Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Falkenbach - Asa
Jaar van release: 2013
Label: Prophecy Productions
Falkenbach - Asa
Het Duitse eenmansproject Falkenbach is al jarenlang een zeer gewaardeerde undergroundact met een zeer specifieke en uit duizenden herkenbare sound die laveert tussen rustieke folk en atmosferische black metal. Met name albums als ...En Their Medh Riki Fara... en ...Magni Blandinn Ok Megintiri... behoren tot genrefavorieten bij liefhebbers van beide genres. De tijden dat we lang moesten wachten op nieuw materiaal van dit heerschap, lijken gelukkig achter ons te liggen. Daar waar het vorige album Tiurida nog ruim zes jaar op zich liet wachten, ligt met Asa binnen een alleszins acceptabele twee jaar een opvolger in de rekken.

Of dat een onverdeeld voordeel is, is echter de vraag. Hoewel Asa in alle aspecten een op en top Falkenbach-album is, bekruipt mij af en toe iets te veel het knagende gevoel dat ik naar een herhaling van zetten aan het luisteren ben. Sterker nog: bij vlagen krijg ik zelfs het idee dat sommige riffs en ideeën simpelweg gerecycled worden. Ook de afwisseling tussen snellere, meer blackmetalgeoriënteerde nummers en clean gezongen, meer op akoestische gitaarpartijen leunende folkachtige nummers is inmiddels een vanzelfsprekend onderdeel van de sound van Falkenbach geworden.

Asa begint evenwel ouderwets sterk. Zo weet het dromerige, mijmerende Vaer Stjernar Vaerdan, met sfeervol akoestisch gitaarwerk en de steeds beter wordende cleane zang van Vratyas Vakyas de luisteraar direct te raken. Het hierop volgende Wulfarweijd is een typische opzwepende knaller, met stoere, pompende ritmes en gekrijs in plaats van rustiek en akoestische gitaren. Het contrast werkt wonderwel. Ook Bronzen Embrace is een ijzersterk nummer: vurig, met passie gespeeld en met een krachtig klinkend refrein. Maar het contrast tussen subtiele, folkachtige nummers en meer gedreven blackmetalnummers raakt een beetje uitgewerkt, zeker omdat het zo’n bekende formule is geworden, en tegen het einde beginnen de nummers steeds meer op elkaar te lijken.

Natuurlijk zou het een beetje zurig zijn om deze band volledig af te rekenen op het wat rigide vasthouden aan een formule die al jarenlang werkt, zeker als dat een formule is die tot een dergelijk uniek geluid heeft geleid. Maar wie Asa naast bovengenoemde albums legt, kan toch niet anders dan concluderen dat Falkenbach wat minder uniek klinkt en de kwaliteit van de composities er niet per se op is vooruit gegaan. Desondanks bevat Asa genoeg mooi materiaal om een flink aantal luisterbeurten mee verder te kunnen, maar het kippenvel is inmiddels wel over.

Tracklist:
1. Vaer Stjernar Vaerdan
2. Wulfarweijd
3. Mijn Laezt Wourd
4. Bronzen Embrace
5. Eweroun
6. I Nattens Stilta
7. Bluot Fuër Bluot
8. Stikke Wound
9. Ufirstanan Folk
10. Beloved Feral Winter (Bonus Track CD 2)
11. En Lintinbluitin Faran... (Bonus Track CD 2)
12. Return To Ultima Thule (Bonus Track CD 2)
13. I Svertar Sunna Luihtint (Bonus Track CD 2)

Score: 76 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 2 december 2013

Falkenbach - Asa
Reactie van Metalmachine op 02-12-2013 om 16:13u
Score: 80 / 100

Klinkt best aardig. Zelfs iets beter dan Tiurida voor mijn gevoel. Krijg wel weer hetzelfde gevoel als Heralder. Best een leuke plaat!

Falkenbach - Asa
Reactie van sietse Grind op 05-12-2013 om 16:09u
Score: 90 / 100

weer een super cd!!!

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.