Enquête

Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1982?

Accept – Fast As A Shark
Accept – Princess Of The Dawn
Anvil – Metal On Metal
Asia – Heat Of The Moment
Golden Earring – Twilight Zone
Iron Maiden – Hallowed Be Thy Name
Iron Maiden – Run To The Hills
Iron Maiden – The Number Of The Beast
Judas Priest – The Hellion/Electric Eye
Judas Priest – You've Got Another Thing Comin'
Kiss – I Love It Loud
Manowar – Battle Hymn
Mercyful Fate – A Corpse Without Soul
Metallica – Hit The Lights
Motörhead – Iron Fist
Picture – Lady Lightning
Rainbow – Stone Cold
Rush – Subdivisions
Scorpions – Blackout
Survivor – Eye Of The Tiger
Vandenberg – Burning Heart
Venom – Black Metal
Whitesnake – Here I Go Again
Y&T – Forever
een andere kraker uit 1982

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 22-10-2023.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Cairns (Therapy?) - 58
  • Ben Sotto (Heavenly) - 43
  • David Coverdale (Whitesnake) - 72
  • Frank Ferreira (Helstar) - 58
  • Jeremiah Riley (Lucifixion) - 46
  • Rhett Forrester (Riot)† - 67
Review

Steve 'n' Seagulls - Farm Machine
Jaar van release: 2015
Label: Spinefarm Records

Steve 'n' Seagulls - Farm Machine

De Finnen van Steve 'n' Seagulls zijn al een tijdje een hippe brigade op Youtube waar zij al redelijk bekend zijn met hun covers van legendarische metalsongs. In berenvellen, korte broek, overall en met een hooivork in de hand maakt de groep van de meest ruige metaltracks een waar bluegrassfeestje. Het is een vrolijke bedoeling en een poging om van enkele van de meest ruige metalriffs een vrolijk folkriedeltje te maken.

Op hun eerste langspeler Farm Machine nemen de heren klassiekers van Led Zeppelin, AC/DC, Iron Maiden, Metallica en anderen onder handen. Sommige van de nummers zijn zoals gezegd al een tijdje als verschillende versies op Youtube te bewonderen. Met succes, want de songs zijn al veel bekeken en heden ook verkrijgbaar op een album met maar liefst twaalf covers. Vooral de AC/DC-covers Thunderstruck en You Shook Me All Night Long mogen er zijn en datzelfde geldt voor Paradise City van Guns 'n' Roses.

Aan de nummers zelf is weinig gesleuteld. Het lijkt vooral om arrangementen te gaan zonder daarbij echt iets te veranderen, zodat het wellicht meer geschikt zou zijn om in akoestische bezetting met banjo, trekharmonica en ander minder luide instrumenten dan elektrische gitaar ten gehore te brengen. Helaas is dat ook te horen, want sommige van de covers werken minder goed. Rammsteins Ich Will, bijvoorbeeld, wil maar niet uit de verf komen. Wellicht dat het nummer ook gewoon niet zo goed past tussen het meer uptempo repertoire van de rest van de plaat. Daarnaast bekruipt je naarmate de plaat vordert, ook steeds meer het gevoel van een gimmick, wat de schijf wel leuk maakt voor even, maar ook redelijk snel gaat vervelen.

Farm Machine is ondanks een aantal zeer leuke tracks dan ook geen overdonderend succes. Veel van de muziek is leuk voor even, maar doet toch ook wel weer verlangen naar het ruige van de originele versies, hoewel dat niet wegneemt, dat enkele van de covers zeker smaken naar meer. Wellicht dat de groep zich beter had kunnen beperken tot covers van bijvoorbeeld alleen AC/DC.

Tracklist:
1. Grand Opening
2. Black Dog (Led Zeppelin)
3. Thunderstruck (AC/DC)
4. The Trooper (Iron Maiden)
5. Ich Will (Rammstein)
6. Paradise City (Guns 'n' Roses)
7. Nothing Else Matters (Metallica)
8. Over The Hills And Far Away (Gary Moore)
9. Seek And Destroy (Metallica)
10. Holy Diver (Dio)
11. Run To The Hills (Iron Maiden)
12. You Shook Me All Night Long (AC/DC)
13. Cemetery Gates (Pantera)

Score: 72 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 4 juni 2015

Steve 'n' Seagulls - Farm Machine
Reactie van harbinger_of_death op 04-06-2015 om 12:10u
Score: 5 / 100

Volgens mij heeft de wereld genoeg aan 1 Hayseed Dixie (hoe leuk ook met een hoop bier in je nek)

Steve 'n' Seagulls - Farm Machine
Reactie van appie op 04-06-2015 om 21:36u

onderbroekenlol misschien leuk na 30 glazen bier

Steve 'n' Seagulls - Farm Machine
Reactie van Een Metalfan op 05-06-2015 om 09:56u

Na 30 glazen bier? Heb jij een alcoholprobleem dan???
Niet goed bezig hé manneke. Stop hier maar mee en drink maar liters cola ....veel gezonder!

Steve 'n' Seagulls - Farm Machine
Reactie van appie op 05-06-2015 om 22:53u

nee ik heb geen problemen met alcohol

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2023 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.