Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 oktober:
  • All Them Witches en Elder
  • Wind Rose, Orden Ogan en Angus McSix
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dr. Know (Bad Brains) - 67
  • Emir "Kralj Teror" Cehovic (KRV) - 45
  • Hunter Jackson (Techno Destructo) (Gwar) - 66

Vandaag overleden:
  • Johnny Ramone (Ramones) - 2004
  • Mick Schauer (Clutch) - 2019
  • Richard Wright (Pink Floyd) - 2008
  • Theo Loomans (Asphyx) - 1998
Review

Purgatory - Necromantaeon
Jaar van release: 2011
Label: War Anthem Records
Purgatory - Necromantaeon
Death metal 2011 begint allerminst vervelend. Al vroeg in het jaar komen de Duitsers van Purgatory met een nieuw album, hun vijfde alweer. Hoewel Purgatory nooit een hoogvlieger geweest is, is Necromantaeon zeker de moeite van het luisteren waard. Niet alleen is het een muzikale vooruitgang ten opzichte van de vorige albums, ook is het een aardige verademing, voor als je even geen zin hebt in technisch gepriegel of rioolgegorchel.

Hoewel Necromantaeon behoorlijk hedendaags klinkt, doet dit album mij ergens aan oude platen van Vader denken. Misschien komt het door het stemgeluid, misschien door de hele subtiele hint richting thrash, waardoor de nummers flink snel en pakkend zijn en zich vrij makkelijk in het oor nestelen. De cd zorgt niet voor verrassingen, maar ook zeker niet voor verveling. Ruim dertig minuten lang donderen riffs, gehuld in een vies jasje en voorzien van een rauw randje, van nummer naar nummer op de herkenbare, Duitse death metalwijze: Consequent en robuust, maar onderhoudend. Het deemstere sfeertje en dito geluid ruiken zo nu en dan zelfs een beetje naar Belphegor. Vooral de titeltrack neigt behoorlijk naar een slepende uitvoering, alleen doet Purgatory niet aan solo’s die dit gevoel verder zouden versterken. Solo’s of geen solo’s, met Necromantaeon zet de band zich eindelijk een beetje fatsoenlijk op de kaart.

Tracklist:
1. Arrival Of The Undivine
2. Reaping The Diseased
3. Where Darkness Reigns
4. Glorification Of The Lightbearer
5. Downwards Into Unlight
6. Scourging Blasphemies
7. Calling The Grand Destroyers
8. Necromantaeon
9. The Collapse Of Tides

Score: 79 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 24 april 2011

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.