Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
  • 28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
  • 29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
Geen concerten bekend voor 27-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Bown (Status Quo) - 80
  • Björn Mankner (fotograaf) - 53
  • Greg Puciato (The Dillinger Escape Plan) - 46
  • Jörg Michael (Stratovarius) - 63
  • Marcus Riewaldt (Suidakra) - 48
  • Michael Beinhorn (producent) - 66
  • Phil Chess (Chess Records)† - 105
  • Rafael Diaz (Barón Rojo) - 49
  • Renato Russo (Legião Urbana)† - 66

Vandaag overleden:
  • Peter "Pete" Wells (Rose Tattoo) - 2006
  • Rolf Kempf (songwriter) - 2025
Review

Parkway Drive - Ire
Jaar van release: 2015
Label: Epitaph Records
Parkway Drive - Ire
Als er één vaandeldrager is in het metalcore-genre, dan is dat overduidelijk Parkway Drive. Al vanaf het debuutalbum Killing With A Smile (2005) zit de carrière van de Australiërs in de lift en tien jaar later laat de formatie horen dat het plafond nog lang niet bereikt is. De kracht zit hem in de finesse, waarbij de band moeiteloos aanstekelijke gitaarriedels, zwaar beukwerk en grootste refreinen combineert en daarbij altijd duidelijk definieerbaar blijft als Parkway Drive. De nieuwe langspeler Ire demonstreert dit nog maar weer eens en staat vol met makkelijk te verteren nummers die zich meteen in je oren wurmen.

Ire is dan ook de meest toegankelijke plaat die de Aussies tot op heden hebben uitgebracht. Alle songs lijken erop gericht te zijn om elke concertzaal of festivalweide plat te spelen. De kenmerkende snelheid heeft plaatsgemaakt voor een wat lager tempo, waardoor de accenten meer zijn verplaatst naar de zang van Winston McCall en zijn teksten. De nummers zijn melodieuzer van aard en lijken allemaal toe te werken naar verschillende climaxen of andere vormen van interactie met het publiek. Zo zijn de whohowho's meer dan genoeg aanwezig, evenals de nodige breaks, 'vuist in de lucht'-momenten en de opbouw naar verwoestende mosh-stukken.

Dit kan een punt van kritiek zijn, maar dat is niet van toepassing op Ire. Parkway Drive weet deze elementen namelijk prima te smeden tot heerlijk en vloeiend stampwerk. Zo is het aanstekelijke Vice Grip de ideale match tussen stadionrock en metalcore en laat het verwoestende en sterk aan Rage Against The Machine-linkende Crushed geen spaan heel van welk publiek dan ook. Wel moet de band oppassen niet te ver door te slaan in het melodieuze. Zo overtuigt afsluiter A Deathless Song niet helemaal en is het gecreëerde handjeklap-moment á la We Will Rock You in het langzame Writings On The Wall op het randje. Op toekomstig materiaal hoeft het dan ook echt niet softer te klinken.

Maar met maatschappelijk relevante teksten en het hart op de juiste plek weet Parkway Drive met Ire de juiste snaar te raken. Ditmaal bewandelt de band nieuwe paden en dat pakt verrassend goed en catchy uit. Meer melodie en vooral meer cleane zang van Winston McCall is wat het nieuwe plaatwerk te bieden heeft. Dit zal gevolgen hebben voor de fanbase, want waar de een verlangt naar het compromisloze gebeuk uit de dagen van weleer, heeft Ire ook de potentie om de niet zo metal-georiënteerde luisteraar aan te trekken. Gelukkig verliest de band zijn identiteit niet uit het oog en staan er genoeg zware tracks op de plaat als Dying To Believe, Crushed, The Sound Of Violence en Dedicated. In combinatie met het aanstekelijke materiaal levert een veelzijdig en afwisselend album op, waar meer dan genoeg van valt te genieten.

Tracklist:
1. Destroyer
2. Dying To Believe
3. Vice Grip
4. Crushed
5. Fractures
6. Writings On The Wall
7. Bottom Feeder
8. The Sound Of Violence
9. Vicious
10. Dedicated
11. A Deathless Song

Score: 80 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 28 september 2015

Meer Parkway Drive:

Parkway Drive - Ire
Reactie van Bastiaan op 28-09-2015 om 18:39u

Vaandeldrager wil ik deze band niet noemen. Wat te denken van onder (veel) meer Killswitch en Unearth, die al veel langer meedraaien?

Parkway Drive - Ire
Reactie van Henk op 28-09-2015 om 18:43u
Score: 45 / 100

Er is maar 1 vaandeldrager: Hatebreed!

Parkway Drive - Ire
Reactie van Een Metalfan op 28-09-2015 om 20:19u

Parkway Drive is toch wel de meest populaire momenteel denk ik hoor.
Al doet Killswitch uiteraard ook goede zaken. Maar vooral in de moderne groepen is het toch vooral PWD denk ik die populair is.

Hatebreed is hardcore, verkeerde vaandeldrager :)

Parkway Drive - Ire
Reactie van Een Metalfan op 28-09-2015 om 20:30u

Metalcore......triestige "muziek".....

Parkway Drive - Ire
Reactie van leo op 28-09-2015 om 21:39u
Score: 85 / 100

daar hebben we de truie bazen fanclub weer hoor. Er is genoeg metalcore die goed en ook orgineel is maar ik gok dat de meeste alleen bashen zonder het uberhaupt te kennen.

Parkway Drive - Ire
Reactie van Nathan op 30-09-2015 om 14:16u
Score: 50 / 100

De aanwezige toegankelijkheid en catchiness gaan helaas ten koste van de aantrekkelijkheid en felheid. Album om gauw te vergeten.

Parkway Drive - Ire
Reactie van Metalmachine op 02-10-2015 om 12:10u
Score: 75 / 100

Aardig album. Ik vind het album iets te soft. Iets meer breaks, en iets meer snoeiharde screams, etc. had het voor mijn gevoel net iets sterker gemaakt. Al met al blijft het natuurlijk top! Binnen de metalcore is dit echt een van grotere namen.

Parkway Drive - Ire
Reactie van Een Metalfan op 06-10-2015 om 12:45u

eerste album dat ik niet ga kopen...heb hem al 2 maal beluisterd en valt behoorlijk tegen.

wat een triestige reacties wel van die 'echte' metalheads hier. achja sommige moeten atijd wel commentaar hebben. close minded people everywhere

Parkway Drive - Ire
Reactie van Jorgen op 19-11-2015 om 18:33u
Score: 25 / 100

Triestige plaat, eerste die ik niet koop van hen. Het is elk album slechter en slechter gegaan maar het was altijd nog luisterbaar. Dit keer is het echter te zwak. Ongelofelijke tegenvaller.

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.