Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Sentinel Beast - Depths Of Death (re-release)
Jaar van release: 2015
Label: Marquee Records
Sentinel Beast - Depths Of Death (re-release)
Eerlijk gezegd snap ik er vrij weinig van. Op een of andere manier lijken uitgerekend de thrash metalplaten uit de jaren tachtig, waarop een frontvrouw te horen was aan heruitgaven toe te zijn. Laatst kreeg ik op die manier Détentes Recognize No Authority, maar ik denk dat het werk van Fear Of God en Znöwhite juist die eer verdienen. Wat ik nu ga zeggen, zal voor veel thrashfanaten hoogverraad zijn: Deze re-release had echt niet gehoeven.

Zitten er echt nog mensen te wachten op Sentinel Beast? Ik ga er eigenlijk wel van uit dat de liefhebbers dit werkje al lang en breed in de kast hebben staan. De thrashrevival is over en daarmee ook de tijd waarin de (underground)klassiekers van drie decennia geleden als warme broodjes over de toonbank gingen. Ik weet dat er mensen zijn die vinden dat Sentinel Beast echt een van de meest ondergewaardeerde metalbands ooit is, maar ik heb de fascinatie nooit begrepen. Jammer dat ik dat middels een review van de re-release moet laten blijken.

Wat me vooral tegenstaat, is dat Sentinel Beast meer waarde hechtte aan het sneller en extremer klinken dan andere bands, dan dat ze echt toffe muziek geschreven hebben. Daarom spreek ik zelf liever van speed metal. Er gaat geen seconde voorbij of de hypersnelle gitaarsolo’s vliegen je om de oren. Ik denk bijna dat Mark Koyasako en Barry Fischel niet aan twinsolo’s doen, omdat ze elkaar liever afwisselen. Dat ze elkaar zo de rust gunnen, terwijl de ander probeert zoveel mogelijk noten op hun plankje te slaan. Melodieën en goede riffs komen duidelijk op de tweede plaats.

Uiteraard zijn er fans die dit soort rommelige producties charmant vinden. Ik ben er doorgaans zelf een van, mits de muziek natuurlijk in orde is. Depths Of Death heeft echt te weinig goede momenten. De ritmesectie doet zijn best om alles bij te benen en Debbie Gunn heeft een gave strot (doet heel erg denken aan Nicole Lee van Znöwhite), maar dit maakt de muziek hooguit luisterbaar. Dat laatste gaat overigens niet op voor de cover van Phantom Of The Opera, waar Debbie als een soort boze Donald Duck klinkt. Ik twijfel nog altijd of ik dit hilarisch of gewoon slecht vind.

Tracklist:
1. Depths Of Death
2. Mourir
3. Dogs Of War
4. Corpse
5. Evil Is The Night
6. Sentinel Beast
7. Revenge
8. The Keeper
9. Phantom Of The Opera (Iron Maiden cover)
10. Depths Of Death (Metal Massacre VII)

Score: 55 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 7 maart 2015

Meer Sentinel Beast:

Sentinel Beast - Depths Of Death (re-release)
Reactie van bakvet op 07-03-2015 om 14:54u
Score: 73 / 100

Review dekt de lading goed, en dit is inderdaad meer speed dan thrash. Wat mij betreft is dit geen klassieker, hoogstens een aardige plaat. Niks aan deze band is echt goed, hoewel ik 'Mourir' een goed nummer vind. Bij nader inzien luister ik deze plaat regelmatig alleen maar voor dit nummer.
Dat deze plaat wordt gerereleased zal vooral komen omdat het kan, en omdat er toch positieve recensies te vinden zijn over deze plaat zoals je in de review benadrukt, maar goed, welke 80's liefhebber kent dit album niet?

Sentinel Beast - Depths Of Death (re-release)
Reactie van metalfan op 07-03-2015 om 19:10u
Score: 80 / 100

Tof album; beetje in het straatje van oude Slayer, Nasty Savage, Zoetrope etc. Mourir is idd een te gek nummer en rest mag er zeker wezen.

Sentinel Beast - Depths Of Death (re-release)
Reactie van Mad Max op 08-03-2015 om 03:20u

Speed metal, kom op zeg, echt goede speed metal was echt wel tandje sneller en beter!

Sentinel Beast - Depths Of Death (re-release)
Reactie van bakvet op 08-03-2015 om 10:19u

Rustig maar Boze Max, we weten allemaal dat dit niet Skeptics Apocalypse is.

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.