Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalcover van A-Ha’s jarentachtighit Take On Me?

A Hero For The World [2024]
Cipher [2017]
Déhà [2020]
Emil Bulls [2001]
Fueled By Fear [2026]
Incursed [2017]
Iron Savior [2026]
Jonathan Young & SixteenInMono [2019]
Leo [2014]
Leprous [2025]
Mägo De Oz [2006]
Mortemia & Marcela Bovio [2026]
MxPx [1995]
Northern Kings [2008]
Otu [in Rammstein-stijl, 2025]
Otu [in System Of A Down-stijl, 2022]
PelleK & ERock [2014]
Posehn & guests [2019]
Reel Big Fish [1996]
Thy Sanatorium [2026]
Triphon [2014]
Vision Divine [2002]
Weezer [2019]
Worgohm [2025]
een andere coverversie

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 juli:
  • Boneripper, Trickstate en Bot Mes
  • Sea of Consciousness, Dance With Dragons en Mosaic
  • 4 juli:
  • Bold, Contention en Clique
  • PPTA en Plusminus
  • Regressive Hypnosis, Seventh Dimension en Incidense
  • 5 juli:
  • Nunslaughter en The Black Moriah
  • 7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
    2 augustus:
  • Deicide en Angelus Apatrida
  • Evoken, Od Omal en Phlebotomized
Kalender
Vandaag jarig:
  • Colin Edwin (Porcupine Tree) - 56
  • Hermann Hesse (auteur)† - 149
  • Johannes Eckerström (Avatar) - 40
  • René Rutten (The Gathering) - 54
  • Roy Bittan (Bruce Springsteen) - 77

Vandaag overleden:
  • Natasha Shneider (Queens Of The Stone Age) - 2008
Review

Cirith Gorgor - Cirith Gorgor
Jaar van release: 2007
Label: Ketzer Records
Cirith Gorgor - Cirith Gorgor
Drie jaar terug leverde deze Nederlandse black metal band het uitstekende Firestorm Apocalypse af. Door de knallende productie en de lange, uitgesponnen composities mag dat album nog altijd als één van de betere black metal albums 2004 gezien worden. Ook het nieuwe, titelloze album verschijnt weer via het Duitse underground label Ketzer Records.

Om maar meteen met de deur in huis te vallen: Cirith Gorgor is wederom een prima album geworden, dat echter één zwakke plek heeft. Dat is de zang van drummer Levithmong, die de honneurs waarneemt voor de vertrokken Nimroth, die blijkbaar niet meer genoeg tijd en energie in de band kon steken. Spijtig, want de beste man had een geweldige strot. De zang van Levithmong is niet slecht, maar te eentonig om de aandacht een klein uur volledig te kunnen vasthouden.

In muzikaal opzicht is het echter wel weer smullen geblazen. Cirith Gorgor weet de agressie en snelheid van de vorige albums te behouden en deze aan te vullen met memorabele riffs, waardoor het geheel geen ondefinieerbare brij wordt. Een perfect voorbeeld is de opener Total Annihilation, die met zijn zes minuten boordevol agressie en venijn zit, maar ook voldoende afwisseling kent. In productioneel opzicht is gekozen voor een wat sobere aanpak, waardoor het album net wat meer de nihilistische uitstraling krijgt die het verdient.

Al met al is dit dus wederom een erg sterk album geworden en de fans van bands als Setherial, Thy Primordial en Sauron kunnen dan ook blindelings toeslaan. Toch vind ik het album net iets minder dan zijn voorganger vanwege de eentonige zang. Hopelijk is dat een tijdelijk probleem, want dat Cirith Gorgor in staat is een venijnig black metal pareltje te produceren, daar getuigt dit album absoluut van.

Tracklist:
1. Total Annihilation
2. The Black Hordes
3. Demonic Incarnation
4. Ritual
5. Master Of Dark Sorcery
6. Warcry Of The Southern Lands
7. Der Untergang

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 10 mei 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.