Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
Geen concerten bekend voor 10-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Dalbec (Converge) - 51
  • Glen Buxton (Alice Cooper)† - 78
  • Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer)† - 78
  • Jenni Onishko (Kivimetsän Druidi) - 43
  • Martin Motnik (Eisbrecher) - 53
  • Roy Thomas Baker (producent)† - 79
  • Scott Columbus (Manowar)† - 69
  • Terry Butler (Obituary) - 58
  • Zoltán "Zoli" Téglás (Ignite) - 56
Review

Marnamai - Schone Krachten der Natuur
Jaar van release: 2006
Label: Swartemisth Producties
Marnamai - Schone Krachten der Natuur
Na Nederlandse pagan metal bands als Hellebaard, Mordaehoth hebben we er weer eentje bij, namelijk Marnamai. Nederland begint dus op dit gebied ook een aardig woordje mee te spreken en gelukkig kan ik zeggen dat deze creatie van een zekere Kobold helemaal niet verkeerd is.

De beste man heeft zijn liefde voor de levensbodem en de oud-heidense culturen niet onder stoelen of banken gestoken en dat uit zich in mooie Nederlandse songteksten en vele aanknopingspunten met diezelfde culturen.
Op plaat zet Kobold zijn liefde voor oude culturen om in een stevige pot rauwe black metal met de nodige folk invloeden, waardoor we toch richting pagan metal gaan.

Men gebruikt een drumcomputer, maar het is eerlijk gezegd geen groot minpunt. Natuurlijk zou een echte slagwerker voor nog meer kracht in de doorgaans vlotte metal kunnen zorgen, maar zover is het nog niet. Een opvallend element is tevens de veelheid aan zangstijlen. Terwijl de zang hier en daar richting Varg Vikernes gaat, horen we op andere momenten een meer standaard agressieve black metal strot. Het komt de afwisseling zeker ten goede al is niet elke keelklank even boeiend.

De muziek mag vrij rauw klinken, dat wil niet zeggen dat er niet voor melodie is gezorgd. Zowel enkele keyboards als melodische riffs weten het geweld hier en daar wat te verzachten. Dat is maar beter ook, want voor mij persoonlijk vervalt constant snelle black metal nog al eens in een eenheidsworst.

Een goed debuut dus van deze zwarte ziel uit de omgeving van Arnhem. Hoewel men nog wel in de beginfase staat, mogen we zeker spreken van een potentieel zeer rijke band. Een betere productie en ietwat minder misplaatste keyboardgeluiden (waar bijvoorbeeld het titelnummer vol mee staat) zouden moeten kunnen leiden tot een prima positie in de Nederlandse black metal scene.
Een uiterst aardig staaltje zwart metaal dus.

Tracklist
1. Onwetendheid
2. Heidenpracht (Nostalgische momenten)
3. Steenstil
4. Een rijk vat vlam
5. Schone krachten der natuur
6. Doem van Poerdh
7. Herzie ons bestaan
8. Leer en Bloed
9. Het tij keert

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 11 april 2006

Marnamai - Schone Krachten der Natuur
Reactie van B. op 14-04-2006 om 18:03u
Score: 79 / 100

Schitterend schijfje ...goed geproduceerde neder black metal

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.