Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
Kalender
Vandaag jarig:
  • Asis Nasseri (Haggard) - 55
  • Beatriz Albert (Ebony Ark) - 44
  • Billy Howerdel (A Perfect Circle) - 56
  • Christopher Hall (Stabbing Westward) - 61
  • Colin Goldring (Gnidrolog) - 76
  • Courtney Cox (Burning Witches) - 37
  • Dean Pleasants (Suicidal Tendencies) - 61
  • Edu Falaschi (Angra) - 54
  • Ingo Schwichtenberg (Helloween)† - 61
  • Mike Bridge (Season's End) - 39
  • Page Hamilton (Helmet) - 66
  • Rick Wakeman (Yes) - 77
  • Samppa Hirvonen (Nightwish) - 48
  • Stig Pedersen (D-A-D) - 61

Vandaag overleden:
  • Chris Cornell (Soundgarden) - 2017
Review

Alghazanth - The Polarity Axion
Jaar van release: 2004
Label: Woodcut Records
Alghazanth - The Polarity Axion
Alghazanth is na uitstekende albums als 'Subliminal Antenora' en 'Osiris Typhon Unmasked' natuurlijk geen onbekende meer in de hedendaagse black metal scene. Ik heb het in elk geval altijd een interessante band gevonden, voornamelijk omdat de melodieuze black metal in dit geval wel een keer boeit en omdat het melodische element een keer niet alleen word bepaald door stapels keyboards.

Allereerst valt op dat de productie weer een stuk beter is dan op het vorige album en dat vergroot het luistergenot. Laat ik er alvast bij zeggen dat deze cd geen klassieker is, maar gewoon een goede pakkende agressieve melodische black metal plaat die zo nu en dan eens kan worden opgezet.
De keyboards zijn iets meer naar de achtergrond verdwenen en hierdoor hebben de gitaren een meer dominante functie binnen het geheel. De riffs klinken rauw doch melodieus en hier en daar treffen we ook nog enkele uitstekende leads aan.

De krijszang is lekker agressief en werkt niet op de zenuwen. Ook is er gezorgd voor voldoende afwisseling binnen de nummers en komen er soms echt wonderschone melodieën voor in de nummers. Dan moet je wel goed luisteren, want de muziek klinkt soms behoorlijk ruw. Dit is zeker een plaat die veel mensen bij de eerste luisterbeurt al goed zullen vinden. Bij vele andere genre-genoten is de lol er bij de daaropvolgende luisterbeurten al af, maar dankzij de vrij technische opbouw in lagen blijft deze cd elke luisterbeurt wel boeien. Sommige passages kabbelen een beetje voort op dit album, maar meestal slaat men net op tijd toe met de volgende mokerslag zodat de verveling niet toeslaat.

Uitschieters zijn toch wel Chaos Attributes vanwege de uitstekende opbouw en vele spannende momenten, en With Black Aureoles vanwege de afwisseling en magische passages.

Deze Finnen leveren dus weer een prima album en dat was weer eens tijd in een genre vol middelmatige rammelende keyboard black metal bandjes. Uitstekend album, alleen jammer dat het na bijna 40 minuten al weer is afgelopen.

Tracklist
1. Soulquake
2. The Herald For Reason
3. Chaos Attributes
4. Blood Beguiles Phantoms
5. Drakomorphos
6. 8th Sphere
7. With Black Aureoles
8. Forsaking the Yoke

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 8 oktober 2004

Meer Alghazanth:

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.