Fleddy Melculy
    22 oktober:
  • Deep Sun, Oikoumen en Hel’s Throne
  • Wolvennest, Bedsore en Vigljos
  • 23 oktober:
  • Catharsis en Embers Of Oblivion
  • The HU en SKÁLD
  • Tiffany Kills en Seven Thirty
  • Unholy Craft, Cirith Gorgor en Reinkaos
  • 24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • Embers Of Oblivion en Øçta
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • Samhain festival
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, 7 Miles To Pittsburgh, Bangalore Choir, Picture en Jurassic Park
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 26 oktober:
  • Clawfinger
  • 27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
    22 november:
  • I Am Morbid, Atheist, Cancer en Narcotic Wasteland
  • Iron Jinn en Temple Fang
  • Juneau & Traanbaard
  • Pro-Pain, Spear en Schizm
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aram Kalousdian (Nu.Clear.Dawn) - 47
  • Bobby Blotzer (Ratt) - 68
  • Bobby Fuller (The Bobby Fuller Four)† - 84
  • Cris Kirkwood (Meat Puppets) - 66
  • Darryl Jenifer (Bad Brains) - 66
  • Dave McClain (Machine Head) - 61
  • Don Doty (Dark Angel) - 61
  • Ed Repka (illustrator) - 66
  • Fred "Sephiroth" Colombo (Spheric Universe Experience) - 43
  • Helmut Lotti - 57
  • Jon Foreman (Switchfoot) - 50
  • Kevin Killen (producent) - 67
  • Leslie West (Mountain)† - 81
  • Luisma Hernández (Arwen) - 49
  • Marc Shaiman (componist) - 67
  • Martijn Brauwers (Morning) - 50
  • Mike Elizondo (producent) - 54
  • Mikhail "Lightspeed" Pekhotin (Below The Sun) - 40
  • Piotr "Peter" Wiwczarek (Vader) - 61
  • Rafael Bittencourt (Angra) - 55
  • Steffi Hertz (Haggard) - 51
  • Stuart Chatwood (The Tea Party) - 57
  • Svante Henryson (Yngwie Malmsteen) - 63
  • Tim Kinsella (Cap’n Jazz) - 52
  • TobyMac (DC Talk) - 62
  • Vinnie Hornsby (Sevendust) - 59
  • Zardonic - 41

Vandaag overleden:
  • Edd Griles (regisseur) - 2024
  • George Young (The Easybeats) - 2017
  • Jane Dornacker (The Tubes) - 1986
  • Jimmy Miller (producent) - 1994
Review

Sólstafir - Svartir Sandar
Jaar van release: 2011
Label: Season of Mist
Sólstafir - Svartir Sandar
De laatste jaren heeft het IJslandse Sólstafir zich gestaag weten op te werken van undergroundband tot een smaakvol collectief dat ondanks zijn bijzondere en onorthodoxe sound een relatief breed publiek weet aan te spreken. Natuurlijk, een band als Sólstafir zal nooit tot de écht grote bands gaan behoren – daarvoor is de muziek te ontoegankelijk – maar het lijkt er wel op dat deze groep steeds populairder wordt en niet slechts bij een kleine schare ‘insiders’ bekend blijft. Het is niet voor niets dat de band geboekt is voor het steeds populairder wordende Paganfest.

Het is niet meer dan terecht, want ook Svartir Sandar, het vierde volledige album van deze heren, is een schitterend epos geworden dat het verdient om door veel mensen gehoord te worden. Met tachtig minuten verspreid over twee schijfjes is het een langspeler in de ware zin van het woord geworden, maar Svartir Sandar is zo afwisselend en bomvol prachtige muziek dat de lengte geen moment stoort. De band speelt voortdurend met contrasten, waardoor het album van begin tot eind intrigeert. Zo klinkt Svartir Sandar op sommige momenten ruw en ongepolijst, als het IJslandse landschap, maar tijdens andere passages juist weer heel breekbaar en deernisvol.

Bij vlagen heeft de muziek van Sólstafir zelfs een soortgelijk fragiel en ondefinieerbaar aura als een band als Sigur Rós. Neem nu het prachtige Kukl, een nummer dat onbestemd zwevend tussen dromerige en weemoedige sferen bivakkeert. Ook het kalme en tragisch klinkende Fjara is werkelijk van ongekende schoonheid, vooral vanwege de fabuleuze, hemelse vocalen en prachtige pianomelodie die halverwege hun intrede doen. Niet alleen de trage en subtiele kant van Sólstafir overtuigt echter; ook de rauwe en stevigere kant van de band imponeert. Zo zijn Ljós Í Stormi (met heerlijk psychedelische gitaarklanken onder slepend, repetitief, soms haast tribal-achtig drumwerk), het stuwende titelnummer (dat middels zijn fraaie, uitgesponnen instrumentale passages naar een mooie, sfeervolle climax toewerkt) en de fantastisch rockende, psychedelische afsluiter Djákninn stuk voor stuk pareltjes.

