Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Nergard - A Bit Closer To Heaven
Jaar van release: 2015
Label: Battlegod Productions
Nergard - A Bit Closer To Heaven
Nergard is het geesteskind van de zeer getalenteerde noor Andreas Nergard, die met A Bit Closer To Heaven het tweede product aflevert en ik moet zeggen dat het weer de moeite waard was. Opnieuw uitgebracht via het Australische label Battlegod Productions, dat naast metalbands sinds kort ook melodieuze acts (Tony Mills) in haar stal heeft. Twee jaar na het debuut Memorial For A Wish, waar een blik met prominente rockmuzikanten werd uitgenodigd, heeft hij wederom voor deze plaat zijn kennissenkring opgetrommeld en het zijn niet de minsten. Wat dacht je van zangeres Elize Ryd (Amaranthe), Andi Kravljaca (Aeon Zen), Ralf Scheepers, Nils K. Rue (Pagans Mind) en natuurlijk Andreas zelf die verantwoordelijk was voor drum-, bas en keyboardpartijen.

Vanaf de stevige opener Lights And Shadows (dat zo op een Kamelot-album had kunnen staan) tot aan afsluiter All I Want Is You is het genieten van de ingenieus gecomponeerde liedjes (met kop en staart), waar met name de vocalen van Kravljaca en Ryd de show stelen. De dame in kwestie is niet alleen visueel een diamantje, maar heeft bovendien een bijna engelachtige stem die op vrijwel iedere song haar stempel drukt. Dat hoge niveau wordt constant vast gehouden, maar Nergard moet oppassen dat het niet te zoetsappig wordt.

Dat A Bit Closer To Heaven een bijzondere plaat is geworden is wel duidelijk. Een cd dat spat van de emotie, sfeer, passie en oprechte hartstocht. Luister maar eens naar tracks als het overtuigende On Through The Storm of het bloedstollend mooi ballad-achtige I Will Found You waar de twee stemmen van Ryd en Kravljaca prachtig in een duet worden versmolten of het schitterende, melodieuze Let It Come met Michael Eriksen van Circus Maximus die de lead vocalen voor zijn conto neemt. Heerlijk is de solo op Help Me Through The Night met zelfs wat licht progressief drumwerk.

A Bit Closer To Heaven is geen album geworden voor fans die van keiharde metal houden, maar voor fijnproevers die vooral melodie hoog in het vaandel hebben. Nergard verbaast vriend en vijand met zijn nieuwe album.

Tracklist
1. Lights And Shadows
2. Fall From Grace
3. On Through The Storm
4. Let It Come
5. Help Me Through The Night
6. I Will Find You
7. A Bit Closer To Heaven
8. When All I Want Is You

Score: 86 / 100

Reviewer: Guus
Toegevoegd: 17 september 2015

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.