Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Viron - N.W.O.G.H.M
Jaar van release: 2006
Label: Sonic Age Records

Viron - N.W.O.G.H.M

Het Duitse Viron lijkt met N.W.O.G.H.M. te mikken op de ideale heavy/power metal plaat voor starters. Echte ‘power’, veel up-tempo beukers, een ballad en een paar tragere rockers zoals een ware klassieker ze zou moeten hebben. Tel daar ook nog eens een prima zanger bij op en de buit is binnen, of niet soms?

Toegegeven, N.W.O.G.H.M. is een uitstekend plaatje geworden die voor iemand die net naar metal luistert zeker niet zal onderdoen voor bijvoorbeeld Powerplant van Gamma Ray of Black In Mind van Rage. De clichés zijn vanzelfsprekend aanwezig in de hoge zang en sommige composities zijn een stuk minder verrassend dan de rest van het album, maar nummers als Blow The Fuse en het prima Born Out Of Light gaan erin als koek. De uitstekende productie en het strakke spel zorgen er daarnaast voor dat Viron overkomt als een band die zijn sporen allang verdient heeft.

Goed, soms horen we duidelijk een accent bij Alexx Stahl (die qua zang varieert van Galloglass tot Primal Fear) en bevat het album met een ballad als Winds Of Valhalla 1 of meerdere keren een ‘hoe cliché’ gevoel; het uiteindelijke product is gewoon goed en soms zelfs sterk te noemen. De doorgewinterde Duitse power metal liefhebber zal dit album waarschijnlijk al 20 keer onder andere naam in zijn kast hebben staan, de beginners kunnen hier een bovengemiddelde plaat mee binnenhalen.

Tracklist:
1. Sander
2. Blow The Fuse
3. Viron
4. Bound To Die
5. Winds Of Valhalla
6. For Her Majesty
7. Ride On
8. Instrumetal
9. Lucifer Arise
10. Born Out Of Light
11. Doomsday

Score: 78 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 12 september 2006

Meer Viron:

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.