Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
    11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Barilari (Rata Blanca) - 66
  • Andreas Lill (Vanden Plas) - 60
  • Bram Dewachter (Cardamon) - 45
  • Chris Connelly (Ministry) - 61
  • Chris Dreja (The Yardbirds)† - 79
  • Dick Lövgren (Meshuggah) - 45
  • Gunnar Mathias "Mic" Michaeli (Europe) - 63
  • Lars Sköld (Tiamat) - 52
  • Manuel Munoz (The Old Dead Tree) - 48
  • Martin Roos (Kent) - 53
  • Mutt Lange (producent) - 77
  • Nightmare Industries (Deathstars) - 49
  • Stefan "Stéfane Funèbre" Gemballa (Powerwolf) - 50
  • Torgeir P. Krokfjord (Sarpedon) - 43

Vandaag overleden:
  • Alex Pascu (Goodbye To Gravity) - 2015
  • Graeme Edge (The Moody Blues) - 2021
Review

Circle II Circle - Delusions Of Grandeur
Jaar van release: 2008
Label: AFM Records
Circle II Circle - Delusions Of Grandeur
Zo langzamerhand begint het bij de meeste mensen toch door te dringen dat Savatage niet meer is. Jon Oliva's Pain bracht recent hun derde schijf op de markt en ook Circle II Circle, de band rondom Zak Stevens is inmiddels alweer aan hun vierde album toe. Hoewel de stem van Stevens onlosmakelijk verbonden is met zijn vorige band heeft het er muzikaal gezien weinig meer mee te maken. Op de eerste plaat kreeg hij nog hulp van Oliva en diens latere band, vanaf toen koos Zak zijn eigen weg met zijn eigen band.

Delusions Of Grandeur bevat vooral veel heftige songs. Veel strakke heavy en powerriffs waarbij de dubbelklopper er geregeld aan te pas komt. Het is wel een rare gewaarwording om te ontdekken dat CIIC anno 2008 soms wel heel erg als pure powermetal klinkt. Even slikken voor de CIIC fans wellicht, maar het is toch een logisch vervolg op het vorige werkje, Burden Of Truth. Het gitaarwerk is afwisselend en de solo's zijn voor de gitaarliefhebber puur genieten, wat hier te horen valt is van een niet misselijke kwaliteit. Een mooie aanvulling daarop zijn de toetsenpartijen die niet altijd aanwezig zijn maar sporadisch komen opduiken en veel warmte en melodie met zich meebrengen.

Tussen het vele gitaargeweld zou je haast vergeten dat het in eerste plaats genieten geblazen is met de warme, volle en rustgevende stem van Zak zelf. Deze komt op de vierde track, de powerballade Echoes pas voor het eerst goed tot zijn recht. Toch moet ik als minpunt vermelden dat ik Zak's stem veel beter tot zijn recht vind komen bij zijn vorige werkgever dan bij deze soms te harde muziek. De kracht van het riffwerk verzuipt soms zowat onder de harde ritmesectie waarbij de normaliter rustuitademende stem van Stevens ook onder te lijden heeft. Neemt niet weg dat CIIC wederom met prima songs op de proppen komt. Hoogtepunten zijn Forever, Waiting en het eerdergenoemde Echoes.

Wat wel opvalt is dat het drumgeluid niet goed afgemixt is. Het zweeft af en toe ook op een vreemde manier rond, wat tot onwerkelijk luisteren leidt. Dit is gelukkig slechts een klein smetje op een verder krachtig geproduceerd album. Deze wordt geheel in stijl afgesloten met canonzang, iets wat toch niet mag ontbreken. Klagende fans zullen er altijd wel blijven, maar met Jon Oliva's Pain en Circle II Cirlce zijn zowel de jaren 80 als 90 van Savatage goed vertegenwoordigd. Wederom een sterke plaat van Zak Stevens en kornuiten.

Tracklist:
1. Fatal Warning
2. Dead of Dawn
3. Forever
4. Echoes
5. Waiting
6. Soulbreaker
7. Seclusion
8. So Many Reasons
9. Chase the Lies
10. Every Last Thing

Score: 78 / 100

Reviewer: Bastiaan
Toegevoegd: 30 april 2008

Meer Circle II Circle:

Circle II Circle - Delusions Of Grandeur
Reactie van Jeroen op 30-04-2008 om 15:44u
Score: 75 / 100

Een goed album indeed, maar niet meer dan dat.
Bepaalde nummers klinken me een beetje inspiratieloos in de oren. De zang is gelukkig wel weer smullen geblazen.
Mijn favoriete album Burden of Truth wordt hiermee helaas niet overtroffen.

Circle II Circle - Delusions Of Grandeur
Reactie van Ron op 03-04-2011 om 09:05u
Score: 84 / 100

Vind het toch wel een hele lekkere plaat.
84/100

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.