Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Hour Of Penance - Paradogma
Jaar van release: 2010
Label: Unique Leader Records
Hour Of Penance - Paradogma
De beste Italiaanse death metalband van dit moment is zonder enige twijfel Hour Of Penance. Toen de band in 2003 met Disturbance debuteerde, droop de potentie van alle kanten van de band af en werd de opwaartse mars met iedere nieuwe release gecontinueerd. Met ieder album werd men strakker, lomper en technischer en nu Paradogma een feit is, kan er gerust gesteld worden dat Hour Of Penance akelig dicht bij perfectie komt.

Paradogma is een album waar simpelweg alles aan klopt. Er is een korte intro die totaal niet irritant is en het daarop volgend gebeuk is dan ook meteen knetterhard. Het is een knappe prestatie om zo ongelooflijk snel, strak en kundig te rammen zonder dat de muziek definitie verliest. Er is nul sprake van chaos, rommel of misslag, iedere noot heeft een eigen plek en functie en de nummers behouden een ijzeren structuur. Recent werk van bands als Nile en Hate Eternal heeft op technisch gebied een geduchte concurrent!

Het tempo is moordend hoog. Een heel enkele keer wordt de voet ietsjes van het gas gehaald, maar grotendeels is Paradogma een adembenemende wervelende sprint van intro naar de slotakkoorden en ook de productie is subliem. Zwaar, maar geenszins melig of verstikkend. Ondanks de brute sound kun je iedere speld horen vallen en dit is precies hoe zo`n album zou moeten klinken om interessant te blijven.
Opmerkelijk is dat de cd eigenlijk in het één na laatste nummer Spiritual Ravishment wordt afgesloten met een (prachtige) outro. Het nummer dat daarop volgt, lijkt dan ook helemaal niet bij de cd te horen, want alles aan Apotheosis is anders dan aan de rest. Wel onwijs gaaf, dus hoor en laat u verrassen!

Tot slot is ook de lengte van dit bombardement precies goed. Een ruim half uur, maar geen drie kwartier. Zware, overwegend snelle en technische muziek moet geen uren duren, liever heb ik zo`n cd te kort dan te lang. Als het oor na afloop nog hongerig is, heeft de band het goed gedaan. Een verzadigd en gezapig oor wordt sneller lui en verwend.

Tracklist
1. Paradogma
2. Thousands Of Christs
3. The Woeful Eucharisty
4. Malevolence Of The Righteous
5. Caged Into Falsehood
6. Incestuous Dynasty Of Worms
7. Adversary Of Bigotry
8. Incontrovertible Doctrines
9. Spiritual Ravishment
10. Apotheosis

Score: 90 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 12 oktober 2010

Hour Of Penance - Paradogma
Reactie van pieterr op 12-10-2010 om 17:35u

Heerlijke band, groot fan sinds hun vorige album. Ook dit keer weer een snoeihard album zonder daarbij in herhaling te vallen of te eenvoudige (lees: saaie) nummers te schrijven.

Hour Of Penance - Paradogma
Reactie van Maderchod op 12-10-2010 om 20:26u

Ik gaat eens snel op zoek naar dit schijfje vol beenharde death.

Hour Of Penance - Paradogma
Reactie van Luc Teugels op 01-07-2013 om 15:30u
Score: 98 / 100

Topklasse!

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.