Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 02-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Birgit Muggenthaler (Schandmaul) - 52
  • Chris Boltendahl (Grave Digger) - 64
  • Domenic Pinto (Crimsonfire) - 48
  • Olivier "Morty" Putz (Orion's Night)† - 44
  • Patrik Skoglöw (Arise) - 50
  • Robert Westerholt (Within Temptation) - 51
  • Torsten Ihlenfeld (Brainstorm) - 54

Vandaag overleden:
  • Bubi The Schmied (Zed Yago) - 2018
  • Ragne Wahlquist (Heavy Load) - 2025
Review

Lux Ferre - Atrae Materiae Monumentum
Jaar van release: 2009
Label: Ketzer Records

Lux Ferre - Atrae Materiae Monumentum

Het Portugese Lux Ferre bracht twee jaren geleden hun eerste album Antichristian War Propaganda uit. De muziek op dat album had ik niet eerder gehoord, maar met titels als Brotherhood Of The Goat en Horns’ Crush In Celebration, kon ik me een redelijk goede voorstelling van de thematiek en stijl maken. Een bezoek aan MySpace bevestigde dat beeld: hoge snelheden, veel geweldsexplosies en een bijzonder agressief sfeertje. Hun meest recente album Atrae Materiae Monumentum is van een geheel ander kaliber.

Het openingsnummer Caminho zet met het vorige album in het achterhoofd een heel teleurstellende toon. Weg agressie, weg snelheid, weg Satan! In plaats daarvan pretentieus, Italiaans aandoend geneuzel. In de nummers die daarop volgen is meer rustige muziek te horen, met een ietwat surrealistische sfeer. Kalme en rauwe vocals, veel dromerige melodieën en meer elementen die je bij melancholisch klinkende black metal zou plaatsen. De agressie is er gelukkig nog niet helemaal uit. In elk nummer zit wel een sterke passage waarin de band even de goede oude tijd herleeft, maar helaas zonder de overtuiging die je in de nummers van Antichristian War Propaganda hoorde.

Verderop krabbelt Atrae Materiae Monumentum toch een beetje overeind. In Pira en Breu neemt de agressie toe, al is het op een heel gedoseerde manier. Nergens uitschieters en zonder al te veel overtuiging. Het is alsof Lux Ferre op dit album een kunstje uit probeert te voeren en wel eentje dat totaal niet bij ze past. Mijn tip: ga eens snel doen wat jullie in 2004 zo goed af ging! Minder geneuzel, meer Satan!

Tracklist:
1. Caminho
2. The Bell Of Fate
3. Atrae Materiae Monumentum
4. Correntes
5. Pira
6. Breu
7. Thirst Of Despair
8. Dormente

Score: 64 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 22 april 2010

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.