Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Kuntz (Abydos) - 63
  • Antto Einari Melasniemi (HIM) - 50
  • Daniel Svensson (In Flames) - 48
  • Davide Pesola (Klimt 1918) - 47
  • Hayashi Yoshiki (X Japan) - 60
  • Joey Zampella (Life Of Agony) - 54
  • Michael "Mike D" Diamond (Beastie Boys) - 60
  • Oliver Sykes (Bring Me The Horizon) - 39
  • Thomas Petersson (Tiamat) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Paley (The Paley Brothers) - 2024
  • Mike Pinera (Blues Image) - 2024
  • Robin Miller (King Crimson) - 2014
Review

Roadkill - Merlin
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer
Roadkill - Merlin
Roadkill bestaat al sinds 1997 en nu is er dan eindelijk de eerste full-lenght cd. Dat werd dus wel tijd, aangezien we het tot nu toe moesten doen met de demo Crititicus Patheticus en de mini-cd Pyramid. Ze komen uit Nederland en dat is op zich niet zo bijzonder. Ze spelen alleen de wat minder populaire variant van metal. Dus geen gothic, death of black, maar true heavy metal. De echte experts van dat genre komen nog altijd uit Duitsland, Zweden en Italie. Echter, met deze cd laat Roadkill horen dat de Nederlanders er ook wel wat van kunnen.

De muziek is geïnspireerd door de jaren 80 metal, zo heb ik gelezen op de hun site. En inderdaad, ik hoor Judas Priest- en Megadeth-achtige riffs afgewisseld worden met Maiden-achtige melodieen. Door deze combinatie zou je bijna kunnen zeggen dat Roadkill de Nederlandse Iced Earth is. Nummers als The Dream en The Last Vote hadden zo van de hand van Jon Schaffer kunnen zijn. Of wat dacht je van No One. Het begint als Judas Priest ten tijde van Painkiller, om tijdens het refrein om te slaan naar een Iron Maiden-nummer. Nu wil ik niet zeggen dat alles gejat wordt van deze bands. Er is gewoon goed gespiekt.

De zang past erg goed bij de muziek. Ik wist niet eens dat er in NL geschikte zangers waren voor het heavy metal-genre. Hij zingt onder andere over de elektrische stoel (10.000 Volts, auw!), de president (Last Vote) en natuurlijk de tovenaar Merlijn in het titelnummer, De teksten zijn lekker simpel gebleven en daar houd ik wel van. Met King Of Swords gaan ze op de Manowar-toer en ik hoop dat ze dat nooit meer doen! Wat een vreselijke tekst! En er is nog één ding wat me niet bevalt. Soms eindigen de nummers plotseling totaal onverwacht. Bijvoorbeeld na de solo-sectie verwacht je nog een keertje het refrein of zo, maar dan wordt het nummer afgekapt. Dit wordt mij wat te vaak gedaan. Misschien dat het hun manier is om een eigen geluid te creeeren, maar ik vind het niks.

De band heeft de beschikking over twee gitaristen en het is duidelijk te horen dat ze de solo's met elkaar delen. Ze mogen zich van mij wel wat meer uitleven, want het lijkt wel alsof ze zich een beetje inhouden. Het openingsnummer bevat namelijk indrukwekkend gitaarwerk en dat mis ik verderop in de cd toch wel een beetje. De riffs klinken gelukkig wel lekker vet, mede door de prima productie. Ja, Roadkill heeft een leuke eerste cd uitgebracht. Het is niet allemaal niet bijzonder. Maar als je een avondje lekker wilt headbangen, heb je aan Merlin wel een goede.

Tracklist:
1. 10.000 Volts
2. No One
3. Merlin
4. Dying World
5. Smooth Lookin' Creep
6. Rapin' Justice
7. Died Trying
8. King Of Swords
9. Human Season
10. Pyramid
11. The Dream
12. Last Vote
13. Turned Page

Score: 75 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 22 februari 2005

Roadkill - Merlin
Reactie van da -Z- op 23-02-2005 om 07:37u
Score: 8 / 100

Deze cd heb ik al een tijdje in mijn bezit en imo is 'ie gewoon af. De vermelding van de 'Iced Earth' van Nederland is zeer goed gekozen, met als enig verschil dat deze plaat wél in mijn cd-speler zit in tegenstelling tot Iced Earth. De nummers zijn gewoon strak en direct en de productie is zeer goed. Aanrader voor iedereen die van goeie metal houdt en de nederlandse metalscene wil steunen; dit is een band die er wél toe doet in vergelijking met al die klote Within Temptation clones die nu overal in Nederland opstaan en die onrechtmatig veel aandacht krijgen

Roadkill - Merlin
Reactie van mark op 28-08-2006 om 21:23u
Score: 100 / 100

roadkill the best ik heb ze gezien bij het drag me down festival en westerpop roadkill is of the rocks!!!

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.