Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Roadkill - Land Of The Dead
Jaar van release: 2012
Label: Eigen beheer

Roadkill - Land Of The Dead

Je kunt als band natuurlijk wel verantwoordelijk zijn voor mijn favoriete Nederlandse festival ooit, maar op een gegeven moment verwacht ik toch een nieuwe cd. Gelukkig kan ik mezelf nu voorbereiden op een nieuwe Roadgrill editie met Land Of The Dead, het eerste volwaardige album met Marc MacBlade op zang en tevens de tweede full length van deze Nederlandse heavy metal band.

Roadkill is, zoals wel vaker binnen het heavy metal genre het geval is, geen band die het moet hebben van ingewikkelde ritmes of hoogstaande teksten, maar als het aankomt op het schrijven van pakkende nummers met aanstekelijke melodieën, stelt de band op Land Of The Dead nergens teleur. Helemaal songs als het stoere The Devils Dance, het catchy Saviour en de verstopte bonustrack God Of War (die we al eerder op de Dark Side-ep tegen kwamen), laat de band een stevig staaltje heavy metal horen met ijzersterkte solo's en fijne zang.

MacBlade heeft een stevige strot met een stemgeluid dat nog het meest aan Dio doet denken. Onvervalste heavy metal zang, al moet ik toegeven dat ik bij vlagen het idee heb dat er een effect over de zang zit dat het geheel wat doffer maakt dan het in het echt zou klinken. Dit is dan wel meteen de enige kritiek die ik op de productie heb, want verder hanteert men een fijne oldschool mix zonder al teveel poespas. De cd klinkt alsof de band in je woonkamer staat te spelen en dat is prima.

Verwacht verder geen wereldschokkende gebeurtenissen. De plaat verveelt praktisch niet, heeft een aantal erg leuke uitschieters en zal live voor een fijne aanvulling op de setlist zorgen. Voor mij is dit genoeg, al moeten de mensen die iets vernieuwends willen horen hier vanzelfsprekend niet aan beginnen. De rest van jullie kom ik waarschijnlijk wel op Roadgrill tegen.

Tracklist:
1. Intro
2. Land Of The Dead
3. Heaven & Hell
4. Shadows
5. The Devils Dance
6. Mayday
7. The World Is On Fire
8. Follow
9. Saviour
10. Wake Up The Wolves
11. Feared
12. God Of War (bonustrack)

Score: 75 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 28 mei 2013

Roadkill - Land Of The Dead
Reactie van John op 28-05-2013 om 16:01u

"MacBlade heeft een stevige strot met een stemgeluid dat nog het meest aan Dio doet denken"
Dan toch als Dio die 14 dagen niet had kunnen poepen.

Roadkill - Land Of The Dead
Reactie van da -Z- op 29-05-2013 om 04:10u
Score: 90 / 100

Gave plaat! Heb m al een paar weken en draai m regelmatig. Gewoon goeie metal zonder moeilijkdoenerij

Roadkill - Land Of The Dead
Reactie van appie op 29-05-2013 om 20:18u
Score: 45 / 100

de vergelijking met dio is wel heel ver gezocht maar een prima zanger.
deze man zou wat goeie muzikanten om zich heen moeten hebben, de rest van de band ken beter met een eveneens matige zangeres, covers op bedrijfs en school feestjes gaan spelen

Roadkill - Land Of The Dead
Reactie van Old Mhb op 31-05-2013 om 18:04u

Ik ga geen score geven omdat bij mij alles staat of valt bij de zanger. Welke idioot heeft het in zijn kop gehaald om deze vent te vergelijken met Dio ? Je moet als band al vreselijk vals en slecht spelen om je zanger onderuit te halen maar dat geld niet omgekeerd. Ik ken platen zat met goeie muzikanten die onderuit gemaaid worden door de zanger. En dit is zo'n schijf In mijn ogen althans. Maar ik heb ook het gevoel dat dit zo' n "Love it or hate it" zanger gaat worden.Zoals King Diamond, Thorsten Bergmann, Geddy Lee, Glenn Danzig of Joey Ramone

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.