De ´love it or hate it´-factor van deze band is het klagerige, semi-cleane stemgeluid van zanger Aðalbjörn Tryggvason. Hoewel ik in eerste instantie enorm moest wennen aan zijn zang, moet ik inmiddels toegeven dat het juist zijn geluid is dat Svartir Sandar extra cachet geeft. Zijn ruwe, eigenzinnige stemgeluid past namelijk uitstekend bij de eveneens ruwe en eigenzinnige muziek. Kortom: met Svartir Sandar heeft Sólstafir gewoon een pracht van een plaat afgeleverd, die eigenlijk simpelweg bij iedere liefhebber van originele en eigenzinnige metal in de kast hoort te staan.

Tracklist:
1. Ljós Í Stormi
2. Fjara
3. Þín Orð
4. Sjúki Skugginn
5. Æra
6. Kukl
7. Melrakkablús
8. Draumfari
9. Stinningskaldi
10. Stormfari
11. Svartir Sandar
12. Djákninn

Score: 90 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 10 februari 2012

Meer Sólstafir:

Sólstafir - Svartir Sandar
Reactie van King of Beer op 10-02-2012 om 15:50u
Score: 98 / 100

Prachtige cd, ongekend zeldzaam mooi.

Sólstafir - Svartir Sandar
Reactie van Een Metalfan op 13-02-2012 om 21:13u

Oprecht verbaasd ... klinkt geweldig!!

Sólstafir - Svartir Sandar
Reactie van Bakema NL op 16-02-2012 om 08:12u
Score: 95 / 100

Wat een plaat weer van deze heren, geweldig !!!
Pas laat ontdekte ik deze band en dat was nog live ook, in het voorprogramma van Swallow the sun. Op het moment zelf wist ik niet goed wat ik er mee moest, kon het niet in 1 x verwerken. Maar er was iets intrigerends aan deze band. Alleen die zang, die aparte stem, beetje vreemd. Eenmaal thuisgekomen dingen gaan beluisteren en toen viel het kwartje......en hij viel hard. Nu heb ik natuurlijk alle cd's en dit is meteen een van mijn favoriete bands geworden die op eenzame hoogte staan qua muziek, net als ik op die manier een Agalloch heb zitten.

Sólstafir - Svartir Sandar
Reactie van Wilhelm op 18-02-2012 om 13:48u
Score: 92 / 100

enorm goed album

SCHANDALIG LATE REVIEW. Geen promootje mogen ontvangen jongens? Kom op he... verder kijken dan je promoneusje langer is...

    21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
  • 23 oktober:
  • Absolute Darkness - Witness To A Dying World
  • After Infinity - Beyond Eternity
  • Beaten To Death - Vntrve
  • Boneyard - Black Static
  • Boss Keloid - Float & Aperture
  • City Of Lights - City Of Lights
  • Could Seed - Terminal
  • Dragonland - Prophecies
  • Embryectomy - Vitriolic Baptism
  • Entheos - Empty on the Inside
  • Estertor - Evil Black Church
  • Forbidden - Forbidden
  • GDP - Cross Off Matthew
  • Get The Shot - Crucifixion Depiction
  • Godzilla in the Kitchen - Termination Sequence
  • Half Me - DOGMA
  • HENFALD - Fortæl Om Dit Døgn (EP)
  • High On Blood - The Bloodrite Doctrine
  • Hostilia - The Curse of Khamun
  • Ian Blurton's Future Now - Imperial Filth
  • Ignea - Monumental
  • IN PAIN (swe) - My Knife Cuts Flesh
  • Kant - Echoes Of Unfortunate Times
  • Killed By Sorrow - Empire of Excess
  • LEADFEATHER - Catch The Silvertrain
  • LENG TCH'E - Hammered Into Collapse
  • LIKE ROSES - After It Ends
  • Moni Jitchell - Aware
  • Neon Rider - Keepers Of The Flame
  • Saprobiontic - Of Fire and Bloodshed
  • Savage Grace - Underworld
  • Sigilo - Gloria ad Inferi
  • SPIKE AND THE GIMME GIMMES - Shit the Bed
  • Stygian Steel - Black Lotus Veil
  • Swervedriver - Raise: Demos
  • The Flower Kings - Hope
  • Tony Iommi - From The Dark
  • Turmion Kätilöt - Resodance
  • Viper Queen - Munich City Nights
  • Wolfshead - Wolfshead
  • Wyrm Chasm - Wyrm Chasm
  • 26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.