Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Concertreview

Autumn en Sengir
Op 1 september 2006 in Bibelot, Dordrecht
Tekst door Edo
Foto's door Tonnie
De nationale gothic-metalstorm lijkt even te zijn gaan liggen. Het is dan ook alweer een jaar geleden dat het laatste album van één van de grote vier bands van eigen bodem in dit genre (Within Temptation, After Forever, Epica en Autumn) uitkwam. Van deze bands is Autumn ongetwijfeld de meest ondergewaardeerde. Toch heeft de Friese band een trouwe aanhang, waarvan zich een deel vanavond heeft verzameld in de Dordse Bibelot. Het voorprogramma wordt verzorgt door onze sympathieke zuiderburen van Sengir.

Zoals verwacht speelt Sengir voornamelijk nummers van het eerder dit jaar uitgekomen Sign Of Devotion. Wat opvalt is dat de band ontspannen oogt, maar wat wil je ook? Met Sign Of Devotion en debuutalbum Guilty Water hebben de Belgen twee prima platen achter de hand, en doordat ze de laatste tijd regelmatig hebben opgetreden (onder andere met Leaves' Eyes en op Graspop) beschikt de band inmiddels ook over de nodige podiumervaring. Vanaf opener Time is het geluid goed en dat blijft zo. Bassist Olivier Roelandt en zangeres Ellen Schutyser bewegen enthousiast over het podium en de enige conclusie die ik kan trekken is dat deze band in anderhalf jaar tijd enorm gegroeid is. Na een krap uur komt met het nieuwe Craven een eind aan een zeer geslaagd optreden.

Sengir

Na een iets te lang durende gothic-modeshow (een aantal modellen showen al lopend over een kleine catwalk de laatste 'trends' onder de donkere zielen), is het aan Autumn om te bewijzen dat de mindere aandacht die deze band ten opzichte van de in het intro genoemde landgenoten krijgt, volledig onterecht is. Dat is geen enkel probleem, want bijgestaan door een uitstekend geluid blijkt al gauw dat Autumn live staat als een huis. Anderhalf uur speeltijd wordt gevuld met hoofdzakelijk nummers van het tweede en laatste album, Summer's End. Deze nummers worden aangevuld met een enkele song van het debuutalbum When Lust Evokes the Curse en maar liefst vijf nieuwe nummers, waarvan Angel Of Desire en Lost ondergetekende het best bij blijven. Frontvrouw Nienke de Jong komt zelfverzekerd over en maakt tussen de bedrijven door de nodige grappen. Belangrijker natuurlijk is dat ze daarbij niet vergeet om steengoed te zingen, want dat kan ze. De fans in de zaal, die zelfs vanuit Frankrijk en Engeland zijn afgereisd belonen de Friezen, waarbij bassist Meindert Sterk vanavond bekwaam wordt vervangen door Jerome van Massive Assault, na elk nummer met een luid applaus. Het moge duidelijk zijn, de Nederlandse gothic-metalscene is nog steeds springlevend en dat blijft waarschijnlijk zo, want de nieuwe Autumn-nummers doen vermoeden dat de toekomstige plaat een ijzersterke zal zijn.

Autumn

Setlist Sengir:
1. Time
2. Close To The Bone
3. Silver Lining
4. My Defense
5. Back To Reason
6. Guilty Water
7. Conscience Awake
8. Lose The Moment
9. Disbelief
10. Prove Me Wrong
11. Calling
12. Craven
Setlist Autumn:
1. The Green Angel
2. Gospels In Dusk
3. Silent Madness
4. The Coven
5. Angel Of Desire
6. Satellites
7. Mirrors Magic Sights
8. Gallery Of Reality
9. Lost
10. A Day
11. The Witch In Me
12. No Trace
13. This Night
14. Summer's End

Toegift:
15. Premeditated Dying
16. Crown Of Thoughts

Autumn:
Autumn

Sengir:
Sengir

Dynamo Metalfest 2026

Reactie van Stephanie op 03-09-2006 om 22:24u


Ik zou eerder zeggen dat Autumn de meest overgewaardeerde band is, die band is zo gehyped! En ik vind er echt niets aan, eentonig en saai.

Reactie van Kiske op 04-09-2006 om 12:07u


Hun eerste 2 platen (when lust evokes the curse & Summer's end) zijn top platen!!! die nieuwe nummers heb ik nu een paar keer gehoord maar die kunnen me toch echt niet overtuigen. Dus ik vrees het ergste voor de nieuwe Autumn!

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 3 mei:
  • Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.