Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
  • 12 december:
  • Bad Omens, The Ghost Inside, Bilmuri
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
  • 13 december:
  • Bad Omens, The Ghost Inside, Bilmuri
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Grindpad, Obstruktor en Axident
  • 14 december:
  • Katatonia, Evergrey en Klogr
  • 16 december:
  • Imminence
  • Katatonia, Evergrey en Klogr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Molko (Placebo) - 53
  • Clay Patrick McBride (fotograaf) - 57
  • Dan Blocker (acteur)† - 97
  • Endre Paksi (Ossian) - 67
  • J Mascis (Dinosaur Jr.) - 60
  • John Cornfield (producent) - 67
  • José Rubio (WarCry) - 47
  • Meg White (The White Stripes) - 51
  • Messiah Marcolin (Candlemass) - 58
  • Mike Young (Devin Townsend) - 46
  • Nicole Ansperger (Eluveitie) - 44
  • Wolf Hoffmann (Accept) - 66
Review

Falkenbach - Tiurida
Jaar van release: 2011
Label: Napalm Records
Falkenbach - Tiurida
Het heeft lang – heel lang – geduurd voordat we eindelijk weer een teken van leven mogen vernemen van de pagan/folk metalband Falkenbach. Na het alweer uit 2005 stammende Heralding The Fireblade heeft het namelijk maar liefst zes jaar geduurd voordat Tiurida het levenslicht zag. Vanaf het eerste hoorngeschal tijdens de intro klinkt Tiurida echter vertrouwd. Falkenbach bouwt duidelijk verder op haar traditionele sound en het moet gezegd worden: de statige, stijlvolle composities zijn een ware verademing in een genre dat tegenwoordig vooral wordt (over)bevolkt door allerlei partybandjes die hun matig gecomponeerde nummers door een frivool fluitje proberen te camoufleren.

Opener Where His Ravens Fly is een typisch voorbeeld van zo’n nummer dat zich heerlijk traag aan de luisteraar ontvouwt. De sterke melodielijnen en de (in dit genre ongebruikelijk goede) cleane zang maken dit tot een zeer overtuigend nummer. Het hierop volgende Time Between Dog And Wolf laat de traditionele stevigere kant van Falkenbach horen. Wat opvalt is dat de grunts van Tyrann een stuk krachtiger zijn geworden. Hoewel het nummer steviger is, blijft de epische sfeer duidelijk overeind, met name door de sublieme melodielijnen.

Die epische, heroïsche sfeer is dan ook het belangrijkste wapenfeit van Falkenbach. Muzikaal gezien is het materiaal op Tiurida misschien niet eens ontzettend hoogstaand, maar de band slaagt er wel in om de luisteraar mee te voeren door haar weidse en meeslepende nummers. Luister maar eens naar nummers als Runes Shall You Know (met een mooie, subtiel terugkerende gitaarmelodie) en het fascinerende, tragisch klinkende Sunnavend, die ondanks hun relatieve eenvoud keer op keer blijven boeien.

Een kritiekpunt kan zijn dat er in de zes jaar tussen Heralding The Fireblade en Tiurida maar weinig is veranderd. Dat is enerzijds ook wel een terecht punt, want Tiurida is weliswaar een sterk, maar ook een weinig verrassend album geworden. Tegelijkertijd merk ik nu al dat ik dit album haast dagelijks luister. Hoewel het album dus weliswaar niet meer echt origineel is, zit het materiaal dermate goed in elkaar dat ik nu al weet dat Tiurida heel vaak in mijn cd-speler zal bivakkeren. Een mooi album om lekker mee weg te dromen.

Tracklist:
1. Intro
2. ...Where His Ravens Fly...
3. Time Between Dog And Wolf
4. Tanfana
5. Runes Shall You Know
6. In Flames
7. Sunnavend
8. Asaland (Bonus Track)

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 16 maart 2011

Falkenbach - Tiurida
Reactie van joeri op 10-04-2011 om 10:46u
Score: 90 / 100

het is zeker weer een typisch falkenbach cd geworden
ik vind de afwisseling in de nummers weer erg goed
idd lekker ook weer om bij weg te dromen
muziekaal gezien kan die man het toch echt wel

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.