • Toni Paananen (Malpractice) - 51
Review

Vidunder - Oracles & Prophets
Jaar van release: 2015
Label: Crusher Records
Vidunder - Oracles & Prophets
Het einde van de retrorockgolf lijkt in zicht te komen. De dagen waarin we ermee overspoeld werden, behoren helaas al tot het verleden en slechts af en toe duikt er nog een bandje op. Dat is erg jammer, want dit was een hype die veel kwaliteit met zich meebracht. We mogen terugkijken op een tijd waarin veel pareltjes uitgebracht zijn. Maar ook nu gebeurt dat nog, want het Zweedse Vidunder, wars van alle trends, brengt een juweel van een album uit.

Vidunder houdt moedig stand en wordt daarin gesteund door het Crusher label dat kwaliteitsbands huisvest als Dean Allen Foyd, Hypnos Dead Man en voorheen ook Blues Pills. Oracles & Prophets is het tweede werkje, maar laat duidelijk horen dat de heren gegroeid zijn. De swingende opener Gone With Dawn laat er geen gras over groeien. Het is een uitbundige track, lekker vlot en de keyboardsolo die volgt, is een waar oorgasme. Ik heb veel goede platen gehoord dit jaar, maar geen die zo’n goede indruk maakte tijdens de eerste luistersessie als Oracles & Prophets.

Het gevaar bij platen die meteen indruk maken, is dat ze later toch niet zo goed waren als gedacht. Die vlieger gaat ook op voor Vidunder. Deze Zweden mogen dan de zaakjes goed voor elkaar hebben, maar de meeste songs zijn ‘gewoon’ leuk om te horen. Spelen kunnen ze echt wel en met deze zanger mag de band in zijn handjes wrijven, al blijven de echte prijsnummers vaak uit. De openingstrack is geweldig en verder vallen The Owl en de afsluiter op. Het zijn dit soort tracks waardoor je besluit dat je hier toch niet te maken hebt met een Led Zeppelin-kloon. Een eigen geluid creëren is onmogelijk deze dagen, maar Vidunder doet wel zijn best. Geen originaliteitsprijs voor deze heren, maar ze weten wel regelmatig een prettige sfeer van mystiek en psychedelica te scheppen.

De laatste complimenten zijn voor het artwork. Binnen dit genre worden plaatjes gewaardeerd waarin veel te ontdekken valt. Lekker lang staren dus. Een afbeelding uit de rorschachtest is simpel, maar briljant. Je moet er maar op komen.

Tracklist:
1. Gone With Dawn
2. Son Of Every Lie
3. Phoenix Cluster
4. Kalhygge
5. The Owl
6. In And Out Of Mind
7. Twisted Faces
8. Soon Gone
9. Oracles And Prophets

Score: 83 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 5 oktober 2015

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.