Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Cseh (Casketgarden) - 45
  • Ben Kasica (Skillet) - 42
  • Bjørn Dencker (Dodheimsgard) - 50
  • Ed O’Brien (Radiohead) - 58
  • Frédéric Renaut (Elvaron) - 50
  • George Marino (technicus)† - 79
  • Johan van Stratum (Stream Of Passion) - 44
  • Lari Kuitunen (Vanguard) - 47
  • Maciej "Maxx" Koczorowski (Chainsaw) - 47
  • Michael Kamen (componist)† - 78
  • Mikko Seppänen (Vanguard) - 43
  • Phil Mogg (UFO) - 78
  • Philip Labonte (All That Remains) - 51
  • Robert "Litza" Friedrich (Acid Drinkers) - 58
  • Rocco Mastromarino (Apothys) - 43
  • Rolf Kempf (songwriter)† - 79
  • Terence Holler (Eldritch) - 58

Vandaag overleden:
  • Joey Ramone (Ramones) - 2001
Review

The Devil Wears Prada - Dead & Alive
Jaar van release: 2012
Label: Ferret Music
The Devil Wears Prada - Dead & Alive
The Devil Wears Prada behoeft geen nadere introductie voor metalcore fans, maar omdat er geen enkele review van deze band is terug te vinden op Metalfan.nl, zie ik mij toch genoodzaakt een beetje historie aan deze review toe te voegen.

De band werd opgericht in 2005 en heeft sindsdien vier studioalbums voortgebracht: Dear Love, A Beautiful Discord (2006), Plagues (2007), With Roots Above And Branches Below (2009) en hun laatste wapenfeit Dead Throne (2011). Met name hun laatste album (en de in 2010 uitgebrachte EP Zombie) deden het goed. The Devil Wears Prada speelt pure metalcore en heeft inmiddels met name in thuisland USA de eredivisie weten te bereiken.

Valt er nog meer te liegen over deze band? Allereerst valt natuurlijk de belachelijke bandnaam op, waarbij iedereen meteen aan de gelijknamige film denkt. De band zelf haast zich iedere keer te vertellen dat niet de film, maar het boek de basis vormde voor hun bandnaam. Blijkbaar vonden ze het boek een synoniem voor een anti-materialistische geestestoestand. Wikipedia weet ons te vertellen dat nadat de band erachter kwam dat het boek deze lading helemaal niet heeft, ze een andere lading hebben gegeven aan de naam. Een christelijke lading wel te verstaan, want The Devil Wears Prada is een christelijke band. “Als je voor God staat maakt het hem echt niet uit als je nou een Prada sjaal om hebt of niet”. Tja, dat klinkt allemaal niet bijzonder intelligent. Maar uiteindelijk is het de muziek waar het allemaal om draait, dus hoe zit het daar dan mee?

Helemaal niets mis mee, tenminste als je van metalcore houdt. Dead & Alive bevat 16 tracks die met name afkomstig zijn van de meest recente schijven, en alle 16 duidelijk maken dat The Devil Wears Prada de kunst van metalcore beheerst. Het ragt er lekker op los, de cleane zangpartijen vormen de minderheid en komen goed tot zijn recht (hetgeen ik in dit genre nogal eens het euvel vind) en de songs steken goed in elkaar. De live-opnames zijn lekker rauw hetgeen wordt onderstreept door de tevens aangeboden DVD van het concert in Worchester, Michigan waar het vijftal een zeer energiek en robuust optreden neerzet. Ik heb ze live nooit mogen aanschouwen maar mocht dat ooit gaan lukken, dan lijkt me een flink feestje te wachten. Overigens wordt van de DVD ook duidelijk dat ze een ware keyboardspeler in hun midden hebben, maar die met name introtjes en zo verzorgd en als zodanig nooit irritant klinkt.

Van de tracklist was ik wel gecharmeerd van Sassafras en Constance, en het instrumentale Kansas en de (bekende) single Hey John, What’s Your Name Again? (tja, het is nu eenmaal een christelijke band) springen er ook uit. Het niveau van de CD en DVD blijft van gelijke hoogte, en verdient een rapportcijfer waarmee ze thuis mogen komen. Voor degene die de band niet kennen een aangename binnenkomer. De fans hebben de schijfjes natuurlijk allang in huis, want ze dateren van 2012.

Tracklist:
1. Dead Throne
2. Untidaled
3. Escape
4. Sassafras
5. Born To Lose
6. Mammoth
7. Kansas
8. Hey John, What's Your Name Again?
9. Vengeance
10. Outnumbered
11. Assistant To The Regional Manager 12. Dez Moines
13. Dogs Can Grow Beards All Over
14. Chicago
15. Constance
16. Danger: Wildman

Score: 80 / 100

Reviewer: Rick
Toegevoegd: 3 februari 2013

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.