Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Kalender
Vandaag jarig:
  • Allan Johnson (Exciter) - 67
  • Andy Johns (producent)† - 76
  • Anton Corbijn (regisseur) - 71
  • Cristiano Migliore (Lacuna Coil) - 55
  • Daniel Sundbom (Persuader) - 48
  • Jay Schellen (Yes) - 66
  • Luca D'Angelo (Daedalus) - 49
  • Martin Lopez (Opeth) - 48
  • Mikael Stanne (Dark Tranquillity) - 52
  • Tom Gorman (Belly) - 60

Vandaag overleden:
  • Roger Hawkins (Bob Seger) - 2021
  • Twan Fleuren (Legion Of The Damned) - 2011
Review

Hour of Penance - Disturbance
Jaar van release: 2003
Label: Xtreem Music
Hour of Penance - Disturbance
Het Death Metal genre is overbevolkt. Over de laatste jaren springen Death Metal bands wereldwijd als paddestoelen uit de grond. Zeer positief is dat het genre de laatste tijd een hoop goede nieuwe bands rijker is geworden, maar daar tegenover staat dat je wel een Death Metal-verslaafde moet zijn om tegenwoordig nog de bomen door het bos te kunnen zien. Het is niet dat er nou zoveel slechte bands bij zijn gekomen, maar wel heel veel middelmatige. Bands die een aantal jaren geleden nog een welkome aanvulling op het genre waren geweest, worden nu noodgedwongen afgeschreven als onorigineel en onnodig. Zelf heb ik me daar ook regelmatig schuldig aan gemaakt. Death Metal is op zich natuurlijk een vrij conservatief genre, maar naar mijn mening zal er meer geëxperimenteerd moeten worden om deze muziekstijl interessant te houden. Moderne bands als Nile en Cryptopsy en ook oudgedienden als Morbid Angel en Immolation vind ik prima voorbeelden van bands die nog wat bij te dragen hebben, en daar ben ik niet alleen in, getuige de aanhoudende populariteit van deze vier bands. Om nog op te vallen moet je tegenwoordig een herkenbaar geluid hebben, óf echt retegoed zijn. Het liefst beide natuurlijk.

Je hebt het waarschijnlijk al door: Hour of Penance is een band die in de categorie 'middelmatig' valt. Niet omdat ze zwakke songs schrijven, of vanwege een matige instrumentbeheersing, maar omdat de vier heren niets anders zijn dan een mindere versie van bands als Severe Torture, Nile en Deeds Of Flesh. Ik heb het allemaal al honderden keren gehoord, en na een paar nummers kreeg ik dan ook last van een stevige vorm van verveling. De instrumentbeheersing is top notch en de productie is zeker voldoende, maar dat neemt niet weg dat het allemaal herkauwerei is. Misschien staat de periode dat Hour of Penance een coverbandje was nog te fris bij de Italianen in het geheugen, want de heren lijken niets anders te willen dan de identiteit van hun Death Metal helden aan te nemen.

Nu heb ik al twee alinea's gewijd aan de verveling die ik voel ten opzichte van een band als Hour of Penance, maar ik ben ook verplicht om toe te geven dat "Disturbance" best een aardige plaat is voor de échte liefhebbers van brute US Death Metal. Hour of Penance is zeker geen A-band, maar wel een vrij goede B-band. Ben jij zo'n échte liefhebber, tel dan ook gerust 15 punten bij onderstaande score op.

Tracklist:
1. Der Zorn Gottes
2. Rise and Oppress
3. Mystification as Law
4. From Hate to Suffering
5. Inhaling Disbelief
6. N.E.M.A.
7. Spires
8. Soul Addicted
9. Dawn of Cerberus
10. Blood Tribute

Score: 70 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 26 mei 2003

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.