Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Filth, Kanine en Reformist
  • 18 augustus:
  • Alcest en Kabbel
  • Signs of The Swarm, Extermination Dismemberment en Heavy//Hitter
    12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Wildman Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ian Rilen (Rose Tattoo)† - 79
  • Larry Howe (Vicious Rumors) - 65
  • Linde Lindström (HIM) - 50
  • Wednesday 13 (Murderdolls) - 50

Vandaag overleden:
  • Bill Kennedy (producent) - 2012
Review

The Devin Townsend Project - Epicloud
Jaar van release: 2012
Label: InsideOut Music
The Devin Townsend Project - Epicloud
Bij beschrijvingen van Devin Townsend vallen regelmatig termen als ‘muzikale duizendpoot’ en ‘alleskunner’ te lezen. Nu is de beste man nadat hij de stekker uit Strapping Young Lad trok inderdaad veelzijdig te werk gegaan. Toch doen de omschrijvingen niet al zijn materiaal even veel recht aan. Neem nu dit nieuwe werkstuk Epicloud. Het album heeft weinig met progressieve rock te maken en klinkt ook zeker niet als het werk van een muzikale duizendpoot. Wie op dergelijke beschrijvingen af komt, komt dus van een koude kermis thuis.

Is Epicloud daarom een slecht album? Nou nee, absoluut niet zelfs. Maar het is in grote lijnen wel een behoorlijk simpel in elkaar stekend album, dat al na een enkele luisterbeurt blijft plakken, maar waarvan de lange termijn-waarde wat lastiger is in te schatten. Voor de korte termijn is Epicloud echter in ieder geval een lekker plaatje geworden. Het opmerkelijke intro (dat episch wordt gezongen door een gospelkoor) plaveit de weg voor rechttoe-rechtaan rockers als True North en Lucky Animals. Ondanks de filmische geluidsmuur zijn dit eigenlijk nummers die niet enorm opmerkelijk zijn, hoewel de zoetgevooisde en bij vlagen lekker rockende stem van Anneke van Giersbergen een welkome toevoeging is.

Er staan gelukkig wel een aantal enorm opzwepende krakers op Epicloud. Zo is Liberation een vet en modern klinkend nummer met een lekker zwaar aangezet, ‘over-the-top’ refrein. Kingdom klinkt strak, machinaal en episch, terwijl More! een soort kruising tussen een ouderwets venijnig Stapping Young-Lad nummer met een Ministry-refrein is. Sowieso bevallen de wat hardere nummers mij beter dan soft voortkabbelende nummers als Where We Belong en Divine. Epicloud is uiteindelijk een pakkend, lekker wegluisterend, hedendaags album geworden, dat bij vlagen wellicht iets te zoet is. Het muzikale equivalent van een lekker weghappende donut, die niet veel verrassende subtiele smaken herbergt, maar desondanks erg smakelijk is. Alleen ben je er na een stuk of tien wel weer een hele tijd klaar mee.

Tracklist:
1. Effervescent!
2. True North
3. Lucky Animals
4. Liberation
5. Where We Belong
6. Save Our Now
7. Kingdom
8. Divine
9. Grace
10. More!
11. Lessons
12. Hold On
13. Angel

Score: 77 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 24 september 2012

Meer The Devin Townsend Project:

The Devin Townsend Project - Epicloud
Reactie van speedfreak op 24-09-2012 om 15:32u
Score: 100 / 100

Dit is Geniaal en Devin is een moderne Mozart.

The Devin Townsend Project - Epicloud
Reactie van pos op 24-09-2012 om 18:36u

Vreemd dat Anneke van Giersbergen niet even vermeld wordt in de recensie.

The Devin Townsend Project - Epicloud
Reactie van pos op 24-09-2012 om 18:37u

Euh goed lezen is ook een kunst.

The Devin Townsend Project - Epicloud
Reactie van metaljanet op 24-09-2012 om 19:12u
Score: 90 / 100

Het is u vergeven omdat ge het zelf toegeeft : )
Wederom Topschijfje, maar omdat het idd wat "eenvoudiger" is, toch maar een ... / 100

The Devin Townsend Project - Epicloud
Reactie van peetn op 25-09-2012 om 17:40u
Score: 60 / 100

Geniaal, Mozart??????????????? Dan ben ik Robin Hood..

The Devin Townsend Project - Epicloud
Reactie van cor op 26-09-2012 om 10:45u
Score: 65 / 100

De muziek zal wel vernieuwend zijn, maar het klinkt gewoon nergens naar .Ik heb er niets mee,met dat hele Devin Townsed project niet

The Devin Townsend Project - Epicloud
Reactie van Kees op 26-09-2012 om 11:34u
Score: 90 / 100

Vindt het geweldig dat de auteur van de recensie zegt dat hij er helemaal klaar mee is en dan toch een 77/100 geeft. Zo goed is deze cd!

The Devin Townsend Project - Epicloud
Reactie van Ali op 26-09-2012 om 13:40u
Score: 65 / 100

Vind de plaat zeer tegenvallen. Kingdom is het beste nummer, maar stond ook al op een eerder album in een betere uitvoering.
Beetje een opvullertje tussen de 4 DTP platen en Ziltoid 2.

The Devin Townsend Project - Epicloud
Reactie van Pepijn op 27-09-2012 om 11:42u
Score: 55 / 100

Komt te zoet, te braafjes en te eenvoudig op me over. Ik vrees dat de houdbaarheidsdatum voor mij na een paar luisterbeurten al bereikt is.

The Devin Townsend Project - Epicloud
Reactie van Erik op 29-09-2012 om 20:56u
Score: 90 / 100

Wederom een geweldig album van deze topmuzikant!

The Devin Townsend Project - Epicloud
Reactie van Andre op 30-09-2012 om 17:25u
Score: 85 / 100

In al z'n simpelheid gewoonweg geniaal!

The Devin Townsend Project - Epicloud
Reactie van Billy op 27-12-2012 om 23:38u
Score: 90 / 100

Geweldig album. Misschien niet zijn meest technische album maar dat maakt hij goed met een fantastische epische productie.
Mensen, vooral meneer de reviewer, vergeten hoe vreselijk moeilijk dat is.

Hoogtepunt van het album is voor mij Grace, wat een geweldig nummer is dat.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.