Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
    17 december:
  • Landmvrks, Underoath, Pain Of Truth en Split Chain
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex (Infected) - 39
  • Andreas "Vintersorg" Hedlund (Borknagar) - 52
  • Lindsay Messaoudi (Elvaron) - 40
  • Mark McGee (Vicious Rumors) - 60
  • Martin Barre (Jethro Tull) - 79
  • Paul Allender (Cradle Of Filth) - 55
  • Peter Meynckens (Axamenta) - 47
  • Randy Black (Annihilator) - 52

Vandaag overleden:
  • David Van Landing (Michael Schenker Group) - 2015
  • John Glascock (Jethro Tull) - 1979
  • Jonas Christiansen (Slavia) - 2011
Review

Artisian - Na Beiste Bho’n Talamh
Jaar van release: 2007
Label: Grindethic Records

Artisian - Na Beiste Bho’n Talamh

Na Beiste Bho’n Talamh is mijn eerste kennismaking met Artisian en dat is tot nu toe niet een erg aangename. Artisian speelt namelijk een hele aparte vorm van black metal, om het maar even vriendelijk uit te drukken. Hun muziek is een mengelmoesje van enkele stijlen; voornamelijk black metal, met hier en daar een tikkeltje death er doorgeweven. In de manier van spelen vallen enkele grindcore-invloeden op. Dit kan natuurlijk goed uitpakken, maar Artisian maakt er een flink rommeltje van, waardoor hun muziek na enkele nummers begint te irriteren.

Na Beiste Bho’n Talamh opent met een radio-uitzending van een nieuwsbericht, over een losgeslagen, Britse, elite paratrooper, die vermoedelijk verantwoordelijk is voor een gigantische moordpartij (geen paniek, hij heeft nog geen kinderen aangevallen!). Op zich heel leuk in elkaar gezet en de absurde details – meneer heeft in zijn eentje, tijdens aanvallen op moskeeën, ongeveer 1200 moslims afgeslacht – moeten vermoedelijk een bizarre sfeer creëren. De vervormde stem van de nieuwslezeres werkt hier ook leuk aan mee, maar helaas, de aansluiting bij de muziek is zo slecht verzorgd, dat er geen sfeer meer over blijft.

Met Beards & Dresses (een kleine verwijzing naar de intro) laat Artisian zien wat ze in huis hebben. Een hoop rommelige black, met tweestemmige zang; grunt en krijs, wordt uitgestoten. Wat mij opvalt, is dat de band veel korte riedeltjes gebruikt en die alsmaar herhaalt, met af en toe behoorlijk agressieve klappers tussendoor. Die agressieve stukken zitten vaak vol melodieën, die best om aan te horen zijn, ware het niet dat ook deze melodieën te vaak herhaald worden. Door deze opzet en door de korte nummertjes, vliegt Artisian’s muziek het ene oor in en het andere oor uit. Het resultaat is dat je irritatiegrens snel bereikt is.

Ondanks mijn geklaag, vallen er ook nog wel enkele positieve dingen te melden. Zo mag best van goede instrumentbeheersing gesproken worden, is de cd na 24 minuten al afgelopen en heb ik me met enkele uitspattingen best vermaakt. Dat Midden-Oosterse riedeltje (Pha Mi Uabhasath Sgith) en de aanstekelijke melodieën in enkele nummers, waaronder in Free Speech en When Eyes Turn Hollow, zijn ook best aangenaam. De ‘Egyptische’ melodieën in Bling dan: ook wel geslaagd. Wat klagen we eigenlijk nog.

Dus, ben je een liefhebber van rommelige black/dinges, houd je van rare uitspattingen, raak je niet snel geïrriteerd en zijn absurde intro’s en leuke melodietjes aan jou besteed, dan kan je Na Beiste Bho’n Talamh best eens een kans geven.

Tracklist:
1. A Soldiers’ Story
2. Beards & Dresses
3. Tiodhlaradh Ghaidhealach
4. The Book Of Lies
5. Free Speech
6. Pha Mi Uabhasath Sgith
7. Turning Of The Deity
8. When Eyes Turn Hollow
9. Claoidh Nan Inn Imrichean
10. Bling
11. Na Beiste Bho'n Talamh (The Beast Out Of The Earth)

Score: 53 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 3 januari 2008

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.