Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Geen concerten bekend voor 20-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Palmer (Emerson, Lake & Palmer) - 76
  • Chester Bennington (Linkin Park)† - 50
  • David Dahir (Cellador) - 37
  • Kelly Conlon (Death) - 57
  • Olivier Lapauze (Heavenly) - 43
  • Sam Dunn (regisseur) - 52

Vandaag overleden:
  • A.J. Pero (Twisted Sister) - 2015
  • Archie Bleyer (Cadence Records) - 1989
  • Nick Griffiths (producent) - 2005
Review

Sengir - Sign Of Devotion
Jaar van release: 2006
Label: Buzzville Records
Sengir - Sign Of Devotion
Na een prima show, vorig jaar in de metaldome op Graspop, voorspelde ik al dat Sengir een band voor de toekomst was. Nu, zeven maanden na dat optreden, is die tijd aangebroken voor deze Belgische gothic-metallers en oogst men lovende kritieken met hun nieuwe album ‘Sign Of Devotion’.

Sengir’s belangrijkste troef is duidelijk zangeres Ellen Schutyser, die werkelijk over een prachtige, loepzuivere stem beschikt en te vergelijken is met Anneke van Giersbergen van The Gathering. Met deze band is ook gelijk een belangrijke bron van inspiratie genoemd, want over de gehele plaat komt de muziek van Sengir het meest overheen met deze band.

De sfeer die Sengir op ‘Sign Of Devotion’ weet neer te zetten nadert het niveau van The Gathering tijdens hun hoogtijdagen. Dat betekent een prominente plek voor de dromige keyboardsound van Wim Schokaert plus gitaarpartijen die Ellen’s vocalen optimaal dragen zonder daarbij te overheersen. De solo’s van gitaristen Pieter de Lannoy en Frederik de Dobbeleer zijn heerlijk en bij uitstek geschikt om op weg te dromen. Luister hiervoor maar eens naar het schitterende 'Prove Me Wrong'.

Op plaat klinkt het dan wel niet zo stevig als live (verwacht ook geen grunts of screams), toch komen er af en toe wat hardere passages langs zoals bijvoorbeeld in ‘Back To Reason’. Iets meer tempoversnellingen of meer van deze hardere stukken zouden het verrassingselement misschien wel ten goede komen, maar het doet zeker geen afbreuk op het eindresultaat.

Sengir heeft het juiste pad duidelijk gevonden en heeft met de opvolger van 'Guilty Water' uit 2003 een knap staaltje werk afgeleverd, dat naarmate je het vaker luistert beter en beter lijkt te worden. Als dit zestal inmiddels een iets dynamischere liveshow neerzet, staat niets een definitieve doorbraak in de weg en lonken landen als Spanje en Mexico al, waar deze muziek zeer intrek is!

Tracklist:
1. Calling
2. Time
3. Conscience Awake
4. Close To The Bone
5. My Defense
6. Day You Take Me Over
7. Back To Reason
8. Silver Lining
9. Disbelief
10. Prove Me Wrong
11. Lose The Moment

Score: 87 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 23 januari 2006

Sengir - Sign Of Devotion
Reactie van Billie op 25-01-2006 om 07:35u
Score: 9 / 100

Sengir - Sign Of Devotion
Reactie van caligula op 02-02-2006 om 00:03u

Man, vergelijken met de onnavolgbare Anneke is er gewoon over... Heb ze al 2 keer live gezien, laatst nog in het voorprogramma van After Forever en van die -loepzuivere- stem blijft live niks overeind. Zagerige, zwakke en monotone zang. Luister maar eens naar het live nummer dat ze op hun website hebben gezet, ik zou het niet durven... De muziek is goed, niet meer niet minder

Sengir - Sign Of Devotion
Reactie van Een Metalfan op 02-02-2006 om 17:44u
Score: 99 / 100

Sengir - Sign Of Devotion
Reactie van David op 04-02-2006 om 03:13u
Score: 100 / 100

Mega! Best album of the year allready. Listen and believe. D. PS: Super Album Cover!

Sengir - Sign Of Devotion
Reactie van Peter op 20-03-2006 om 19:34u
Score: 60 / 100

Sengir - Sign Of Devotion
Reactie van Ilse op 09-05-2006 om 18:30u
Score: 95 / 100

Kippenvel van voor tot achter!

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.