Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
Geen concerten bekend voor 07-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna Katharina Kränzlein (Schandmaul) - 45
  • Claudio Carrasco García (Poema Arcanus) - 51
  • Greg Tribbett (Mudvayne) - 57
  • Jani Kinnunen (Medicated) - 37
  • Martin "Ducky" Duckstein (Schandmaul) - 53
  • Michael Tangermann (Superior) - 59
  • Richard Fortus (Guns N' Roses) - 59
  • Rob Caggiano (Volbeat) - 49
  • Robin Finck (Guns N' Roses) - 54
  • Ronni Clasen (Manticora) - 47
  • Sebastian Marino (Overkill)† - 60
  • Sergio Ortola Ramon (Phantom Mask) - 47
  • Steve DiGiorgio (Sadus) - 58
  • Tim Calvert (Forbidden)† - 60
  • Tommy Thayer (Kiss) - 65
  • Zach Myers (Shinedown) - 42

Vandaag overleden:
  • Chris Blair (technicus) - 2005
Review

Manigance - Récidive
Jaar van release: 2011
Label: XIII Bis Records

Manigance - Récidive

”In a world where almost all the bands sing in English, Manigance has taken a place apart, preferring to preserve its identity rather than blend into the crowd…” Voor de lezers: Manigance is Frans, dus het hele verhaal van ‘we behouden graag onze eigen identiteit’ maakt de band niet veel origineler dan andere bands, het is gewoon dezelfde arrogantie die hen ervan weerhoudt om in Parijs een keertje in het Engels te reageren als je een bepaald woord echt niet in het Frans weet (maar o zo hard probeert).

Goed, genoeg flauw grappen over de Fransen, want Manigance laat een sterk staaltje power metal horen waardoor het geen moment een gemis is dat de teksten voor een leek onverstaanbaar zijn. De band omschrijft zichzelf als een combinatie van Hammerfall, Edguy, Sonata Arctica en Rhapsody, maar het klinkt toch net iets minder lichtvoetig dan deze genoemde acts. Goed, Didier Delsaux lijkt in een bepaald opzicht wel op Tobias Sammet, maar klinkt in zijn middenbereik vele malen krachtiger en heeft nooit van die kitscherige uithalen of keelklanken, waardoor hij eigenlijk een stuk prettiger aan te horen is. Alsof Bruce Dickinson een verjongingskuur heeft ondergaan en spontaan besloten heeft iets lager te zingen.

Namen als Sonata Arctica en Rhapsody doen deze band echter geen recht, want hoe goed ik ook naar deze bands kan luisteren, Manigance heeft toch een stuk meer ballen. Natuurlijk zitten er neoklassieke solo’s in, maar de composities zelf zijn vaak gevarieerder dan het standaard rechttoe rechtaan beukwerk. Een nummer als Récidiviste komt misschien over als standaard power metal, maar een pareltje als Chant de bataille biedt met zijn verschillende tempowisselingen en strak gitaarwerk veel meer dan een gewone kloon zou bieden. Denk bij vlagen aan een iets versimpelde vorm van Dream Theater met power metal invloeden en je komt goed in de buurt.

Het gitaarwerk is om te smullen. Geen nodeloos shredwerk, maar goed opgebouwde solo’s die het ene moment vrolijk en speels à la Gamma Ray zijn, maar het andere momenten een lekkere scheut blues hebben. Door de uitstekende productie is het daarnaast allemaal erg fijn om naar te luisteren en klinkt de muziek zwaar en soft (lees: melodieus) tegelijk. Enige minpunt is dat een album als dit met 65 minuten en 15 nummers gewoon net iets te lang is. Met een paar tracks minder en een lange epic was ik persoonlijk meer content geweest, maar dit is een klein puntje van kritiek. Récidive is een erg lekker power metal album dat iedere liefhebber die niks tegen een andere taal heeft plezier zal doen.

Tracklist:
1. Aura (Intro)
2. Larme De L’Univers
3. Dernier Allie
4. Mercenaire
5. L’Ombre D’Hier
6. Chant De Bataille
7. Secret De L’Ame
8. Récidiviste
9. Illusion
10. Sentiers De La Peur
11. Vertiges (Instru)
12. En Seigneur
13. Déserteur
14. Délivrance
15. Sans Détour

Score: 87 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 15 juni 2011

Manigance - Récidive
Reactie van Erwin op 15-06-2011 om 22:23u

Ik ben geen fan van power metal in een andere taal dan Engels, maar in jouw reviews kan ik me altijd erg goed vinden, dus ik ga 'm zeker even checken, Lennert! Bedankt en ik hoop dat je gelijk hebt.

Manigance - Récidive
Reactie van VATERNL op 16-06-2011 om 09:56u
Score: 87 / 100

Echt een toppertje!
Ben totaal geen fan van andere talen dan Engels in Metal, maar dit is echt zo goed dat ik het geeneens merk.....

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.