Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Steel Attack - Carpe DiEnd
Jaar van release: 2008
Label: Massacre Records
Steel Attack - Carpe DiEnd
Er is weer nieuw plaatwerk van de Zweedse band Steel Attack. De band maakte in de begindagen degelijke doch standaard power metal maakte, maar pas sinds de cd Enslaved hebben ze een echt eigen geluid weten te creëren. Met de vorige cd Diabolic Symphony hadden ze dat eigen geluid nog verder uit weten te diepen, zodat Steel Attack inmiddels tot een band is uitgegroeid waar men respect voor heeft gekregen. Het is nu typisch zo'n band geworden waar mensen die het niet zo hebben op de wat vrolijkere bands in het genre toch mee uit de voeten kunnen. Die mensen kunnen dan de nieuwe cd Carpe DiEnd ook weer blind aanschaffen.

De cd mag er geluidstechnisch zeker zijn. Sterker nog, de productie is gewoon perfect! Het komt vooral het drum- en gitaargeluid te goede. Ook al hadden de songs weinig voorgesteld, dan nog was het prettig luisteren. Gelukkig heeft Steel Attack wederom tien stevige tracks weten te componeren die uitblinken in hun avontuurlijke opzet en spannende breaks, zonder dat het echt ingewikkeld wordt. Met The Evil in Me en Crawl hebben ze een stel onderhoudende nummers weten te maken. Het symfonische aspect en de soms kippenvel opwekkende refreinen maken vaker dan eens de nummers af.

Met Carpe DiEnd laat de band horen definitief een echt volwassen band te zijn geworden. Het valt wel op dat men tegenwoordig een meer dreigender, slomer tempo prefereerd. Hier is niks mis mee, het is slechts een constatering van mijn kant. Alleen het laatste nummer Beyond The Twilight bevat een stel duizelingwekkende snelheden. Een lekkere knaller dus om de cd mee af te sluiten. Ik denk dat vooral fans van Masterplan, Evergrey en Iced Earth die nog niks van Steel Attack kennen dit nieuwe werkje eens moeten proberen.

Tracklist:
1. Carpe DiEnd
2. The Evil In Me
3. I Keep Falling
4. Holy Is Evil
5. Perpetual Solitude
6. For Whom I Bleed?
7. Angels
8. Entrance To Heaven Denied
9. Crawl
10. Never Again
11. Beyond The Light

Score: 85 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 26 mei 2008

Steel Attack - Carpe DiEnd
Reactie van Kees op 26-05-2008 om 11:49u
Score: 85 / 100

Zeer degelijk album. Beste album van Steel Attack tot nu toe. Vol van smaak.

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.