Alcatraz
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit de loopbaan van Ozzy Osbourne?

Bark At The Moon
Black Sabbath
Changes
Children Of The Grave
Close My Eyes Forever
Crazy Train
Dreamer
Flying High Again
God Is Dead?
I Don’t Wanna Stop
Iron Man
Mama, I’m Coming Home
Miracle Man
Mr. Crowley
N.I.B.
No More Tears
Over The Mountain
Paranoid
Patient Number 9
Perry Mason
Sabbath Bloody Sabbath
Shot In The Dark
Symptom Of The Universe
War Pigs
een ander Black Sabbath- of solonummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 juli:
  • Wacken Open Air
  • 1 augustus:
  • Dogma
  • Wacken Open Air
  • 2 augustus:
  • Undeath en Celestial Sanctuary
  • Wacken Open Air
  • 3 augustus:
  • Forbidden, Warbringer en Headless Hunter
  • Helmet
  • 4 augustus:
  • Fit For A King en Angelmaker
  • Steve Harris British Lion en Tony Moore's Awake
  • 6 augustus:
  • Dimmu Borgir, Abbath, Doom Occulta en Gaerea
Geen concerten bekend voor 31-08-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexander Krull (Atrocity) - 55
  • Alissa White-Gluz (Arch Enemy) - 40
  • Bill Berry (R.E.M.) - 67
  • John 5 (Rob Zombie) - 55
  • Laura Guldemond (Burning Witches) - 37
  • Matthew "M. Shadows" Sanders (Avenged Sevenfold) - 44

Vandaag overleden:
  • Guido de Jongh (Devious) - 2023
Review

Stormrider - Lucifer Rising
Jaar van release: 2007
Label: Aural Offerings Records

Stormrider - Lucifer Rising

Toen ik de cover van Stormrider’s Lucifer Rising onder ogen kreeg, had ik zo mijn twijfels over de band. Het fantasy-artwork deed bij mij het vermoeden rijzen dat we hier met slappe hap te maken hebben. Je weet wel, van die muziek waarin het venijn plaats heeft moeten maken voor een overdaad aan melodie. De eerste tonen deden echter anders vermoeden. Stormrider’s black/death mag zeker melodieus genoemd worden, maar er zit wel degelijk pit in, hoewel het op dat gebied schril afsteekt tegen bijvoorbeeld de laatste Belphegor. Bij liefhebbers van melodieuze metal, zal Lucifer Rising dan ook meer in de smaak vallen dan bij de doorgewinterde black metal of death metalfan.

Het is voornamelijk melodieuze, Zweedse death metal, wat de klok slaat bij Stormrider, met daardoor een scheutje black metal, dat vooral op vocaal gebied tot uiting komt. De afwisseling tussen de vocalen is leuk gedaan: grunts, afgewisseld door krijsen, die vaak ondersteund worden door hele catchy melodieën. Stormrider speelt hun black/death op mid- tot hoog tempo, wat broodnodig is, om de pit er een beetje in te houden. Dat ze ook wat anders kunnen, blijkt uit de laatste nummers. Na een instrumentaaltje, begint de trage, licht slepende afsluiter Dead Love Of Mine Pt. 4 (Last Words). Aardig gedaan, maar liever had ik gezien dat ze er tegen het eind nog even flink tegenaan waren gegaan. De laatste indruk die de band hierdoor achterlaat is wat magertjes. Je blijft zitten met een gevoel van “niet slecht, maar het kan veel beter.”

Dat is ook meteen mijn eindoordeel voor het gehele album: leuk, maar het kan beter. Hoewel er zeker lekker felle nummers op dit album staan, zoals Jesus Christ Dismemberized en Return Of The Beast, zakt het album tegen het einde toch een beetje in elkaar. Ten slotte een apart detail: het nummer Psychic Vampire is opgedragen aan de ex-vrouw of -vriendin van één van de bandleden. Mogen jullie raden of ze in goede verstandhouding uit elkaar zijn gegaan, of niet (hint: teksten staan op hun website).

Tracklist:
1. Jesus Christ Dismemberized
2. Conflictual Insanity (Gött Mos)
3. Return Of The Beast
4. Total Extinction
5. Psychic Vampire
6. Sons Of The North
7. Lucifer Rising
8. Dead Love Of Mine Pt. 3
9. Dead Love Of Mine Pt. 4 (Last Words)

Score: 63 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 27 november 2007

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.