Alcatraz
Enquête

Wil jij dat Max en Iggor Cavalera met hun Chaos A.D.-show naar de Benelux komen? Zou je dan gaan kijken?

Ja, heel graag, daar wil ik hoe dan ook bij zijn
Wellicht naar een zaaloptreden, als het niet teveel kost
Ach, op een festival zou ik het wel meepikken
Alleen als het met de klassieke line-up van Sepultura zou zijn
Nee, liever Arise of Beneath The Remains
Nee, ik heb geen interesse in een concert van de Cavalera’s
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Jerry Cantrell en Velvet Rush
  • The Midnight Ghost Train en Sons Of Node
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • 21 juni:
  • Grafjammer, Zwart, Suttungr en Frontline Despair
  • Graspop Metal Meeting
  • Hang Youth en Ploegendienst
  • One Eyed Wizard en Impact
  • Thantifaxath em Messor Falce
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Shaw (Uriah Heep) - 69
  • Bif Naked - 54
  • Brad Gillis (Night Ranger) - 68
  • Craig Gruber (Rainbow)† - 74
  • Dan Mullins (My Dying Bride) - 47
  • Erik Wallén (Astral Kingdom) - 38
  • Hank von Hell (Turbonegro)† - 53
  • Ivan Izotoff (Mechanical Poet) - 42
  • Jeff Neal (Boston) - 56
  • Mark Weiss (fotograaf) - 66
  • Max Samosvat (Mechanical Poet) - 44
  • Noddy Holder (Slade) - 79
  • Scott Rockenfield (Queensrÿche) - 62
  • Steve Walsh (Kansas) - 74
Review

S.C.A.L.P. - Chuzhaya Voina
Jaar van release: 2009
Label: Solitude / BadMoodMan Music
S.C.A.L.P. - Chuzhaya Voina
Met de re-release van Through Eternity (1997), het eerste album van deze Russen, weten we nu hoe de band in 1997 geklonken heeft. De relevantie van die heruitgave is mij geheel onduidelijk maar het heeft mij in ieder geval op de hoede gemaakt voor ander/nieuw materiaal van deze band.

Dit Chuzhaya Voina is weliswaar beter dan het album uit 1997 maar ook dit is van een wel heel bedenkelijk niveau. De band heeft eigenlijk geen extreme muzikale koerswijzigingen doorgevoerd en klinkt nog steeds als een smeltkroes van allerlei stijlen waarbij doom metal nog steeds de boventoon voert. Het titelnummer, bijvoorbeeld, heeft echter ook meerdere snellere thrash metal passages die het luistergemak niet echt bevorderen – integendeel. Vergelijkingen zijn dan ook moeilijk te maken. Misschien dat een band als The Blood Divine (van ex-Anathema zanger Darren White) er een beetje bij in de buurt komt. Of eigenlijk, andersom natuurlijk, want het lijkt me onnodig om te vermelden dat S.C.A.L.P. dit niveau bij lange na niet haalt. Als ik toch een pluspunt moet noemen dan is dat de taalkeuze, nu ze in hun moederstaal zingen stoort de slechte beheersing van de Engelse taal in ieder geval niet meer en zijn we gelijk van dat verschrikkelijke accent af.

Tracklist:
1. Rassvet
2. Skzvoz' Stenu
3. Chuzhaya Voina
4. Teni (Tvoi mir...)
5. Zhazhda
6. Kto
7. Solnce Mertvih
8. Za Gorizont I
9. Za Gorizont II
10. The Last (bonus track)

Score: 40 / 100

Reviewer: Felix
Toegevoegd: 17 december 2009

S.C.A.L.P. - Chuzhaya Voina
Reactie van Marcel op 17-12-2009 om 11:18u
Score: 40 / 100

Goed te zien dat ik niet de enige ben die dit waardeloos vindt. Zoals je zegt, ietsiepietsie beter dan de re-release avn de plaat uit 1997 maar dan ook echt maar ietsie.
Een totale als los zand aan elkaar hangende plaat dit met geen enkel goed idee en dan ook nog eens erbarmelijk utigevoerd.

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.