Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Spirits Of The Dead - Spirits Of The Dead
Jaar van release: 2009
Label: Big Dipper Records
Spirits Of The Dead - Spirits Of The Dead
Wat een euforie! Eindelijk heb ik dan mijn hand weten te leggen op een exemplaar van het debuutalbum van de Noorse band Spirits Of The Dead. Ik volgde de band al een beetje via MySpace en YouTube, maar nu deze schijf rondjes draait in mijn cd-speler, besef ik me weer waarom ik toch een behoorlijke tijd jacht heb gemaakt op deze plaat.

Het kan niet anders of de heren achter Spirits Of The Dead zijn, net als ondergetekende, opgegroeid in een huishouden waarvan een of beide ouders veel naar klassieke hardrock uit de jaren ’70 geluisterd hebben. Je hoort het namelijk heel goed terug in hun muziek. Je zou het rustig kunnen beschouwen als een mix van Rush, Pink Floyd en Queen. Zij het dat de mix een stuk moderner klinkt, waardoor de link met een band als Muse ook van toepassing is.

Maar dat is niet alles, want al die invloeden zijn gebundeld in bijna veertig minuten prachtige muziek. Het is retro maar tegelijk ook weer niet. Alle zeven songs klinken erg fris, al is het jammer dat de productie soms erg kil is. Gelukkig is Spirits Of The Dead een heel gevarieerde plaat geworden. Ieder nummer heeft wel iets speciaals. White Lady / Black Rave is een lekkere rocker geworden met vlotte zangpartijen. Liefhebbers van psychedelische rock (Spirits Of The Dead) en sterke melodieën (Red) gaan hier probleemloos aan hun trekken komen.

De slagroom op de taart is toch wel de zang van Ragnar Vikse (ex-Einherjer). De beste man heeft een prachtige stem en is daarmee het laatste, ontbrekende puzzelstukje dat het geheel compleet maakt. Iets wat veel bands tegenwoordig missen. Zeven prachtige composities zijn hier getuige van. Spirits Of The Dead heeft de potentie om zich tussen de groten der aarde te voegen.

Tracklist:
1. White Lady / Black Rave
2. The Waves Of Our Ocean
3. My Wild Dream
4. Red
5. T.I.T. (Traveller In Time)
6. Fields Of Gold
7. Spirits Of The Dead

Score: 90 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 18 mei 2011

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.