Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Belew (King Crimson) - 76
  • Dave Murray (Iron Maiden) - 69
  • David Amore (Nightmare) - 53
  • Eddie Vedder (Pearl Jam) - 61
  • Erik Mortensen (Communic) - 59
  • George Charalambous (Winter's Verge) - 44
  • Graham Bonnet (Rainbow) - 78
  • Grim (Borknagar)† - 56
  • Jari Mäenpää (Ensiferum) - 48
  • Konstantin Radchenko (ZX Spectrum) - 44
  • Mieszko Talarczyk (Nasum)† - 51
  • Ray "Crazy Raymond" Tabano (Aerosmith) - 79
  • Sebas F. (Dark Embrace) - 43

Vandaag overleden:
  • Jacques Namotte (Wallace Collection) - 2012
  • Leslie West (Mountain) - 2020
Review

My Sleeping Karma - Tri
Jaar van release: 2010
Label: Elektrohasch Records
My Sleeping Karma - Tri
Het hindoeïsme en rockmuziek worden slechts zelden met elkaar gemixt. Alleen in de hippietijd, eind jaren ’60, wisten deze twee elkaar innig te omarmen. Iedereen kent vast wel My Sweet Lord van de te vroeg overleden Beatle George Harrison. In dat nummer worden de hallelujakreten langzaam omgezet in Hare Krishna. Eigenlijk is het grappig dat er sindsdien weinig tot geen toenadering is gezocht tot deze religie. Aleister Crowley liet zich begin twintigste eeuw sterk beïnvloeden door het hindoeïsme. Zijn interesse in yoga en meditaties hebben hem aangezet tot zijn meest populaire boeken: The Book Of The Law (1904) en Magick (1912). De reactie van de kerk was dat je door yoga te beoefenen in aanraking kwam met geesten. Aangezien geesten in christelijke geschriften altijd demonen zijn, besloot men dat yoga een satanische handeling is.

Gek toch dat er nauwelijks bands zijn geweest die daarmee willen provoceren. De tijden zijn natuurlijk veranderd, maar mede daarom was mijn interesse in My Sleeping Karma gewekt. In de verwachting dat deze Duitse band stoner met hindoemuziek zou combineren, haalde ik dit album op bij de lokale platenboer. Provoceren doet deze muziek allerminst. Geen probleem, maar wat me wel teleurstelt is dat er van oosterse invloeden geen sprake is. My Sleeping Karma tapt voornamelijk uit (zeer) psychedelische rock en voegt hier en daar wat invloeden uit de stoner toe.

Ieder nummer is gewijd aan een hindoestaanse god. Dat is daarmee de enige verwijzing. Teksten zijn er niet, dus dit album is volledig instrumentaal. Dat zoiets goed kan uitpakken heeft de band Long Distance Calling inmiddels wel bewezen, maar voor My Sleeping Karma blijkt het een te lastige opgave te zijn. Vooropgesteld dat hier ook best leuke dingen voorbij komen. Naar mijn mening bevatten Brahama en Sattva de beste melodieën.

Het probleem is echter dat My Sleeping Karma zich steeds weer naar een hoogtepunt toewerkt dat steeds maar niet komt. Uiteindelijk blijken Rajas en Sarasvati behoorlijk saaie herhalingsoefeningen te zijn. Het geheel komt op me over als een als een romantische vrijpartij, waarbij voor het orgasme de man zich steeds weer terugtrekt. De muziek is niet slecht, maar deze cd zet je alleen op om de achtergrond te vullen of om bij in slaap te vallen.

Tracklist:
1. Brahama
2. Parvati
3. Tamas
4. Sattva
5. Shiva
6. Vischnu
7. Lakshmi
8. Rajas
9. Sarasvati

Score: 63 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 21 maart 2011

My Sleeping Karma - Tri
Reactie van 17 op 21-03-2011 om 18:38u

Dit album nog niet gehoord maar ander werk is zijn fijne achtergrond muziek.
Ideaal tijdens werk of hobbiespul of leren.

My Sleeping Karma - Tri
Reactie van Ruud op 21-03-2011 om 23:59u

Dan ga je dit album vermoedelijk ook wel waarderen. Het is jammer dat Tri direct alles prijsgeeft. Na enkele keren luisteren is er gewoon niks meer aan te beleven.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.